Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha jól értem, ma azért nincs...

Ha jól értem, ma azért nincs Magyarországon jó életszínvonal, mert 2002 és 2010 között az MSZP tönkretette az országot. Mennyi idő kell a Fidesznek a helyreállításhoz?

Figyelt kérdés
Egy évtized nem volt elég. 20-30 év elég lenne?
2021. jún. 28. 20:06
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
37%

"Csak ha már itt vagyunk Európa közepén szerintem érdemesebb lenne a szomszédokhoz viszonyítani.."

Oké, viszonyítsunk a szomszédokhoz.

Ausztriától sokkal szarabb. Szlovéniától kicsit szarabb. Szlovákiával, Románival, Horvátországgal nagyjából egyenértékű. Szerbiától sokkal jobb. Ukrajnától még sokkal. Átlagosak vagyunk.

Németország mit szóljon Belgium, Luxemburg, Svájc, Dánia szomszédságában?

2021. jún. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 A kérdező kommentje:

"Mennyi szerinted az elfogadható fizetés egy bolti eladónak, és Orbán Viktornak mit kellene tenni ennek az érdekében, hogy meglegyen?"


A mai magyar árakhoz viszonyítva olyan 5-600 euró. Mármint vidéken. Mert gondolom Pesten (legalábbis bizonyos helyeken) megvan, de ott csak a helyiek profitálnak belőle, mivel az albérlet elviszi azt.


Hogy mit kellene tenni? Ezt a kormánynak kellene tudni.


"Amikor bolti eladónak ment, akkor gondolt vajon rá?"


Ez megihletett egy másik kérdést.

2021. jún. 28. 21:03
 33/42 anonim ***** válasza:
22%

"Ja, és az értelmiségieket se felejtsük el. A tanárok fizetése mennyi is?"

A tanárok munkája sajnos manapság, az internet korában egy kalap szart nem ér. Egy gyári munkás több hasznot termel.

2021. jún. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
37%
32) egy frászt,1000-1200 euró a hazai árakhoz.
2021. jún. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
25%

"Hogy mit kellene tenni? Ezt a kormánynak kellene tudni."

Egy kormány annyit tud tenni, hogy megemeli a minimálbért. Mi fog történni szerinted, ha megemli a minimálbért, a munkaadónak, vállalatoknak tetszeni fog?

2021. jún. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:

Új kérdésem, amire fent utalást tettem:


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__11..

2021. jún. 28. 21:07
 37/42 anonim ***** válasza:
66%

“ Szlovéniától kicsit szarabb. Szlovákiával, Románival, Horvátországgal nagyjából egyenértékű. Szerbiától sokkal jobb.”


Ömm.. 2020as adatok alapján az átlag magyar nettóbér nem sokkal több mint a fele a szlovénénak. Szlovákiával, Horvátországgal sem vagyunk már egyenértékűek, mindkét országban magasabbak már a bérek legalább 10%al. A szomorú pedig az, hogy 10-15 éve még szlovéniával voltunk egyenrangúak fizetések terén, Szlovákiánál és Horvátországnál pedig jelentősen jobbak voltunk, Romániáról pedig ne is beszéljünk.. Szerinten ez mindent elmond arról mennyire volt sikeres ez az elmúlt 10 évnyi fidesz kormányzás. Az meg ne vigasztaljon, hogy nem mi vagyunk a régióban a legszarabbak, mert Szerbiában és Ukrajnában még rosszabb élni..

2021. jún. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
11%
10 éve is ezt teszi Vikusz Macus, eredménye nem sok van.
2021. jún. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
35%

#37

Vásárlóerő partást vettem alapul, a bért önmagában nézni nincs értelme az eltérő árak miatt. Ez alapján Szlovéniával sem olyan nagy az olló.

Biztos, hogy nem voltunk Szlovéniával egy szinten 10-15 éve, ők akkoriban régiós szinten sokkal jobbak voltak, mint manapság.

Nézd meg hogyan változtak a bérek, gazdasági növekedés ez alatt a 10 évnyi Fidesz kormányzás alatt a környező országokban, aztán nézd meg, hogy a MSZP kormányzás alatt hogyan változott és vond le a konklúziót, hogy melyik mennyire volt sikeres.

2021. jún. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
76%

37es, ha ezt a mutatót nézzük akkor sem csökkent semmit a lemaradásunk a szomszédos országokhoz viszonyítva, Szlovákia pedig így is lehagyott minket.


“Nézd meg hogyan változtak a bérek, gazdasági növekedés ez alatt a 10 évnyi Fidesz kormányzás alatt a környező országokban, aztán nézd meg, hogy a MSZP kormányzás alatt hogyan változott és vond le a konklúziót, hogy melyik mennyire volt sikeres”


Szintén a mutatód alapján 2002 és 2010 között arányaiban többet javult az életszínvonal, mint 2010 és 18 között. Pedig az MSZP kormány alatt még egy gazdasági világválságot is a nyakunkba kaptunk.. 2010-ben amúgy Budapesten kb 25ezer ft-ból tudtál bérelni egy lakást, most ugyan ez a lakás 150 ezer ft lett. Pályakezdő fiatalként akkoriban sokkal jobban éltem volna, mint most. Nem minimálbérért dolgozom, de így is esélytelen, hogy valaha lesz egy normális lakásom ilyen albérletárak és fizuk mellett, és ezzel nem csak én vagyok így hanem még kb félmillió fiatal felnőtt sorstársam. A fidesz pedig lószart sem tesz a probléma megoldásáért, sőt még ront is a helyzeten.

2021. jún. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!