Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Orbán Viktor lesz a kösztár...

Ha Orbán Viktor lesz a kösztársasági elnök, akkor meg tudja hijúsítani az elszámóltatást?

Figyelt kérdés
Olvastam FB-on, hogy azért fogja a Fidesz megtenni Orbánt elnöknek, hogy őt ne lehessen lecsukni. Mentelmi joga van. És nem írja a fideszes politikusok felelősségre vonását. Ha Áder maradna, akkor őt lefizetnék az ellenzékiek. De Orbánt nem tudnák, mert ő a vezér. Van ebbe az elméletbe valami?
2021. júl. 11. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
A mentelmi jogot parlamenti többséggel fel lehet függeszteni, ebben az esetben ugyanúgy bíróság elé lehet állítani bármelyik képviselőt vagy magát a köztársasági elnököt.
2021. júl. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32%

ezen már én is gondolkodtam, hogy tipikus fideszes gyökér lépés lenne, ha a választások előtt 1 hónappal megválasztaná a többség orbánt köztársasági elnöknek és akkor mindent kihúzna amit az új kormány elé tenne.


de ha nagyon sza rul fog állni a fidesz jövőre, annyira, hogy akár 2/3os ellenzéki győzelem is születhetne, akkor garantáltan meg is fogják lépni.

2021. júl. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem lesz többet 2/3 kizárt. A köztársasáfi elnök pedig adhat kegyelmet!
2021. júl. 11. 19:32
 4/5 anonim ***** válasza:
74%
Sok hülyeséget lehet olvasni FB-on.
2021. júl. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%
Kevered a DK-val, akik betolták az EU-s listájuk elejére a havert, hogy elkerülje a börtönt.
2021. júl. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!