Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobban elfogadnák a melegeket,...

Jobban elfogadnák a melegeket, ha nem provokálnák (pl. a pride-dal) az embereket?

Figyelt kérdés

Én azt látom, hogy az emberek többségének nincs semmi baja a melegekkel egészen addig, amíg nem provokálnak, nem akarják elhitetni, hogy különbek, nem akarnak büszkék lenni rá, nem akarnának többletjogokat, és nem vonaglanak az utcán, direkt provokálva a közembert. Sok meleg ismerősöm is elítéli a pride-ot és azt mondja, sokat ront az ő megítélésén is, mert ő nem ilyen.

A demokrácia arról szól, hogy a többség szava dönt és ennek hátrányait a kisebbségnek tűrnie kell. Rengeteg olyan törvény van, ami sokaknak okoz hátrányt, sokakat diszkriminál, de mivel a többség ezt így tartja kívánatosnak el kell tűrni, hiszen ez a demokrácia lényege.



2021. júl. 6. 08:35
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
45%

Rövid válasz: nem.


Hosszú válasz: a Pride egyáltalán nem egyedi dolog, nem csak a melegek csinálnak ilyen rendezvényeket. Voltál már pl. meccs előtt/után stadion környékén? Én voltam, és Pride-on is voltam. Hasonló felállás, élénk színekkel kifestett emberek, zászlók, hatalmas tömegek stb. Mégis én azt tapasztaltam, egy meccs után a szurkolók sokkal megbotránkoztatóbb dolgokat szoktak művelni, mint a Pride-on a melegek. Üvöltöznek, mint valami állat, káromkodnak, részegek, szemetelnek, esetleg még egymásnak is esnek. A Pride-on egyáltalán nem ez az általános látkép, ott egyszerűen csak végigmennek az utcán az emberek úgy, hogy nem csak a heterók, hanem az azonos nemű párok is fogják egymás kezét és csókolóznak. És azt se felejtsük el, hogy Pride egyetlen egy nap van egy évben. Meccs azért jóval többször. A fociszurkolókat mégse ítélik el annyira és annyian, mint a melegeket.

Ha nem létezne Pride, annak nem az lenne az eredménye, hogy jobban elfogadják a melegeket, hanem inkább az, hogy az azonos nemű pároknak még arra az évi egy napra se lenne lehetőségük úgy végigmenni kézen fogva közterületen, hogy biztosan nem kell attól tartaniuk, hogy bárki bántani fogja őket emiatt.


Érdemes amúgy a Pride történelmének is utánanézni, hogy egyáltalán miért van rá szükség, hogyan kezdődött stb. mielőtt bármilyen véleményt megpróbálsz kialakítani róla. Illetve érdemes el is látogatni egy Pride-ra, mert ha csak a médiából tájékozódsz, akkor csak a szándékosan összeválogatott legmegbotránkoztatóbb dolgokat fogod látni, miközben a valóságban a résztvevők 99%-a teljesen hétköznapi, normálisan viselkedő ember. A média ott ferdít, ahol tud, különösen, ha a homofób kormánypárti médiáról van szó, akiknek direkt az uszítás a céljuk. Nagyjából ahhoz tudnám hasonlítani a jelenséget, mintha valaki cikket írna Magyarországról, és kizárólag utcán fetrengő drogosokat fotózgatna, majd a cikkben megírná, hogy Magyarország minden állampolgára utcán fetrengő drogos.


Egyébként nagyon érdekel, hogy szerinted mégis milyen többletjogokat akarnak a melegek, mert én nem tudok semmi ilyesmiről.

2021. júl. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem igen. Bumeráng-effektus ez az egész pride. Van meleg ismerősöm, szóba sem kerül, hogy az. Teljesen az ő magánügye, hogy amúgy otthon kivel él és mit csinál. Ugyanígy az én magánügyem az is, hogy a hetero kapcsolatban kivel vagyok. Én sem nyomom senkinek a képébe, hogy nézd, nekünk működik a 8 év korkülönbség és hurrá, fogadjátok el. Vagy azt sem, hogy nem akarunk gyereket és hurrá, fogadjátok el. Senkinek semmi köze hozzá.

Szerintem a szexualitás nem utcára való, és igen, a hetero sem. Ha heretoszexuálisok táncolnának egy kamionon, mint valami majmok egy szál tangában, az is zavarna.

