Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon, illetve több...

Magyarországon, illetve több EU tagállamban miért vannak olyan emberek, akik elítélik azt, aki "kényelmes"?

Figyelt kérdés

Főleg az idősebbekre jellemző, de azért előfordul a fiatalabbak között is.


Véleményem szerint, az innováció, fejlődésnek az a lényege,hogy az ember minél jobban éljen, minél kényelmesebben, ha úgy tetszik.


Valószínűleg a korom miatt, számomra például a légkondi nem valami luxus vagy úri huncutság, hanem teljesen alapvető dolog.

Az autó szintén, nekem magától értetődő,hogy autóval járok dolgozni, mert kényelmesebb, praktikusabb, plusz ahova én járok bevásárolni (plázák, kiskereskedelmi multik), nem gond a parkolás.A szüleim, akkor a szociban voltak gyerekek, ők kb havonta 1x vették elő az autót.


De, sokan például azon is puffognak,hogy "csak azért diplomáztál,hogy kényelmes munkahelyed legyen". Igen, ez így van, ez is motivált.Miért akkora probléma ez?

A rugalmas munkaidő, heti pár nap home office számomra elvárás egy cégtől.


2021. jún. 26. 12:42
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Jól leírtad a lustaságot és butaságot, amit mi EU-s polgárok valóban elítélünk.
2021. jún. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11%
Az egyes rengeteg helyre oda trollkodott a mai nap, fasisztázik meg minden... De most KIVÉTELESEN egyetértünk.
2021. jún. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Mert irigyek. Nekik anno nehéz volt, hát nehogy már a mai fiataloknak jobb legyen a helyzete. Tipikus proli hozzáállás, ez annyira alacsony színvonal, hogy nem is érdemes vele foglalkozni. Ha nagyon mondják a magukét, meg kell mondani, hogy nem kötelező tartani a kapcsolatot, mindenki marad a maga térfelén. A proli a putriban, mi meg a civilizációban.
2021. jún. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Prolimentalitás.
2021. jún. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Speciel, nem ítélem el az általad vázolt ember típust. A valóság az, hogy nekem, - mint 53 éves magyar férfinak, - túlságosan gyors, szükségtelen mértékben felgyorsult a jelenlegi világ, inkább csak csodálkozva pislogok magam köré, mert sok mindent nem tudok feldolgozni, megérteni. Ellenben nem irigylem azoktól a sikert, akik keményen megdolgoztak, dolgoznak érte, - előttem sem voltak bezárva azok a lehetőségek, amelyekkel éltek ezek az emberek annak érdekében, hogy azok lehessenek, akikké váltak. Az viszont rosszul esik, amikor egy ilyen ember tesz rám megalázó kijelentést, vagy a megértés legkisebb szikráját nem mutatva próbál beleavatkozni az életembe.
2021. jún. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

Akkor leírom azt, amit ezen az oldalon senki más nem fog:

Az autó is és a légkondi is rendkívül környezetszennyező. Kurvára nem érdekelne az se, ha 15 fokra hűtenéd a szobádat, ha nem nekem kéne a következményeit elviselnem.

2021. jún. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%
Ezt görgetheted vissza akár az emberiség történetének kezdeti pontjáig is. Mindenki csak annyit vett el, tett tönkre a környezetéből, ami a pillanatnyi jólétéhez volt szükséges, - de sokszor többet is, mert ma is az első a profit, minden egyéb sokadlagos ehhez képest. A légkondicionáló berendezést is azért teremti elő magának, aki megteheti és használja, mert az elődeinknek hála, időközönként az emberi élettel összeegyeztethetetlenné emelkedik a hőmérséklet. A piacgazdaságot sem én és az ismeretségi köröm erőlteti, - amelyben tudatosan tervezik a termékekbe a hibát azért, hogy ne érje meg javíttatni - és újabb szemetet termelve a már létező, egyre magasabb szemétdomb tetejére - kényszerítsenek arra, hogy mindig az újat vedd meg, amelyért adott esetben újabb erdőket kell kivágni vagy újabb szintre emelkedő energiafelhasználást kell eszközölni, újabb bányákat kell feltárni, ill. kiaknázni. A fogyasztói társadalmi szemlélet vívmánya az is, hogy aki csak teheti, a WC-re is kocsival jár, - mindenki azt gondolja szerintem ezzel kapcsolatban, hogy amennyiben megtehetem, akkor miért én mondjak le olyan lehetőségről, amellyel már több tízmillióan élhettek eddig. Ez nekem is jár, - vagyok olyan ember, mint bárki más. De ott van az is, hogy miközben álszent módon hirdeti boldog, boldogtalan a környezetvédelem szükségességét, már eleve környezetszennyező csomagolásokban jöhetnek ki a környezetszennyező anyagokból gyártott termékek, amelyeket úgy gyártanak le, hogy kettő, legkésőbb három éven belül mehessenek a szemétdomb tetejére. Ilyenkor mindig a fiókban heverő, jó kis orosz, duraluminiumból készült diótörő jut az eszembe, amit - talán - a 70-es években gyártottak le, de még mindig használható... :D Nyilván való, hogy nem lehet megrekedni a 70-es évek szintjén - sok területen, - de az ember a saját sírját mélyíti - még pedig rohamos ütemben - azzal, hogy mindenből újat vetetnek meg az emberrel akkor is, ha erre semmi indoka nem lenne.
2021. jún. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#6 hibás szemlélet. Az élőlény mindenképpen káros a környezetére. Megjegyzem, mikor egy szikla ledől, mert az eróziótól elveszti egyensúlyát, az is rengeteg "kárt" tud okozni. Valójában a környezetkárosítás a szükségtelenül nagy mértékű károsítást jelenti.


Kérdező! Mi a "kényelmes" munkahely? Ez fogalmi zavar. Egy munkahelyen adott feladatokat kell ellátni. Ha az "ellátás" mélyen a szokásos intenzitás alatt van, akkor az lustaság. ha eltűrik, akkor az vezetői hiányosság, mégpedig nagyfokú. Jellemzően anélkül, hogy tudnák, nagyon sokan azt tekintik "kényelmesnek", ahol a helyi lazaságok (vezetői hibák) miatt a munkát elég fele harmada tempóban elvégezni, mint az normális. Épeszű helyen nehéz fizikai munkához megfelelő pihenési idők és egyéb könnytő feltételek járnak. Ha nem, akkor az is vezetői hiba. Ugyanez érvényes kell, hogy legyen minden olyan helyen, ahol a (fizikai vagy szellemi) munkavégzés az átlagosnál lényegesebb nagyobb mértékben veszi igénybe a szervezetet. Ahol kisebb mértékben, az mindössze rossz szervezés. És eredménye lehet akár a veszteséges működés, ami hosszú távon csődhöz vezet. Ha ez egy ország esetén van így, akkor igénytelen, vegetáló társadalomhoz és környezethez.

2021. jún. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!