Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megéri a környezetvédelem a...

Megéri a környezetvédelem a jelentős áremelést a vendéglátásban(műanyagok kitiltása,csak fából minden)?

Figyelt kérdés
[link]
2021. júl. 2. 17:02
A kérdező szavazást indított:
Igen,akár rovarokat is kész leszek enni vagy vegánná válni hogy megmentsük a Földet
Nem,ez a pénzről szól
Semleges
26 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Nem mindegy? Ugy is te fizeted meg es en meg mi :)
2021. júl. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
Az a baj, hogy sokaknak csak akkor esik le hogy ennél sokkal többet is megérne, amikor már késő lesz :/
2021. júl. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Gugu Gabor ***** válasza:
85%
Az a baj, amikor valamit szó szerint 5 percig használsz aztán kuka, lásd villa, szívószál stb. ettől még a pet palack is jobb.
2021. júl. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Nem a csomagolo anyaggal lenne a baj, ha az ember nem lenne ennyire bugris es nem dobalna szanaszet a szemetet. Muanyag is kezelheto lenne, ha a hulladek gyujtobe kerulne es nem a termeszetbe. De az ember eldobalja.
2021. júl. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Ha valamire, akkor erre szívesen adok ki többet. Nem azért, hogy verhessem a mellem, hogy én tettem az emberek jövőjéért, hanem mert sok kicsi sokra megy, és nem szeretnék egy élhetetlen világot magam mögött hagyni csak azért, hogy nekem olcsóbb meg kényelmesebb legyen.
2021. júl. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Olvastam hogy Magyarországon egy év alatt annyi műanyag szivószálat használtak mint USA-ban egy nap alatt.

Nem tudom hogy ez mennyire Magyarországon múlik és Nem USA-n Kínán vagy Indián.

Szóval megspórulunk a világnak egy napi amerikai szivószál felhasználást hogy itt tiltva lett

2021. júl. 2. 17:24
 7/14 anonim ***** válasza:
59%
Neked nem éri meg a gyereked jövöje? Az a szégyen, hogy ezt nem maguktól csinálják az emberek....
2021. júl. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Meg azt is hogy a kávé és kakaó termelés károsanyagkibocsájtása a húshoz hasonló, azok mégsincsenek célkeresztben?

Pedig azok sem létszükségletek,elég sok az ellentmondás, üzleti érdekeket vélek felfedezni.


Meg aztán a jelenlegi okostelefon, 1-2 évre vannak cserélve, az miért nincs leszabályozva hogy kötelezően cserélhető aku házilag?

stb. Nagyon sok a furcsaság.


Vagy a környezetvédelem és már a töltöt is külön csomagba árulják, amit kiszállítani kicsomagolni sokkal több környezeti kárt okoz mintha hozzá adták volna stb

2021. júl. 2. 17:29
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

Szükséges valamit lépni a környezetvédelemért, de ez a törvény elég egysíkú. Nem lenne gond a műanyagokkal, ha az emberek nem dobálnák szét, hanem rendezetten be lenne gyűjtve és újrahasznosítva vagy elégetve.

A papír, fa, fém, üveg csomagolás sem feltétlen környezetbarátabb, mivel az előállítás, szállítás, ott is terhelő.

Legjobb lenne szerintem, ha nem csak egyszer használnánk ezeket, hanem betétdíjas termékek lennének, az étterem visszagyűjtené a dobozait vagy a vásárlók vinnének magukkal.

2021. júl. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Reges-regen a csucs ... jaffa vagy malna szorp szalmaval ... de a szalmat kulon extrakent kellett megvenni ...
2021. júl. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!