Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A legtöbb ember, amikor...

A legtöbb ember, amikor felsőoktatásba jelentkezik, miért "idealista" módon választ szakot és miért nem racionális módon?

Figyelt kérdés

Én sohasem értettem azt,hogy valaki lediplomázik azért,hogy 160-200 ezer forintot keressen.


Amikor én úgy döntöttem, egyetemre megyek, azt néztem mivel lehet pénzt keresni.Sokat kínálódtam a matekkal, sok privát matektanárt "foglalkoztattam",hogy megtanítsanak, fejembe verjék azt a sok marha követelményt, de megcsináltam, az motivált,hogy utána jól fogok ezzel a certifikációval keresni.

És így is lett.



Több embert ismerek, aki olyan diplomát tesz, amivel csak közszférában lehet elhelyezkedni.Minek?

Lehet csak az én szemléletem anyagias, de úgy gondolom nem azért kínlódik az egyetemen,hogy utána a lesárgázott parizereket nézegesse a boltban.



A testvérem pont ilyen.Hiába mondtam neki, hogy ne arra a szakra menjen, mert azzal csak közszférában fog dolgozni, versenyszférába, ahol rendes bérek vannak, oda nem fogják felvenni.

Akkor is arra ment, most meg megy a hiszti,hogy diplomával csak egy szobát tud bérelni a fővárosban.


És rengeteg ilyen ember van.


IT, műszaki,közgáz,orvosi.

Ezekkel lehet pénzt keresni és ez így is fog maradni évtizedekig.


2021. júl. 9. 20:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
Mert sokan csak azért mennek egyetemre, hogy pózolhassanak vele hogy ők most éttermiségiek... akarom mondani értelmiségiek... apuci kifejezi nekik, a bölcsészkarra pedig úgysem kell ész.
2021. júl. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Pl. mert valakit érdekel a történelem, és ezt fontosabbnak tartja, mint a pénzt. Persze akkor ne panaszkodjon, lehet mondani.
2021. júl. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 steven95 ***** válasza:
89%

1. "Lehet csak az én szemléletem anyagias"- Az (is).

2. Más kérdés, hogy a testvéred, "hisztizik", hogy a diplomák nem egyformán megbecsültek a munkapiacon, amikor ezt tudhatta.

3. Személyesen olyan szakot választottam ami tetszik és szenvedéllyel csinálhatom. Nyilván az így szűkített választékból a jövőben anyagilag kedvezőbbet preferáltam én is.

2021. júl. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%
Mert naivak
2021. júl. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Mert rengeteg más is motiválhat egy embert egy adott szak elvégzésére, mint hogy mivel lehet sok pénzt keresni.
2021. júl. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Minden munkakört be kell tölteni,a közszférát is.És minden munkából meg kell tudni élni tisztességesen.ha nem megy akkor hiba van a rendszerben,de elég furcsa hogy tanult ember létedre ezt nem tűnik fel és inkább azokat hibáztatod akik keveset tudnak keresni.
2021. júl. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%
Sokan azért mennek egyetemre, mert nem tudják, mit kezdjenek magukkal suli után. A céltudatosság hiánya pedig rosszabbnál rosszabb döntéseket hoz magával. Magamból kiindulva, mikor vacilálok és nem tudok dönteni, akkor 100 lehetőségből is tökéletes kiválasztanám a lehető legxarabbat :/...
2021. júl. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%

Mert ez a természetes, hogy az ember szeret valamit csinálni, érdeklődésének megfelelően választ tevékenységet. A te világnézeted torzult olyan mértékben, hogy számodra elképzelhetetlen, hogy valaki őszinte érdeklődésből válasszon valamit.


Plusz, jó, amit az utolsó mond, tisztességes (nem éhbér) mindenkit megillet, azt is, aki nem az épp divatszakmát (pl jelenleg informatikus) választja.

2021. júl. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 molnarmarcell21 ***** válasza:
87%
Naiv vagy kérdező, egyetemre mentél ahelyett, hogy drogkereskedő lennél vagy strici.
2021. júl. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

Utolsó megmondta a tutit!

Látod, kérdező, te is rossz pályát választottál!

:-)))))))))

2021. júl. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!