Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha jól értem, ma azért nincs...

Ha jól értem, ma azért nincs Magyarországon jó életszínvonal, mert 2002 és 2010 között az MSZP tönkretette az országot. Mennyi idő kell a Fidesznek a helyreállításhoz?

Figyelt kérdés
Egy évtized nem volt elég. 20-30 év elég lenne?
2021. jún. 28. 20:06
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
29%
17) az ezer euró nem európai fizetés,ezt nem tudom honnan vetted.
2021. jún. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:

#19


Ha neked ez jó... Ám legyen.

2021. jún. 28. 20:43
 23/42 A kérdező kommentje:

#21


Miért ne lenne európai fizetés az 1000 euró?


Svájcban olyan 2500 frank a minimálbér, ha jól tudom, oks, az nem európai fizu.


De az 1000 euró egy teljesen alapbér, amit, mint látod (jobb helyen!) még egy mosogató is megkap. Ha kap szállást, amiért nem kell fizetni, akkor tisztán megmarad neki.

2021. jún. 28. 20:45
 24/42 anonim ***** válasza:
20%

#22

Nekem jó, mert én nem ennyit keresek. De eladónak sem kötelező menni, miért ment ment annak?

Mennyi lenne szerinted az ésszerű fizetés egy eladónak? És hogyan érnéd el?

2021. jún. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
57%
23) akkor ott valami nem tiszta.és nem az edények.ilyen kevés pénzért senki nem dolgozik nyugaton.
2021. jún. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:

Már nem eladó, legutóbb kisfőnök volt egy cégnél, talán még mindig az. Valamivel többet keres, de nem sokkal.


Fordítsuk meg a kérdést: vidéken, bruttó bérben egy eladó kevesebb, mint 500 eurót kap. Ez szerinted jól van így? Azért, mert nem szoftverfejlesztő, már nem is kell gondolni arra, hogy ő miből él majd meg?


A magyar miniszterelnök most ugye a 200 000-es minimálbéren van rajta (ha jól tudom). Csak ezzel az a baj, hogy bruttó. Még, ha nettó lenne, az akkor is csak 571.25 euró lenne. De ez már haladás lenne!


Tíz éve van kormányon a Fidesz, több miniszterelnöki cinikusa ez már Orbán Viktornak, de vannak emberek, akiknek a fizetése még az 500 eurót sem éri el.

2021. jún. 28. 20:52
 27/42 anonim ***** válasza:
83%

“ de attól még világviszonylatban Magyarországon az életszínvonal jónak számít.”


A top 10%-ban benne vagyunk, ha Afrikát, Latin Amerikát meg egyéb harmadik világbeli országokat is beleveszel, ez igaz. Csak ha már itt vagyunk Európa közepén szerintem érdemesebb lenne a szomszédokhoz viszonyítani..

2021. jún. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:

Ja, és az értelmiségieket se felejtsük el. A tanárok fizetése mennyi is?


A biológusok (tanult emberek) fizetése:


[link]


Vagyis - javítsatok ki, ha tévedek - kb. annyit kapnak, mint egy jobb helyen dolgozó gyári munkás.

2021. jún. 28. 20:56
 29/42 anonim ***** válasza:
41%

Nem mondom, hogy jól van így, de így működik a gazdaság.

Van kevés gazdag ország, akik haszonélvezői mindennek, és van sokkal több csoróbb, ahol olcsó a munkaerő, és kevésbé jó az életszínvonal.


"Azért, mert nem szoftverfejlesztő, már nem is kell gondolni arra, hogy ő miből él majd meg?"

Dehogynem, mindenkinek gondolnia kell arra, hogy miből él meg, nem csak a szoftverfejlesztőknek. Amikor bolti eladónak ment, akkor gondolt vajon rá?


Mennyi szerinted az elfogadható fizetés egy bolti eladónak, és Orbán Viktornak mit kellene tenni ennek az érdekében, hogy meglegyen?

2021. jún. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:

"23) akkor ott valami nem tiszta.és nem az edények.ilyen kevés pénzért senki nem dolgozik nyugaton."


Hogy érted, az 1000 euró kevés egy mosogatónak Németországban?

2021. jún. 28. 20:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!