Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobban elfogadnák a melegeket,...

Jobban elfogadnák a melegeket, ha nem provokálnák (pl. a pride-dal) az embereket?

Figyelt kérdés

Én azt látom, hogy az emberek többségének nincs semmi baja a melegekkel egészen addig, amíg nem provokálnak, nem akarják elhitetni, hogy különbek, nem akarnak büszkék lenni rá, nem akarnának többletjogokat, és nem vonaglanak az utcán, direkt provokálva a közembert. Sok meleg ismerősöm is elítéli a pride-ot és azt mondja, sokat ront az ő megítélésén is, mert ő nem ilyen.

A demokrácia arról szól, hogy a többség szava dönt és ennek hátrányait a kisebbségnek tűrnie kell. Rengeteg olyan törvény van, ami sokaknak okoz hátrányt, sokakat diszkriminál, de mivel a többség ezt így tartja kívánatosnak el kell tűrni, hiszen ez a demokrácia lényege.



2021. júl. 6. 08:35
A kérdező szavazást indított:
Igen, nekem sem lenne semmi bajom velük, ha nem provokálnának
Mindegy, én akkor is útálnám őket és most is útálom, mert nem természetes
Nem, ez fontos, mert akkor is fel kell hívni a figyelmet, ha az további előítéleteket szül
61 szavazat
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem ez olyan dolog, hogy aki utálja őket az amúgy is utálja őket. aki meg nem, az simán leszarja a Pride-ot is.
2021. júl. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
62%

Én eddig telibe fostam a témát. Azóta kezdtek el zavarni, amióta lépten nyomon szivárványok jönnek velem szembe a TV-ben, az interneten, meccseken, de még a telefonomon is (vannak appok amiknek ilyen lett az ikonja).


Pont ezzel érték el azt, hogy elkezdjenek irritálni

2021. júl. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
63%

Aki szerint ez fontos... Ugyan miért??

Hírdetik azt, hogy amit az ember a hálószobában csinál az a magánügye. Oké, felfogtam, megértem elfogadom. Ha az utcán látok esetleg egy ilyen párt kézenfogva azzal sincs bajom.

De ez a vonulásos dolog, meg hogy az ember arcába csapják mindenhonnan nekem az sok.

Ha nem vonulnának akkor jobban meg is érteném őket.

Kb mintha Győrfi Pali a "maradjanak otthon" kellős közepén posztolgatná, hogy most boltban van, most sétál, elment kirándulni nagyobb társasággal stb.

Itt is kb ez a helyzet. Mindenkinek saját dolga mit csinál otthon, de azért tegyük már közszemlére. Én mindenhol utálom a két színüket, emiatt is egyre kevésbé elfogadhatóak számomra. Mondhatni maguk alatt vágják a fát.

2021. júl. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
52%

3/4 anonim válasza:


Szóval ilyen a nagy demokrácia a melegek szerint?

"4. Semmi közöd hozzá"

"5. Befogod a gusztustalan szádat."

"6. Csendben maradsz"


Érdekes egy demokráció a tiétek. Fel kéne a csöppnyi agyatokkal fogni, hogy egy demokrációban ti egy NAGYON szűk kisebbség vagytok. Mint kisebbségnek, kevesebb a szavatok. A demokráció pont erról szól.

2021. júl. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
71%
Az én meleg ismerősöm sem jár ki, a törvényen meg csak röhög, azzal sem ért egyet amit a transzeműek csinálnak, közös verseny a nőkkel, a gyerekeket is kezeljék hormonokkal. Amennyire kivettem az LMBTQ+ minden TQ+ dolgát ellenzi
2021. júl. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
47%

Alapból a melegekkel sose volt gondom régebben, mert miért lett volna nem volt hozzá közöm.


Viszont mióta tolják a pofámba ezt az undorító szivárványos sz@rt egyre kevésbé vagyok képes elviselni a melegeket is, hiába tudom hogy nem ők tehetnek róla hogy felhasználja őket az LMBTQPZP lobbi, de már ha meghallom hogy valaki meleg az egyből undort vált ki bennem.

2021. júl. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
54%
engem nem zavar a pride
2021. júl. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
52%
Bírom ezeket a szélsőjobbos kérdéseket/válaszokat. Nyilván a provokálás miatt nem viselitek el a melegeket, nem is azért, mert szimplán homofóbok vagytok. "Én nem ítélem a melegeket, de ne mutogassák magukat, ne fogadjanak örökbe, de mint említettem nem ítélem el őket" - Ezek a legviccesebb, legálszentebb megszólalások. :)
2021. júl. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
43%

@5 Jó uram, te aztán igazán nem érted a demokráciát, de mondjuk hasonlóan fasisztoid népek nem is szokták. A demokrácia nem a többség rémuralma a kisebbség felett.


Egyébként a kérdésre is reagálva: nyilván az a jellemző faskó duma, hogy az egész provokáció, meg elfogadják a melegeket, csak ne vonulgassanak. Azt mondjuk egyikük sem teszi hozzá, hogy a hasonlóan faskó apukájuk a 90-es években még problémamentesen vegzálhatott embereket és elég sok év Pride kellett ahhoz, hogy az ország nagyobbik része felfogja, hogy tényleg rendkívül primitív dolog a homofóbia.

2021. júl. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
71%

#9


#4 vagyok.

Nekem igenis a vonulósdival van bajom és azzal, hogy ezt ennyire az arcomba tolják.

Nem azt mondom, hogy harcolni fogok a melegek jogaiért, mert már tényleg tököm ki van velük a fent említett dolog miatt. De miért ne fogadhatnának örökbe?? Káros lehet a gyereknek, ha két azonos nemű neveli fel őket?? Igen, előfordulhat fiatalkorban, hogy éri hátrány emiatt a gyereket. De előfordulhat az, hogy ha senki nem fogadja őket örökbe sokkal nehezebb életük lesz és nélkülözni kellene a szeretetet, meg soha nem támogatná őket senki a párjukon kívűl?? Igen, de nem előfordulhat, hanem ez lesz.

Elhiszem, hogy ők is ugyan úgy emberek, nekik is vannak érzéseik. Lehetnek ettől még jó szülők akik mindent megadnak a gyerekeknek. Az örökbefogadásnál amúgy is sok feltétel van, ha azoknak megfelelnek, akkor minden rendben van. Hajrá, csinálják.

Akarnak kézenfogva sétálni az utcán, nyugodtan. Amit én megcsinálok az utcán egy lánnyal azt csinálhatják felőlem ők is. Heteró téren sem vagyok arra kíváncsi, hogy már rendesen rámászik egyik a másikra, az már maradjon inkább hálószobában.

Ha találkozom párommal még köszönésnél és búcsúzásnál sincs csók, ha vannak körülöttünk, mert ez a mi magánügyünk. Ölelés nyílván van, a többit meg utána/előtte letudjuk.

Senki nem kíváncsi a másik életére ilyen szempontból szerintem.

Emiatt sem szeretném, hogy a melegek, akik pont azt hirdetik, hogy ez az ő privát dolguk ennyire a pofámba tolják.

Lehet homofób vagyok már emiatt a sok hülyeség miatt amit nyomatnak, de felőlem legyenek jogaik. Gyerekeknek is tényleg jobb, ha egy "ilyen", de támogató szülőhöz kerülnek, mint az hogy ne kelljen senkinek. Ha akar fogadjon be 3at is és pályázzon csok-ra az se érdekel.

De ne tolják már mindenhol a pofámba, hogy ők vonulnak, meg ne legyen már mindenhol szivárvány.

2021. júl. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!