Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jogsértő határon kívülre...

Jogsértő határon kívülre tenni az igazolványok nélküli határsértőket?

Figyelt kérdés
A Strasbourgi bíróság szerint a menekültek visszakényszerítése oda, amelyik országból (többnyire Szerbia) papírok nélkül érkeztek, jogot sért. Ők nem sértenek meg semmi jogot?

#anoním menekültek
2021. júl. 8. 14:37
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Emiatt kérdezem:

[link]

2021. júl. 8. 14:42
 2/15 anonim ***** válasza:
63%

Fordítva ülnek a lovon!!! Szokás szerint.

2 éve Ausztriába utaztam. Határellenőrzés volt, a migráció miatt. Személyi igazolvánnyal rendelkező EU állampolgárok természetesen okmányellenőrzés után beléphettek. Szem és fültanúja voltam, ahogy egy békéscsabai pár női tagját nem engedték belépni az osztrákok, mert nem volt nála személyi igazolvány. Volt nála jogosítvány, TAJ kártya, stb. Nem engedték be. Én tolmácsoltam....

Akkor miről beszélünk???!!!

2021. júl. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
Ja-ja ... te meg en csak akkor utazhatunk kulfoldre ha van oltasi igazolasunk, akkor sem biztos, hogy minden vakcinat elfogadnak ... ezek meg ugy kovajognak ossze-vissza az egesz vilagban, mint fing a gatyaban :)
2021. júl. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%
Persze, hogy jogserto! A BTK szerint borton jar a hatarsertoknek ... elobb le kellene sittelni oket es csak a szabadulasuk utan visszatoloncolni oket, igy lenne jogilag helyes :)
2021. júl. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 molnarmarcell21 ***** válasza:
0%
Finoman kihagyod a képletből, hogy ők menedékkérők.
2021. júl. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%
Menedek kero nem az ajton kopogtat, hanem a kemenyen maszik be mint a telapo? :)))
2021. júl. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Btk. 352/A. § (1) Aki Magyarországnak az államhatár rendje védelmét biztosító létesítmény által védett területére a létesítményen keresztül jogosulatlanul belép, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
2021. júl. 8. 15:24
 8/15 A kérdező kommentje:

#5

A határátkelőhelyen jelentkezik az igazolványaival, és menedéket kér. Nem paterolják vissza.

2021. júl. 8. 15:27
 9/15 anonim ***** válasza:
52%
Nem is ertem miert nem normalisan jonnek mint minden civillizalt ember. Olcsobb is lenne ha venne egy repulojegyet es jonne hivatalosan, mint sokszorosat kifizetni ut kozben az embercsampeszeknek es drotkeritesen kell atmaszni??? Mi ez?
2021. júl. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Amúgy ... 2020 első félévi adatok:

bevándorlási engedély 3865 fő, letelepedési engedély 2108, tartózkodási engedély 124653, menekültként személyi igazolvánnyal rendelkező 1420, oltalmazottsént személyi igazolvánnyal rendelkező 1726 fő.

2021. júl. 8. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!