Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a borzalmas felháborodás...

Mi ez a borzalmas felháborodás a pedofil törvény miatt?

Figyelt kérdés
Konkértan, ha én jól értelmezem a 18 év alatti gyerekeknek nem lehet mutogatni a természetellenes dolgokat, és ezzel befolyásolni őket, és a pedofilokat ezután erősebb törvény bünteti. Ezért van mindenki úgy felháborodva? Ha már felnőtt vagy azt csinálsz a testeddel, és afelé vonzódsz aki felé akarsz. A gyerekeket amúgy is miért kéne ebbe belevinni? Ígyis manapság minden második film meg mese egy nagy propaganda áradat a hangos kisebbség részéről. Komolyan mondom röhejesen buta emberek vannak, de tényleg. Valaki megmagyarázná aki el is olvasta a törvényt, hogy mi a kifogása, és pontosan az ő gondolatai szerint miből mi következik? Hasonló hirce-hurca ez mint az internetadós parázások a semmiért a buta emberek részéről?

2021. jún. 23. 00:48
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
30%

"Pont azt akarják a melegek, hogy a magában bizonytalan gyereket orientálják a maguk ferde hajlama felé. És ez ellen van ez a törvény."


Jól gondolom, hogy akkor csak azért vagy hetero, mert megvédtek a ferdehajlamú lobbitól gyerekkorodban? :D

2021. jún. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
77%

21-re:

Provokatív a kérdés :-), de nem akarok sem beállni az adok-kapokba, sem kikerülni.

A melegek (és általában az LMBTQ-k minden betűi) elég hangosan hirdetik, hogy az, hogy Kovács Jenő 40 éves szerszámlakatos meleg-e vagy sem, az teljesen független az őt érő nevelési, környezeti hatásoktól. Hanem ez a születésekor már adott volt, úgy, mint a szeme színe. Vagy legalábbis befolyásolhatatlan, mint az, hogy ötévesen autista lett-e vagy sem.

Én ebben legalábbis kételkedem. Azt gondolom, kamaszkorig igenis sokat számít, hogy a saját és ellenkező nemű mintákkal és a párkapcsolattal milyen formában találkozik a gyerek ill. kiskamasz. Ha van is egy vele született hajlam, nem tudom elképzelni, hogy a gyermeket érő élmények, hatások teljesen lényegtelenek legyenek.

2021. jún. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
61%

"Provokatív a kérdés :-), de nem akarok sem beállni az adok-kapokba, sem kikerülni."


Igazad van, valóban provokáltalak, ellenben elismerésre méltóan reagáltál, emelem kalapom.


Egyébként szerintem sem lényegtelenek a gyerekkori hatások, csak szerintem a szexualitást nézzük máshogy. Szerinted a homoszexualitás deviancia, szerintem egy tulajdonság - mármint ha jól értem.


Ha valami metaforát akarnék ráerőltetni: a konzervatívok szerint a homoszexualitás olyan, mint a droghasználat. Része az életnek, de alapvetően deviancia. Oké, beletörődtünk, hogy van, azt is tudjuk, hogy van akinek genetikalilag erre baromi erős hajlama van, ezért nem ítéljük el ha rácsúszik, de akit csak lehet, ettől vissza kéne tartani. Épp ezért ne mondjuk már gyerekeknek, hogy tök oké kipróbálni a drogokat, mert baromi könnyen rácsúszhatnak ezer okból.


A liberálisok szerint a homoszexualitás mondjuk olyan, mint mondjuk egy fura szokás, vagy személyiségvonás. Mondjuk erősen introvertált vagy, ezzel a környezetedben csodabogár vagy, és mindenki piszkál, mert nem beszélsz, otthon ülsz. Emiatt egy rakás szerencsétlenségnek tartod magad. Ha elmégy egy önismereti trénigre, hirtelen szembesülsz vele, hogy rajtad kívül van még egy rakás introvertált ember, akik pont ugyanazzal küzdenek, mint te. Ettől neked könnyebb lesz élni, elfogadni magad, mert rájössz, hogy nem rosszabb vagy, csak másképpen működsz, és nem javulnod kell, hanem megtanulni alkalmazkodni. Szerintem ezt minél fiatalabban tapasztalja meg valaki, annál jobb.


DE a lényeg: ettől senki nem akarja az extravertáltakat befelé fordítani, vagy a középen lévőkben az introvertált oldalt erősíteni. Pusztán csak elfogadtatni velük és a környezetükkel.


Szerintem a félreértések egy gyakori oka, hogy az ember magából indul ki. A heteroszexuális ember heteroszexuálisan születik, és úgy él, hogy ez a normális, míg a homoszexualitás abnormális. A homoszexuális ember ezzel szemben úgy indul, hogy a heteroszexuális a normális, és menet közben fedezi fel magán, hogy ő nem az. Ennek megfelelően egy homoszexuális ember soha nem fogja azt gondolni, hogy az ő szexualitása a normális, hogy arra biztatni kellene bárkit is, nem fog "áttéríteni" embereket, mert nem célja - meg tudja, hogy nem is lehet.

2021. jún. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!