Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy panaszkodna...

Miért van az, hogy panaszkodnak hogy sok a hiányszakma, közben meg hatalmas a munkanélküliség? Lehet hogy annyira versenyképesek akartak lenni a politikusaink, hogy elfelejtették, hogy a béreknek is annak kellene lenni?

Figyelt kérdés

Mintha valami nem stimmelne.

Lehet, hogy nem akarják megfizetni a szakmunkát, és ezért hiánycikk?

Lehet hogy nem ostobák az emberek, hiszen 10-20e rel kevesebbért olyan munkát is találhatnak ahol nem kell termelni, nem megerőltető?


Hiányszakmák - Budapest


Szakképzetlen fizikai munkakörök

Mosónő, vasalónő

Hivatalsegéd, kézbesítő


Szakképzett fizikai munkakörök

Tehergépkocsi-vezető

Kőműves

Könyvkötő

Mechanikai műszerész

Épületasztalos

Szellőző- és klimatizálóberendezés-szerelő

Szövő

Édesipari termékgyártó

Nyomdai gépkezelő

Tartósítóipari munkás, gyümölcs- zöldség feldolgozó

Kőfaragó, épületszobrász, műköves

Szabász (textilkonfekció-ipari)

Egyéb növénytermesztési és kertészeti foglalkozások

Húsfeldolgozó (hentes, mészáros, hal- és baromfi feldolgozó)

Olajbányász

Malomipari munkás

Finommechanikai műszerész

Egyéb építőipari gépek kezelői

Textilfestő,- nyomó,- kikészítő

Egyéb építési szakipari foglalkozások

Burkoló

Egyéb könnyűipari gépkezelők

Egyéb vendéglátó-ipari foglalkozások

Egyéb állattartási és állattenyésztési foglalkozások

Fénymásoló

Fémmegmunkáló gépkezelő

Dísznövény- és virágtermesztő

Egyéb építőmesteri foglalkozások


Szellemi munkakörök

Szakgondozó

Egyéb számítástechnikai foglalkozások

Szoftverfejlesztő, informatikus

Munkavállalási tanácsadó

Gyengeáramú villamosmérnök

Számítástechnikai programozó

Minőségi, műszaki, biztonsági ellenőr

Egyéb irodai jellegű foglalkozások

Bér- és társadalombiztosítási ügyintéző

Egyéb technikusok

Anyagnyilvántartó

Egyéb mérnökök

Felsőfokú tanintézeti tanár, oktató,

Egyéb magasabb képzettséget igénylő kulturális foglalkozások

Postai és banki pénztáros

Építőmérnök

Egyéb magasan képzett ügyintéző

Építészmérnök

Pályaválasztási tanácsadó

Vegyész

Kereskedelmi szervező

Rádióműsor- televízióműsor szerkesztő

Mezőgazdasági mérnök

Revizor

Középfokú oktatási intézmény szakoktatója, gyakorlati oktatója

Bányamérnök

Gyengeáramú villamos-ipari technikus

Biológus, botanikus, zoológus, ökológus

Kiállítási és kereskedelmi propaganda-ügyintéző

Fordító, tolmács

Pénzintézeti fizetési és betétforgalmat lebonyolító ügyintéző

Vegyészmérnök

Számítástechnikai szervező

Könyv- és lapkiadó szerkesztője

Közlekedési mérnök

Pénzintézeti pénz- és értékjegy-értékesítő ügyintéző

Piackutató, reklám- és marketingtevékenységet végző

Zenész, énekes

Egyéb alapfokú tanintézeti oktató

Mezőgazdasági technikus


Ez nevetséges!!!


De ha ezt megnézed, akkor kiakadsz! Hiszen szinte minden szakma hiányszakma, miközben a tényleges munkanélküliség 20% minimum.

[link]


2010. aug. 27. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:
A probléma egyik része az, hogy elhitették az emberekkel, hogy manapság diploma nélkül egy senki vagy. A másik része pedig az, hogy a hiányszakmákban dolgozni is kell, de kevesebb pénzért, és megbecsülésért, mint diplomával. Amúgy hiány van továbbá mentősből, rendőrből, tűzoltóból, katonából is, de persze az ő fizetésük sem királyi.
2010. aug. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De akkor mi is a megoldás?

Hiszen ki az a agyament barom aki havi 110ért Pld kőműveskedik, és tonnákat mozgat, egészségre ártalmas anyagokat kezel, miközben portásként, tisztán, kipihenten 90e ret hazavisz?


