Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Liberális értékrendű,szabadabb...

Liberális értékrendű,szabadabb piacban és kapitalizmusban gondolkodók kire fognak szavazni itthon?

Figyelt kérdés

Mert nem látok olyat, aki ezt az irányvonalat képviselné.

Nincs egy hiteles liberális párt sem.

Van egy populista illiberális nacionalista kormány meg van egy balos,szoci,kapitalizmus kritikus ellenzék.


Miért nincs egy liberális párt? Az ország elv. min 20%-a liberális világnézetű (én is közéjük tartozom,de jobb híján valószínűleg a Kétfarkú Kutyapártra fogok szavazni). Társadalmi kérdésekben főleg a kormány, gazdasági kérdésekben pedig az ellenzék áll nagyon távol a klasszikus liberális értékektől.



2021. júl. 18. 15:21
A kérdező szavazást indított:
fideszre (amely gazdaságilag még nyomokban tartalmaz liberális elemeket)
ellenzéki összefogásra(amely társadalmilag még nyomokban tartalmaz liberális elemeket)
Kétfarkú Kutyapárt
Senkire/Egyéb
28 szavazat
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
30%
liberalizmus nem azt jelenti, hogy mindent szabad!!! tok mast jelent eredetileg :)
2021. júl. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Persze, hogy nem azt jelenti (de sehol nem is írtam ilyet)

Az élni és élni hagyni elvre épül, hogy mindent addig szabad, amíg az másnak nem árt.

2021. júl. 18. 15:31
 3/31 anonim ***** válasza:
26%
Fideszre fogok szavazni, pedig egyaltalan nem erdekel a politika es meg soha eletemben nem is szavaztam senkire ... de meguntam ami ebben az orszagban megy ... most szavazni fogok es egyertelmuen a Fideszre, pedig egyik oldalhoz sem tartozom - soha nem is tartoztam.
2021. júl. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
19%

nincsen olyan, hogy szabad piac

a tőkének van nemzetisége


innentől okafogyott ez a 80-as évek gazdasági dilettantizmusa, hogy milyen az a "szabad piac", mert ilyesmi nem létezik


magyarország az EU egyik legnyitottabb gazdasága

csak valahogy a tőle várt gazdasági prosperitás és egy főre jutó GDP növekedés maradt el

2021. júl. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
30%

Nézd, ahogy fogynak az értékelhető alternatívák, úgy kerül egyre több ember ilyen helyzetbe. Ha tényleg lesz közös lista azzal a 6 párttal, és A Mi Hazánk és a Kutyapárt a küszöb alatt marad (ahogy minden kutatásnál most áll), akkor marad 2 lehetőség. Tiszta Amerika! :) Ott sem az van, hogy mindenki rajong Trumpért a jobb oldalon, de akkor is rá szavaz, nehogy a szocik / komcsik (ott "Demokraták") kerüljenek hatalomra, és a hozzád hasonlóak ezért szavaznak a republikánusokra ált.


Egyébként amit a kormányok igazán befolyásolni tudnak, az a gazdaságpolitika. Az emberek gondolkodását sokkal kevésbé. Tehát az előbbi a lényeg. Én is ezért szavazok szabadelvűként a Fideszre, mert jó a gazdaságpolitikájuk.

2021. júl. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Én múltkor a Momentumra szavaztam 'volna', ha felvállalták 'volna' a liberalizmusokat. Ehelyett azonban visszaléptek a választókerületemben az MSZP javára, és hát akkor inkább maradtam a Kétfarkúnál. Mostanra a Momentum meg is semmisült, teljesen be lett darálva és alig osztanak nekik lapot, ilyen 0% támogatottságú élősködő szélső sötétzöld Párbeszéd is több helyet fog kapni a parlamentben. Pedig a Momentum ha egy hiteles liberális párt lenne, mint Ausztriában a NEOS vagy Németországban az FDP akkor 10-20% -ot egész biztosan elérne egyéniben, ehelyett marakodhatnak a DK-Jobbik-Mszp asztaláról lehulló morzsákon.
2021. júl. 18. 15:38
 7/31 anonim ***** válasza:
36%
A fidesz alatt legalább alacsonyak az adók (15% SZJA, 9% társasági) és fogyasztásalapú az adóztatás (a legtöbb bevétel a magasabb ÁFA-ból származik), ez egyértelműen a neoliberális közgazdaságtan jellemzője. Az se mellékes, hogy nincsenek a szólás- és sajtószabadságot jelentősen korlátozó törvények(pl egy-két ország gyűlöletbeszédtörvényei, amik néhány esetben tiltják pl a melegházasság kritikáit).
2021. júl. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
0%

A momentum a kommunista annácskával és más SZDSZ árva fiatalokkal?


Pont az SZDSZ gazdasági liberalizmusa bukott meg a 2000-res években.

2021. júl. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
32%
Mivel liberális értékrendet vallok, egyértelműen nem szavazok sem a fideszre, sem az ellenzéki összefosásra. Egyik sem képvisel nemhogy liberális értékeket, de semmilyen értékrendet sem. S bár sok mindenben nem tetszik, de mégis inkább szavazok a Mi hazánkra, mint a Fideszre, Momentumre, Jobbikra, DK-ra, LMP-re vagy bármelyik Gyurcsánnyal összefogó megélhetési politikusra.
2021. júl. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
62%
Ha liberalizmus alatt az egyéni szabadság fontosságát is érted, akkor úgy szavazz, hogy a jogállam, ami a kisembert védi, és amit fokozatosan leépítettek, kiüresítettek az elmúlt 11 évben, újra erősödni tudjon.
2021. júl. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!