Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek az elmúlt harminc...

Szerintetek az elmúlt harminc évben mikor volt a legmagasabb az életszínvonal Magyarországon?

Figyelt kérdés

2021. júl. 10. 13:59
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

#20

Engem nem zavar az 5%-os (bocs, 5,3%) inflációd. Te hoztad fel, te akartál belőle ügyet csinálni. Gondoltam szólok, hogy korábban volt ettől zsinórban magasabb is.

Persze, ha most 5,3%, akkor Orbán az oka (a fejlődésnek bezzeg nem), ha 13 évvel ezelőtti, akkor meg arról a 13 évvel ezelőtt tehet.

A kérdésem az elmúlt 30 év összehasonlításáról szól, erre bajod van, ha 17 évvel ezelőttre visszamegyek?

Hogyan kozmetikázták az az inflációt, meséld már el!

Arra nem sikerült válaszolni, hogy Orbán előtt miért fejlődött 2x-3x olyan ütemben mindenki, mint mi.


Az első linked nem tudom elolvasni, mert előfizetéshez kötött. Mindenesetre te most azon problémozol, hogy nem kerültünk az első három helyre huszonakárhány országból?

Második link: Bukarest jobb, mint Budapest, de Magyaroroszág jobb, mint Románia. Konklúzió: Romániában a vidék sokkal jobban le van maradva, mint Magyarországon.

Harmadik link: Öcsém, ez öngól, 2002-2018 közötti időszakról van szó. Ennek csak a fele Orbáné. Sikerült értelmezned a grafikont? 2010 előtt voltunk kifejezetten gynegék, akkor húztak el mellőlünk. Amennyire le lehet olvasni a grafikonról, 2002-2010 között mi kb 12% fejlődést értünk, el a többiek meg 30-50% körül. 2010-2020 között nagyjából hasonló meredekségű volt a grafikonunk, mint a többieké.

De mindezt számokkal. (Eurostat oldala, nem Fidesz média)

Bal oldalt 2002-2010 <-> Jobb oldalt 2010-2020

- Bulgaria: 46,8% <-> 30,7%

- Czechia: 27% <-> 14,8%

- Hungary: 14,9% <-> 27%

- Poland: 40,9% <-> 30,9%

- Romania: 45,5% <-> 41,6%

- Slovakia: 49,2% <-> 20,1%

[link]

2021. júl. 10. 18:16
 22/37 anonim ***** válasza:
78%

21. azt írtam, hogy ne a 10-17 évvel ezelőttihez hasonlítsd az inflációt, mert annak semmi értelme, hanem vagy az 1-2 évvel ezelőttihez vagy a más EUs országok inflációjához. A saját fizetésedet a 17 évvel ezelőttihez hasonlítani sincs értelme, hiszen az árak se 17 évvel ezelőttiek és mások se 17 évvel ezelőtti fizetést kapnak.

"erre bajod van, ha 17 évvel ezelőttre visszamegyek?" Nam az a "bajom", felőlem akár a múlt századig is visszamehetsz, te dolgod, de ha hasonlítasz, hogy orbánt tudd éltetni, akkor a mai adatokat ne a 17 évvel ezelőttihez, vagy ha ahhoz akarod, akkor ne kiragadva 1-2 adatot, hanem több adattal együtt összehasonlítva (mint fentebb írtam).

Én nem problémázok semmin, csak próbálom neked megvilágítani a tényeket, mert amíg orbán valagában van, addig nem látsz mást.

"Öcsém, ez öngól," Miért is? Dícsértem én valahol gyurcsányt? Vagy miért öngól? Azért, mert orbán ideje alatt ugyanúgy az utolsók voltunk? Ha már hasonlítgatsz, akkor miért nem látod ilyenkor, hogy nem orbán csinált csodát, az összes ország ugyanolyan mértékben javult. Ahogyan orbán előtt is együtt mozgott a gdp a környező országokéval. Ha orbánod olyan fantasztikus lenne, nem utolsók lennénk, hanem megelőztük volna legalább a környező országokat. Ehhez képest Lengyelo. Románia és Cseho. elhúztak, mi meg Cseho-gal egy szinten emelkedtünk.