Én úgy látom hogy nincs itt hiány szakemberből, csak annyiért amennyit ajánlanak nem vállalják.

2010. aug. 27. 19:22
 3/8 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Igazad lehet.

A napokban egy idős mosógépszerelő mesélte, hogy nem lesz már ez így sokáig, mert nincs utánpótlás, a fiatalok nem jönnek, nem tudnak mosógépet szerelni.

Nem is csak a fizetésen múlik.

2010. aug. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hidd el, ha egy szaki kézhezkapna a 110 helyett 200 at, és az állnak szembe a portás 90 ével, akkor nem lenne semmiből hiány!


De észre kellene venni hogy a bérekkel is versenyezni kellene. Sőt egyre inkább az Eu s bérekkel, hiszen előbb az orvosk és a felső műszakik mennek el a búsba, aztán a kint hiány szakik, és végén senki nem marad aki termelne.


Ez csak idő kérdése, és hatalmas a lemaradás!

2010. aug. 27. 19:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Szövőből azért van kevés mert nincs sok munkájuk. Nem attól hiányszakma mert soka meló és kevés a munkás hanem attól hogy kevés az aki ezt tanulja és kell utánpótlás.


A mosógépszerelőnek már nem is érdemes tanulni mert alig tudnak vmit elkérni egy szerelésért. Sokszor többet kell egy javításért mint amennyit a mosógép ér.

A másik dolog meg hogy a média és az áruházak is arra ösztönöznek hogy vegyél új mosógépet.


Egy zoológus sok helyre nem tud elhelyezkedni, kevés az állás és ezért kevés is a szakember.

Gondolom ezért lett hiányszakma.

2010. aug. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"hiszen előbb az orvosk és a felső műszakik mennek el a búsba, aztán a kint hiány szakik, és végén senki nem marad aki termelne."


Akkor majd jönnek akik megcsinálják minimálbérért vagy még kevesebbért pl szomáliai négerek és muszlim pakisztánok akik elvállalják sz@ré-hugyé.

2010. aug. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

A szellemi munka körök 80% legalább reália azaz matek, fizika, kémia, biológia tudást igényel... miközben nincsenek már se fizika, kémia tanárok (mellesleg én utálom a reáliákat, de régen általánosban érdekelt és a tanár tudott magyarázni és nem küldött el a búsba ha mondtam hogy én ezt meg azt nem értem, persze akkor se voltam jó belőle, de nem álltam bukásra).


Mellesleg azt várják el, hogy jó és értékes munkaerő menjen azokra a szakmákra ami hiányszakmák és hogy azokat töltsék fel. Én értem és látom, hogy hiányszakma a kémia tanárság például, de ha vért izzadok is akkor se lesz belőlem kémia tanár, mert én ahhoz nem értek! Örülök, ha nem bukom meg. Egy művész beállítottságú emberből az istennek se fognak vegyészt nevelni!


A fizikai munkákban azt hiszem egy vagy két olyan munka van amit ha lány létemre akarnék nem röhögnének körbe.


De szövő például mit sző? Minek az? Minden textilt már úgy gyártanak. Szabó? Hiányszakma annyi szent, úgy mint a varrónő is, de egy kettőnél nem is kell belőle több mert akkor el viszik egymás elől a piacot. Addig így lesz míg a város egyetlen varrónője (aki nem feketén csinálja versenyez az feketén dolgozó kollégákkal és a kínai ruhákkal). Cukrász? Egy városba három cukrász bőven elég (NEM PESTI VAGYOK). Úgy mint virágbolt és kertészet...


Egy 16 éves lány akinek arról beszélnek találja ki mi lesz ha felnő...


U.i.: Zenész? Énekes? Nincs abból elég, inkább minőségi zene legyen.

2010. dec. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

2010-12-07 18:57

Na és te mi leszel, ha negy leszel? Semmi hátsó szándékom nincs, hogy leszoljam a terved, csak érdekel, szépen írtad le a véleményed, szubjektív rálátásod, ami szerintem többé-kevésbé fedi is a valóságot. Ha az utolsó mondatoddal arra akartál utalni, hogy kicsit tanácstalan vagy, hát nem vagy egyedül, én érettségi előtt sem tudom biztosan milyen szakra menjek továbbtanulni/mit kezdjek az életemmel...

2013. jan. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!