Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miért nem támogatja...

A kormány miért nem támogatja a fiatalokat? Albérlet árak elvannak szállva,de betudnak szólni a fiataloknak,hogy mindegyik mamahoteoben lakik persze

Figyelt kérdés

2021. júl. 9. 21:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Könnyű olyat ígérni, ami nem jár nagy állami kiadással. 😆
2021. júl. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
80%
11 év után gondolnak a fiatalókra nem aranyosak.Eddig mit tedtek ja meg van 0000000000000.
2021. júl. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
27%
9) Ezekkel a lakáskaszákkal az a baj, hogy ha elkezded 20 éves korodban fizetni, az legalább még 20 év mire felhalmozódik annyi pénz, hogy tudj belöle lakást venni, még akkor is ha a kormány ad hozzá egy kis kezdö tökét vagy ha kiveszed támogatást.
2021. júl. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
14%

#13 Csakhogy a lakáskasszákban a pénzre évi maximum 72 ezer forintot adhatott az állam támogatásként. vagyis egy átlagos 4-5 éves lakáskassza megtakarításnál, amikor már fel lehetett venni kedvezményesen mellé ugyanannyi pénzt hitelbe is, kaptak az államtól 5x72000=360000Ft-t. 2018-ban! Amikor egy ablak már többe került, mint 50 ezer forint.

Ehelyett a lakáskassza támogatás helyett lett a babaváró meg a CSOK. Évi 72000Ft állami támogatás helyett a fiatalok most kapnak 5 milliót amit csak később kell visszafizetni és ha gyerekük lesz közben akkor kedvezményesen.

2021. júl. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
83%

#14

És ha nem lesz gyerekük vagy nem akarnak akkor mi van?

2021. júl. 10. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
76%
Akkor állam szerit haljanak meg sokan nem alkarnak diktaturába gyereket.
2021. júl. 10. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
38%
Én lakáskasszával vettem a lakásomat és a lakáshitelt is ebből végtörlesztettem, csak 5 évig fizettem így hitelt és most 36 évesen úgy van egy tehermentes lakásom Budapesten, hogy a szüleim csak a vételár harmadával segítettek be. A lakáskassza jó volt társasházi felújításokra is, ahelyett meg semmi nincs, a társasház nem tudja igénybe venni a CSOK-ot vagy a babavárót. Sokan nem lakásvásárlásra használták a lákáskasszákat, hanem felújításokra, akár olyanok is, akiknek már felnőttek a gyerekeik, erre sincs alternatíva. Jó volt a lakáskassza, semmi baj nem volt vele.
2021. júl. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
41%

#17 Tudod az a vicces, hogy VAN most is lakáscélú megtakarításra lehetőség, teljesen új lakástakarék indításával, csak valahogy mindenkibe belerögződött ez, eltörölték a lakáskasszák állami támogatását aztán azzal meg is szűnt minden.

Mi is használtunk lakáskasszát sok évvel ezelőtt. Most viszont van más megtakarítási forma és szereintem kedvezőbb, mint amit 2018-ban az állami támogatás adott a lakáskasszákkal.

[link]

Nem sok van a piacon és az ERSTE is most vonul ki az újabb szerződéskötésekből, ellenben a fundamentának továbbra is futnak az új lakáscélú megtakarítási lehetőségei. Most nem állami támogatás van a befizetés max. 30%-ig és évi maximum 72000Ft-is, hanem kamatprémium van a megtakarításhoz. Ezzel kicsit hosszabb megtakarítási időre ösztönöznek, a megtakarítás idejével növekszik a kamat - de emellé is van kedvezményes kamatozású hitel és áthidaló hitel lehetőség is. Ahogyan ezt sem kell lakásvásárlásra fordítani, ugyanúgy lehet korszerűsítésre, felújításra is költeni. Hibás a cég reklámpolitikája, hiszen az emberek nem ismerik ezt a lehetőséget, de ettől még van. Nekem sem kellett többet tennem, mint beírni a keresőbe, hogy "lakástakarék" és megnézni pár találatot.

"Az Otthontervező Lakásszámlával évente 5% Kamatbónuszt kaphat a megtakarítási évben elhelyezett megtakarítására.

EBKM havi 20.000 forint megtakarítás mellett 0,32 – 0,83% Kamatbónusszal.1

EBKM havi 100.000 forint megtakarítás mellett 0,41 – 1,07% Kamatbónusszal.1

A megtakarítási idő lejártakor fix és alacsony, hitelkamatú lakáskölcsönnel egészíthető ki.

A választott módozattól függően a Lakáskölcsön kamata 2,9%-3,9% közt változik (referencia THM Kamatbónusszal 3,95%-4,44%)."

"Számos lakáscélra felhasználható, saját vagy közeli hozzátartozók lakás-előtakarékossági szerződései akár egy ingatlan vásárlására, felújítására is igénybe vehetők."

2021. júl. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

#17 Csak hogy egyértelmű legyen: nem neked szólt a vicces jelző, hanem annak, hogy még én sem tudtam arról milyen lehetőség van most, és nekem is meglepő volt elolvasni.

Amúgy egyetértek veled, nem volt rossz a lakáskassza. de megértem azt amiért megváltozott az állami támogatás, mert valójában nagyon sokan csak parkoltatták benne a pénzt és nem indult be a lakáspiac (nem növelte a lakáspiaci forgalmat) amit a kormány szeretett volna. Helyette mást találtak ki, a babaváró hitelt.

2021. júl. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Na jó, csak a társasházaknak meg nem biztosítottak alternatívát, a régi panelek felújítása pedig nagyon fontos lenne. Egy társasház nem vállal gyereket. Nálunk évek óta azért nem sikerül korszerűsíteni, mert a kiskeresetűek és a kisnyugdíjasok nem tudnák fizetni az emelt közös költség díjat, amilyen ajánlatokat kaptunk, én meg sok dolgozó lakó hiába tudná fizetni, a kispénzűek mindig leszavazzák. Az épület meg öregszik, én télen az utcát fűtöm, mert melegem van, annyira fűtenek, nem szabályozható... stb.

A Fundamenta ajánlatát ismerem, de állami támogatással én kedvezőbb ajánlattal vettem a lakásomat és fizettem ki a hitelt. Utánaszámoltam.

2021. júl. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!