A linked nem azt mutatja, amit akarsz. Semmit nem mutat az EU19 és EU27 egy főre eső gdp-jének alakulásán kívül.

2021. júl. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
82%

A bal oldalt-jobb oldaltra:

Magyaro. 2014-2020 10770-ről 12640-re nőtt a gdp/fő, azaz 15%-kal

Csehek: 15480-ról 17340-re, azaz 11%-kal

Szlovák 13630-ról 15090-re, azaz 10%-kal

Lengyel 10440-ről 12680-ra, azaz 17%-kal

Román: 7040-ről 8780-ra, azaz 20%.kal

Bolgár: 5530-ról 6600-ra, azaz 17%-kal

Nem látom a nagy csodát, amit orbán csinált az elmúlt 7 évben.

2021. júl. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:

#22-#23

“azt írtam, hogy ne a 10-17 évvel ezelőttihez hasonlítsd az inflációt, mert annak semmi értelme,”

Szerintem meg van. Azok kik itt inflációznak meg árak drágulása miatt hőbörögnek rég elfelejtették, hogy korábban sokkal nagyobb mértékű volt az infláció.

“…saját fizetésedet a 17 évvel ezelőttihez hasonlítani sincs értelme, hiszen az árak se 17 évvel ezelőttiek és mások se 17 évvel ezelőtti fizetést kapnak.”

Így van. Úgy érdemes összehasonlítani, ha az árak változását is nézed. És a fizetések nagyobb mértékben nőttek, mint az árak.


“orbánt tudd éltetni, akkor a mai adatokat ne a 17 évvel ezelőttihez”

Én nem éltetem Orbánt. Tényeket mondok. És a hőbörgők legnagyobb bánatára a számokból az jön ki, hogy Orbán (amúgy átlagosnak mondható) teljesítménye a legjobb 30 év távlatából.

“ne kiragadva 1-2 adatot, hanem több adattal együtt összehasonlítva (mint fentebb írtam).”

Két adat volt kiragadva real GDP/fő és infláció. Milyen adatokat akarsz még megnézni? Foglalkoztatottság, munkanélküliségi ráta, mediánbér?

“Én nem problémázok semmin, csak próbálom neked megvilágítani a tényeket, mert amíg orbán valagában van, addig nem látsz mást.”

Mik azok a nagy tények amikre rávilágítottál?


“Miért is? Dícsértem én valahol gyurcsányt? Vagy miért öngól? “

Azért öngól, mert azzal jössz, hogy “Orbán óta”, a cím meg “Utolsó Magyarország a növekedési ranglistán”, és a cikked meg pont nem azt támasztja alá, hogy Orbán óta utolsó Magyarország a növekedés ranglistán. Látom, te nagyon abban a hitben vagy, hogy én Orbánt az egekig magasztalom. Nem. Én azt állítom, hogy ő az egyetlen eddig, aki elfogadható kormányzati teljesítményt tudott produkálni, az azt megelőző évek meg harmatgyengék voltak.


Mit is írtam? “Orbán előtt a környező országok gazdaság kétszer akkora ütemben fejlődtek, mint a miénk, és Orbán óta meg VELÜK EGY SZINTEN fejlődünk” Te adtad azt a gunyoros reakciódat, hogy “Orbán óta…” és küldted a linkedet, ami pont az én állításomat támasztja alá.


Mit is írtam még korábban? “A környező országok 2002-2010 között fejlődtek jobban, mi meg fordítva 2010-2020 között” Erre írtad a szintén gunyoros “Aha, persze” állításod, majd mivel cáfolni nem tudtad, elkezdtél jönni az inflációval (ami amúgy nem tudom hogy jött ide)


A fenti két állításom alátámasztja a link, amit küldtem.


“miért nem látod ilyenkor, hogy nem orbán csinált csodát, az összes ország ugyanolyan mértékben javult.“

Ugyanez mondtam eddig is, hogy VELÜK EGY SZINTEN fejlődtünk, de meg erre húztad az arcod és hoztad a cikkeid, hogy ez nincs így.