2021. júl. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
52%

"Jobban elfogadnák a melegeket, ha nem provokálnák (pl. a pride-dal) az embereket?"

Nem lehet jobban "elfogadni a melegeket" annál ahogyan el voltak fogadva már 10 évvel ezelőtt is. Mindaz ami megy az utóbbi években az színtiszta hergelése az embereknek és teljesen kontraproduktív, éppen az ellenkező hatást érik el vele - és ezért is csinálják.

Ez pont olyan, mint a feministák. Magyarországon a 2. világháború óta nincsen női-férfi megkülönböztetés, a nők mentek dolgozni a gyárba kohásznak, a földekre traktorosnak stb. és 20 éve több nő tanul a felsőoktatásban, mint férfi. Ennek ellenére mennek a feminista hergelések évtizedek óta, mintha bármi alapja lenne ITT a szövegeiknek. Valójában szimplán lemásolják a nyugati kliséket és ennyi.

A melegeknél is ez van, megszületik az usa-ban vagy más nyugati országban egy "érzékenyítő" ötlet vagy egy állítás arról mennyire "el vannak nyomva", "meg vannak különböztetve" és azt egy az egyben lenyomják nálunk is, nem számít, hogy egy szó sem igaz ITT az egészből.

A melegek már el voltak fogadva és nem is érte őket atrocitás nálunk. Azóta, hogy erőszakos módon nyomják most a propagandát, viszont nagyon sok embert felhergeltek és emiatt most már bizony fogja őket érni sok támadás.

Pontosan úgy, ahogy egy békésen alvó kutya sem bánt senkit amíg nem megy oda és nem kezdi el rugdosni.

2021. júl. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
12%

Kb mintha Győrfi Pali a "maradjanak otthon" kellős közepén posztolgatná, hogy most boltban van, most sétál, elment kirándulni nagyobb társasággal stb.


Csak mondom, táncikált...

2021. júl. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
42%
a melegeken kivül vonulgatnak még páran ebben az országban, ilyen alapon miért nem azok is a négy fal között csinálják, meg mit provokoálnak. ezekről miért nincs kérdés? népírtó pedóegyház körmenete, Birkamenet, vagy ott vannak a biciklisek. ha zavar, nem megyek ki megnézni. ha meg tetszik, akkor beállok éltetni Viktort, vagy emelgetem a biciklit. és? kinek mi köze hozzá? vagy most már ez is tilos?
2021. júl. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező te nagy tévedésekben élsz úgy látom.

Gondolom nem hallottál még miről szólt a Stonewall-lázadás.

Stonewall egy bár volt New Yorkban ahova melegek jártak a rendőrség rendszeresen tartott itt razziákat.Sokszor hangzik el miért nem maradnak a 4 fal között,na itt megtették mégsem volt jó az akkori amerikai hatalomnak.

A lázadás után indult el a meleg jogi mozgalom és a Pride.


Én másképp tapasztaltam rengeteg ember érez gyűlöletet a melegekkel szemben.Néhány évvel ezelőtt a "mennyei megyeiben" játszottam az öltözőben a csapattársaim olyan stílusban szidták a melegeket,hogy az már nekem heteroszexuálisként volt kínos.


A modern demokrácia arról szól,hogy a kisebbségeknek is adnak jogokat például mozgássérülteknek akadálymentesítést biztosítanak.

Nem mondják nekik azt,hogy alkalmazkodjanak a többségi társadalomhoz.

2021. júl. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
56%
Kérdező, röviden tömören igen, jobban elfogadnák őket.
2021. júl. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
52%

[link]


fogadjuk el őket:D

2021. júl. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
37%

20. Eközben a heterok:

[link]


Ők mégis el vannak fogadva.

2021. júl. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
51%

#21

Miért lett ebből cikk??

Mert ellenzik azért.

De ez is a 4 fal között zajlott és nem a nyílt utcán legalább.

Ha ezt is nem rakják ki semmi nem lett volna ebből. Nem érdekel ki mit csinál otthon, az a saját dolga.

Valaki a kocsijának a kipufogóját dugja. Én nem tenném, de ha neki ez esik jól, hát hajrá. Álljon be vele a garázsba és csinálja.

2021. júl. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!