Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az óriási magyar szegénységről...

Az óriási magyar szegénységről szóló dolgok csak kamuk?

Figyelt kérdés

Én nem tapasztalom azt a nagy szegénységet, mint amiről annyit olvasni.

Sőt a lehetőségek terén sem érzek annyira kilátástalanságot.


Én faluról származom,rendszerváltás után születtem, egy Kádár kockában nőttem fel.A szüleim egyszerű emberek voltak, egyiknek sem volt diplomája.

Mégis, 3 gyerekükből 3 diplomás lett.(van még 2 testvérem). Részletesebben, egy IT diplomás, egy jogász és egy közgazdász.



A közvetlen környezetemben sem látom azt a hatalmas szegénységet, mindenki megy nyaralni külföldre is, fiatalabb autóik vannak még ha nem is Mercik meg BMW-k, de fiatalok.

A plázák, bevásárlóközpontok csurig vannak,hétköznap is, tele bevásárlókocsikkal látni embereket.


Én nem látom azt a nagy szegénységet, amit itt gyakran emlegetnek.


2021. jún. 27. 10:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Mennyit szoktál Nógrádba, Borsodba, Szabolcsba utazni és beszélgetni a helyiekkel? Információs buborékban élni elég könnyű.
2021. jún. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

1#

Nem szoktam.

2021. jún. 27. 10:24
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Nincs szegénység, csak akkora, hogy törvénnyel kellett kitiltani a hajléktalanokat az emberek szeme elől.

De nincs szegénység, nincs...

2021. jún. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Igen,a magadfajtáknak az az aduászuk hogy a plázák tele vannak tehát nincs szegénység.ezt már ismerjük,rém unalmas.
2021. jún. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Gyere Baranyába, Ormánság... Vagy csak Pécs keleti része. Tanító vagyok, előfordult hogy haza kellett kísérnem egy diákom mert beteg lett, de mivel otthon nincs náluk telefon, nem lehet elérni a szülőket (Pécs, Gyárvárosban laknak), azt hittem, sokkot kapok. A tetőn konkrétan lyukak vannak, téglák hiányoznak a falból, ablak nincs, hanem valami fólia van odaszegezve az ablak helyére.



Ehhez képest a nettó 160-as tanári fizetésemből úri módon élek, pedig az albérlet kifizetése után én is sokszor csak üres tésztát eszem, mert másra nem futja.

2021. jún. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
16%

Nyavalyogni a legkönnyebb. Amúgy minden országban vannak szegények. Magyarországon arányuk az uniós átlag alatti.


[link]

2021. jún. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

Nézd meg a videót.

[link]

2021. jún. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
#6 könyörgök, ne origós cikkre hivatkozzatok, mert azok olyanok, mintha orbán saját kezűleg írta volna őket.
2021. jún. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
21%
8: a tények makacs dolgok. Attól, hogy ti nem akarjátok tudomásul venni, a valóság még valóság marad.
2021. jún. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%

pár éve volt ingyenkaja osztás valamelyik szektásoknál Budapesten.

kilométeres sorok álltak a 40 és a -10 fokban is.


gondolom csak hobbiból álltak sorba



meg látnád, mikor az auchanban kiviszik a vevőtérre a leértékelt árukat!

úgy csap le a nép a lejárós kajára, mint tyúk a takonyra.

érdemes lenne ezekről felvételt készíteni!

2021. jún. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!