“Ahogyan orbán előtt is együtt mozgott a gdp a környező országokéval.”

Vagy vak vagy, vagy értetlen. Nem látod, hogy Orbán előtt nem mozgott enyütt a V4-ekkel, Romániával és Bulgáriával a GDP-nk?

Kb fele akkora fejlődést produkáltunk, mint a köztük leggyengébben telkjesítő (Csehország). 2002-2010 között a felsorolt országok átlaga 37,4%, a miénk 14,9%. 2010-2020 között 27,5%, a miénk 27%.


“Ha orbánod olyan fantasztikus lenne, nem utolsók lennénk, hanem megelőztük volna legalább a környező országokat.”

Ha megnézed a grafikonod, Orbán 2010-ben (amikor átvette a kormányzást) 20-30% hátrányból indult, neked meg az az elvárásod, hogy hozza be ezt a lemaradást?

Az Orbánom nem fantasztikus (ilyet soha sem mondtam), hanem csak tudta hozni a régió fejlődési ütemét, mint azt korábban is állítottam. Te meg most nekiállsz megmagyarázni nekem ugyanazt az állításomat. Beszarok rajtad! :D


“Ehhez képest Lengyelo. Románia és Cseho. elhúztak, mi meg Cseho-gal egy szinten emelkedtünk.”

Csehország ezekszerint szuperpozícionál, mert egyszerre húzott el és emelkedik velünk egy szinten. :D


“A linked nem azt mutatja, amit akarsz. Semmit nem mutat az EU19 és EU27 egy főre eső gdp-jének alakulásán kívül.”

Hát pont azt akarom mutatni. Real GDP/fő-ben mérik a gazdaság fejlődési ütemét. Ki tudod választani, hogy melyik évektől mutassa, melyik országok szerepeljenek benne. Grafikont is lehet belől csinálni, tessék:

[link]

Mi vagyunk a világoskékek, látszik, hogy 2010 előtt morzsolódtunk le, és onnantól kezdve velük együtt mozgunk. Lengyelországgal közvetlenül együtt futunk, hát ennyire húzott el Lengyelország.


“A bal oldalt-jobb oldaltra:”

Fogadjunk mobilról nyitottad meg ezért látod csak 2014-ig…


“Nem látom a nagy csodát, amit orbán csinált az elmúlt 7 évben.”

Orbán nem csodát csinált, hanem kielégítően kormányzott, ennyi.

2021. júl. 10. 19:46
 25/37 anonim ***** válasza:
33%

Fogadjunk nem olvasom el ezt a sok okosságot, amit írtál. Nem, nem mobilról nyitottam meg (megnézném azt a mobilt, amin 8 év megjelenik...), hanem te kiválasztottál egy időszakot találomra, én meg kiválasztottam egy másikat.

Nem, nem kormányzott kielégítően. Ugyanúgy kormányzott, mint bármelyik másik környező országban, tehát teljesen átlagos, semmit nem csinált azon kívül, hogy a zsebét megtömte. Talán ha kevesebbet lopott volna, akkor megelőzhettük volna a többi országot.

2021. júl. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

1970-es, 80-as években a rendszermódosulásig! Akkor közelebb voltunk az osztrák élet-színvonalhoz, mint az elmúlt 30 évben bármikor!

A francnak kellett ez a tücsök-gazdaság, mi nem ilyen lovat akartunk!

Elsőkből az utolsók lettünk, és Albániával vagyunk egy szinten - még...

2021. júl. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%

Relatív kérdés-relatív válasszal. :) Teljesen más a világgazdaság, politikai-gazdasági függőségünk.

Az 1970-es években a környező országokhoz képest nagyon is jó élete volt a magyarnak, talán a legbiztosabb. Gombamód épültek pl. a házak, lakások, amit ki is tudtak fizetni.

Most sokkal nagyobb a bőség zavara, olcsóbbak egyes termékek(ruha, elektronikus eszközök), de a lakhatás, építkezések nullával egyenlőek magánszinten.

