Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok az ének-zene...

Támogatnátok az ének-zene tantárgy komolyítását?

Figyelt kérdés

A sok népdaléneklés helyett inkább a komolyzene kerüljön előtérbe, többet tanuljanak híres zeneszerzőkről, valamilyen hangszeren is tanuljon meg mindenki játszani.


Szigorúbban tanítsák és osztályozzák a tárgyat, valamint átfogóbban tanítsák a kottázást a gyerekeknek.



2021. jún. 27. 13:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%
Igen
2021. jún. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Nem. Minek magoltassanak be zeneszerzői életrajzokat, meg kottázást? A zene szeretetére kell nevelni az embereket, nem ilyen hülyeségekre. Inkább azt pártolnám, hogy népdalok mellett más populáris dalokat is énekelhessek, akár popslágereket is olykor-olykor.
2021. jún. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

Én támogatnám. Bár szereném jelezni, hogy a mai magyar állam alapból épít le minden művészetekkel kapcsolatos képzést és óraszámot, amiknek a helyét a szobafestés-mázolás és a bőrlabda rugdosás tantárgyak vették át.

Valahogy ezeket értik a mai fasiszta magyarok.


Ha valamilyen csoda folytán újra kiművelt emberfőket szeretnénk, természetesne kellene a zenei műveltség. És igazat adok neked, ha azt mondod, a teljes magyar népdalkincsből kb 10 db van, amit érdemes megtanítani. Az összes többi szemét. HElyette jöhetne Bac, Jazz, vagy akár Presser is.

2021. jún. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
34%
Nem, ostobaság.
2021. jún. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%
Már általánosban is ezt gondoltam. Mozart is kéne nem csak kocsmai kesergő. ☺
2021. jún. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%
Nekünk inkább zenetörténelem volt középiskolában meg alapvető zeneelmélet. Hangszeren meg az fog tanulni aki akar, aki nem az inkább ne vegye a kezébe
2021. jún. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%

3


"És igazat adok neked, ha azt mondod, a teljes magyar népdalkincsből kb. 10 db van, amit érdemes megtanítani.Az összes többi szemét."


Azért ez egy kicsit merész kijelentés.Ismered talán mind?És a sok ezer népdal közül melyik lenne az a tíz amit a professzor úr megtartásra érdemesnek talál?

2021. jún. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 molnarmarcell21 ***** válasza:
61%

A népdaléneklésnek épp az a célja, hogy komoly zenei képzésben részesülj :)

Abban viszont igazad van, hogy legalább énekelni és egy egyszerűbb hangszeren meg kellene tanulnia mindenkinek. Nem feltétlenül a kultúra miatt, hanem mert jelentősen fejleszti a gondolkodást.

2021. jún. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
64%
Nem. Ilyen csak azért merülhet fel egy emberben, mert érdekeltsége fűződik hozzá. Szín ötös voltam világ életemben a tantárgyból, de nagyon rossz volt megélnem gyerek fejjel is, amikor csak azért, mert valaki nem tudott elénekelni egy dalt vagy hamisan énekelt, esetleg az ütemérzéke volt minősíthetetlen, megszórták egyesekkel. Ugyanez ment testnevelés, illetve gyakorlati és rajzórákon is. Vannak olyan emberek, akikkel bármit is csinálsz, nem tudod fejleszteni valamelyik képességüket. Gyakorlatilag azt várod el követelmény szinten, mintha te versenyúszó lennél és azért, mert te vitted valamire az úszásban, tömegesen hajigálnál be a vízbe úszni nem tudó, azt megtanulni képtelen embereket. Ugyanakkor könnyen előfordulhat, hogy akiket ma bedobálnál a vízbe, azok közül hárommal is találkozhatnál az életedben, akik egymástól függetlenül külön-külön is megmenthetnék az életedet, ha nem dobáltad volna be őket a vízbe. -Mondjuk egy leendő orvost, tűzoltót vagy rendőrt küldtél "bölcsességedben" a halálba csak azért, mert az adott pillanatban nem tudtak úszni. Attól senkinek nem lesz jobb, hogy másoknak nehezebbé tesszük a sorsát! Gondolkodhatnál egy kicsivel józanabbul is, - már csak azért is, mert a hétköznapi életben pont a Mozart nemzetiségének vagy születési idejének ismerete az, amely senkinek, sehol, semmilyen szinten nem javít a sorsán. Aki többre szeretné vinni eme területen, nyugodj meg, keresni fogja erre a megfelelő fórumokat, ill. lehetőségeket!
2021. jún. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A zenei nevelés transzferhatásairól vannak tanulmányok, így mindenképpen jót tenne az ének-zene normális oktatása. Szerintem A zeneszerzők élete, és a kottázás kevésbé fontos, inkább élmény-központúvá és gyakorlatiassá kellene tenni.


Én utáltam az énekórákat, haszontalannak tartottam őket, és mind a szolmizálást, mind az életrajzok bemagolását utáltam.

Később saját indíttatásra elkezdtem hangszeren tanulni, zenész lett belőlem, most zenekarban-stúdióban játszom, és mellette tanítom is.


Ha megfelelő emberekkel, megfelelő tananyagokat vinnének be az iskolába, akkor hasznos lenne. :)

2021. jún. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!