Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig lesz még meghatározó a...

Meddig lesz még meghatározó a hazai közgondolkodásban a Kádár-rendszerhez való viszonyulás?

Figyelt kérdés
Úgy értem, meddig lesz még hivatkozási pont, hogy akkor ilyen volt, meg olyan. Már több mint 30 év elmúlt azóta, vissza meg úgysem jön (ne is jöjjön). Mikor tudunk túllépni rajta?
2021. júl. 4. 15:15
 1/8 árokpart ***** válasza:
80%
Mindig meghatározó lesz, mert a létbiztonság mindig is része volt a magyar kultúrának és nemcsak Kádár idején, hanem mindig is a történelemben.
2021. júl. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
12%
Amíg világszinten, Németországtól az USA-n át Kínáig szinte minden nagyhatalomban szélsőbaloldali vezetés van. Ennek csak egy nagyon apró vonzata, hogy a jelentéktelen csatlós országokban is erősen nyomják a kommunista propagandát.
2021. júl. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Amíg át nem veszi a kezdeményezést az a generáció, amely már nem tapasztalhatta a kádári rezsim "vívmányait". Persze már az a generáció létezik, viszont még nem tudja ledominálni az öregeket.
2021. júl. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Addig, amíg az 1980-alattiak ki nem halnak, azon belül is, akik nem tudták felfogni, hogy a kádári jólét alapja az IMF hitel volt, igaz az egyént k.rvára nem érdekli miből van a pénz meg a jólét, csak hát a lufi az még is lufi. Magyarországnak nem lett volna akkor sem önereje fenntartani a jóléti államot úgy, hogy az 1 emberes melóra 5-8 embert dolgoztattak mindenhol országosan...
2021. júl. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 árokpart ***** válasza:
55%
4-es Egyébként a rendszerváltás óta napjainkig jóval magasabb az adósságrátánk mint a Kádár és az előtte lévő rendszereket együttvéve.
2021. júl. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5-ös így van, mivel kádáréktól örököltük az adósság alapját, amit igen ki kelett az az adósság már fizetve, más felvett hitelekkel, amik a mai napig szépen lassan növekednek, de én nem is erről írtam, hanem hogy az akkori jóléti állam egy lufi volt, ami szépen nőtt és végül ki is pukkant.
2021. júl. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%
6-os. Igaz, hogy a lufi kipukkadt, de addig az emberek többségének jó volt.
2021. júl. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7-es igen ez így van, írtam is hogy az egyént nem is érdekelte ez, hogy miből van a jólét, csak hát most a jövőbe nézve, mindig egy fenntarthatatlan lufira építkezni...megéri?
2021. júl. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!