2021. júl. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

Kb. ennyit számít, hogy nálunk ki van hatalmon a globális növekedést és csökkenést tekintve. Semmit a világon, mert a világpiacnak kitett ország vagyunk. A mi gazdaságunk ugyanazt a görbét írja le, mint a német gazdaság, csak alacsonyabb szinten, de ugyanaz az ábra jön ki. Vitatkozzatok csak nyugodtan, de a tények, azok makacs dolgok. Sőt a távolság sem sokat változott.

[link]

Első ábra:

[link]

[link]

2021. júl. 11. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
85%

Orbánnak az égvilágon semmi köze hozzá hogy 1 picit javultak a dolgok.

Az egész eu utálja mint a sz*rt, mert csak lop csal hazudik. Egy közönséges patkány.

2021. júl. 11. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

#25

Nem találomra választottam ki, szándékosan 2002-2010 és 2010-2020-at. Remélem nem kell magyaráznom, hogy miért.


“Nem, nem kormányzott kielégítően. Ugyanúgy kormányzott, mint bármelyik másik környező országban, tehát teljesen átlagos,”

Az átlagos kormányzás a kielégítő kormányzás, baszod.


“semmit nem csinált azon kívül, hogy a zsebét megtömte. Talán ha kevesebbet lopott volna, akkor megelőzhettük volna a többi országot.”

Tehát mivel nem tudtuk őket megelőzni, hanem csak együtt haladni velük az azt jelenti, hogy nem csinált semmit? Ilyen alapon a többi ország miniszterelnöke sem csinált semmit, hisz az utóbbi 10 évben ők sem nagyon előztek le senkit, nem?

És mi van akkor, ha a környező országokban mindenki baromi jól kormányzott, mi meg tudtuk velük tartan a lépést? Akkor az azt jelenti, hogy Orbán is baromi jól kormányzott.

Ha meg úgy gondolod, hogy azért nem előztünk le senkit, mert Orbán sokat lopott, akkor a fenti országok között miért nem volt egy sem, aki megelőzte a többit? Akkor az azt jelenti, hogy a többi ország miniszterelnöke is sokat lopott!

Ha meg Orbán sokat lopott, de a többi miniuszterelnöke meg nem, akkor Orbán még a temérdek lopásaival együtt is tudta tartan velük a lépést, ami nem rossz teljesítmény!

Ha Orbán baromi sokat lop és ezzel együtt is tartotta a többi országgal a lépést, és ez neked csak arra elegendő, hogy nem "csinált semmit", akkor mi francot csinált Gyurcsány, aki lényegesen kevesebbet lopott, de még így is átlagon alulit produkált?


#28

“A mi gazdaságunk ugyanazt a görbét írja le, mint a német gazdaság, csak alacsonyabb szinten, de ugyanaz az ábra jön ki.”

Meg ugyanazt, mint a franciáké, olaszoké, hollandoké, stb

[link]

[link]

[link]


Olyan meglepő szerinted, hogy a gazdasági világválság, meg a koronavírus válság mindegyik ország gazdaságán nyomot hagy?


Ha tényleg csak a német, gazdaságon múlik az egész, és mindegy ki van hatalmon, akkor miért van az, hogy:

- 2002-2010 között a német real GPD/fő 9%-ot fejlődött, 2010-2020 között 6,8%-ot.

- 2002-2010 között a magyar real GDP/fő 14,9%-ot fejlődött. 2010-2020 között 27%-ot.

Ha mindegy ki van hatalmon, mert német és globális világgazdasáon múlik az egész, akkor nem ugyanazt az aránytkövetnie a magyar gazdaság is? A 9 és 6,8 egyáltalán nem úgy aránylik egymáshoz, mint a 14,9 és a 27.

Az meg miért lep meg, hogy 2010 után, a válságot követően történik egy nagyobb fellendülést, mikor a gazdaság mínuszban van?


#29

Nem az egész EU, csak az a pár, aki az Európai Parlamentben ül. De ha ennyire utálják, miért nem basztak még ki minket? Mert az olcsó munkaerőnk azért jó, és fontosabb, hogy a multik profitáljanak, mint a jogállamiság.

2021. júl. 11. 12:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!