Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan nagy szenzáció az...

Miért olyan nagy szenzáció az aktuális lehallgatási botrány?

Figyelt kérdés

Elolvasgattam a kapcsolódó cikkeket, kétségtelen: elképesztő és gusztustalan. Ráadásul még Edward Snowden is megszólalt, az az ember, aki az amerikai hírszerzés eszközeit kürtölte világgá.


DE, ha a fejlett, liberális, piaci alapú USA is így működik, miért meglepő, ha a kissé konzerrvatív, kissé illiberális, kevésbé piaci alapú Magyarország is működik? Obama is ezt csinálta, korábban is ezt csinálták, mindenhol a világon ezt csinálják, majd pont a mi kis diktátorunk ne csinálná? Kicsit túl van tolva ez szerintem. Más kérdés, hogy a kormány szokásos hazudozós, maszatolós nyilatkozatai hogy néznek ki, de a lehallgatás megléte szerintem nem kéne, hogy újdonságként hasson.


2021. júl. 19. 16:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Obama a saját polgárai ellen csinálta? Mert más ország ellen más dolog.


Ha valóban a magyar kormány így figyeltetett meg magyar embereket az országban csak azért, mert kormánykritikusak, akkor ez valóban botrány, mert politikai célból a kormány nem végezhet törvényesen titkos megfigyeléseket.

2021. júl. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
11%
Találtak 50.000 telefont a világban, akiket ÁLLÍTÓLAG lehallgatott valaki. Ebből egyik egy jelentéktelen város jelentéktelen polgármestere, meg 4 másodvonalbeli újságíró. Évekkel ezelőtti történetek. Ez a nagy botrány? Pfff... Amúgy semmit nem lehet tudni arról, ki végezte volna ezt, és mi a bizonyíték (Panyi önsajnáltató cikke nem igazán az), meg hogy mi lett volna ebből a nagy nyereség bárkinek is.
2021. júl. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

A botrány abban rejlik, hogy a kiválasztás nyilvánvalóan a kormánykritikusság, és nem amiatt történt, mert egyesével, külön-külön valamilyen konkrét nyomozásban érintettnek lettek volna ezek az emberek találva. Különben ugyanakkora eséllyel akadt volna köztük pár kormányoldali is, nem?


Vagy azt kell hinnünk, hogy a kormánypárti újságírók akkora amatőrök, hogy nem férnek hozzá azokhoz az igazán forró sztorikhoz, amiknek eseleg még nemzetbiztonsági vonatkozása is lehet?

2021. júl. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Fsms ***** válasza:
93%
Mert teljesen törvénytelen és a Fidesz áll mögötte.
2021. júl. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Pár év múlva: "Miért olyan nagy szenzáció, ha ellenzéki újságírókat elhurcoltak Fehéroroszországba? Amerikában is ott van Guantanamo..."
2021. júl. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
nem hiszem, hogy ilyen valaha is történne, pláne nem pár év múlva, ellenben lehallgatosdi azóta megy, amióta van rá technológia (elotte meg másképp). és elég valószínű, hogy ez kisebb nagyobb mértékben mindenhol a vilagon jelen van. nyilván azok vannak a célkeresztben, akiknek a munkája bármilyen szinten is kockázat az éppen regnalo hatalomra. illetve az, hogy lehallgatnak es monitoroznak embereket, hogy képben legyenek arról, mivel foglalkoznak, meg hogy ne ijedjenek meg, ha egy két dolog hirtelen kiderül, még nem jelenti, hogy azok az emberek veszélyben lennének. szóval szerintem ez nem fehérorosz, meg mafia szint, hanem egy egyszerű szurkezonas kiskapuzas, ami minden hatalomra jellemző. de még ha kirivoan is törvényellenes lenne, akkor sem lesz következménye, mert ilyenbe nem szokott belebukni senki
2021. júl. 19. 17:15
 7/13 A kérdező kommentje:
ja és szerintem sokkal komolyabb bűn idegen országok politikai vezetőit lehallgatni, mint saját a saját ország mezei ujságíróit
2021. júl. 19. 17:30
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
7: a különbség, hogy az egyik információszerzés más országtól, ami mindig is létezett, a másik meg törvényellenes
2021. júl. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyformán botrány mindkettő, én egyiket se védeném azzal, hogy „mindig is létezett”.
2021. júl. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
11%

Kedves 1!


Nyugat-Európai országok is figyeltetnek meg saját állampolgárokat.

Olyanokat, akik politikai értelemben kockázatosak.

Radikális bal és jobboldaliakat, lepapírozott muszlim migránsokat.

2021. júl. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!