Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az baj, ha engem nem érdekel...

Az baj, ha engem nem érdekel a lehallgatási botrány meg a pedofil-törvényes bohóckodás?

Figyelt kérdés

Azt gondolom, hogy a lehallgatási ügyekre semmi rálátásunk nincs, titkosszolgálati dolgokról elég naiv dolog vitatkozni, másrészről meg egészen biztos, hogy minden állam végez ilyen tevékenységet. A pedofil-homofób törvényes ügy pedig egy szemfényvesztés. Ennek a homofób vonatkozásának semmi következménye nem lesz, abszolút nem betartható látszatintézkedés. Természetesen a nyomorult politikusok az ellenzékben és az EU-ban másról sem bírnak beszélni. A Fidesz meg röhög. Azonban ez mind csak sokadrangú ügy.


Szerintem csak a már közhelynek tűnő ügyeknek van értelme. Az oktatás, az egészségügy riasztó állapota, amit a Fidesz szándékosan rohaszt, ezerszer fontosabb. (hozzáteszem az előző MSZP sem volt különb) Továbbá a felelőtlen és szűklátókörű fiskális és monetáris politikai, na meg a támogatási rendszerek jelenlegi működése, ami csupán arra jó, hogy rövidtávon lehet vagánykodni a GDP-vel, azonban hosszútávon versenyképességünket elveszítjük. Ez utóbbi régiós szinten már látszódik is, hiszen nincs értelmes, hosszú távban gondolkodó nagy beruházás, csak a jelennek élünk, 20 év múlva Románia mögött leszünk, Ausztriát pedig csak a távcsőből látjuk majd. Na meg a korrupt működés. Csak ezek számítanak a magyar politikában, a bugyuta illiberáliskodó intentitáshazugságban szenvedő törvénykezés csak kirakat, hogy a lényegről elvegye a figyelmet.


2021. júl. 21. 09:48
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
*identitáshazugságban*
2021. júl. 21. 09:49
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

" minden állam végez ilyen tevékenységet"


Bűncselekmények esetén igen, de nem ellenzékiek ellen politikai okokból, ezért fontos a végére járni, hogy mi történt.


Ha a saját állampolgárok lehallgatása politikai okokból a kormány által szerinted mellékes, az nagyon nagy baj.

2021. júl. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%
Amit a kifejtésben leírtál, abban nem mindenben értek veled egyet, de abban teljesen igazad van, hogy te döntöd el, mi érdekel a politikai történések közül, és mi nem. Ha egyáltalán nem érdekelne téged a politika, az is teljesen normális dolog lenne.
2021. júl. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
erre értettem, hogy szerintem naiv dolog titkosszolgálati eszközökről vitatkozni, hiszen azt nem tudhatjuk. persze, törvényesen így van, ahogy írtad, de én azt gondolom, minden hatalom él ilyen dolgokkal kisebb-nagyobb mértékben, csak ritkán derül ki. Amit kiemelnék, hogy egyszerűen nem tudhatjuk. de persze lehet én gondolom rosszul.
2021. júl. 21. 09:58
 5/18 A kérdező kommentje:
Sokkal több szakpolitikát és kevesebb bulvárpolitikát a médiába!
2021. júl. 21. 09:59
 6/18 anonim ***** válasza:
91%
Akkor minek írsz ki róla kérdést?
2021. júl. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
ha elolvasod a részletezest akkor láthatod, hogy inkabb egy jelensegre vonatkozott a kérdés, egyfajta hozzaallasra
2021. júl. 21. 10:11
 8/18 anonim ***** válasza:
64%
Nem baj. Szíved joga világgá kürtölni hogy éretlen és buta vagy. Vagy fidesz-troll. Bár lényegében az ugyanaz.
2021. júl. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
elolvasva a kérdést és a leírást tényleg oda jutottal, hogy akár egy kicsikét is fideszes vagyok? szívesen vitáznék veled monetáris vagy adópolitikáról vagy az érettek inkabb 90%-ban ködös témákban találgatnak?
2021. júl. 21. 10:26
 10/18 anonim ***** válasza:
86%

Jelenleg főként indulati oldalról kezeljük a Pegasus-esetet. Az valóban feltűnő, hogy a 300 magyar érintettből nevesítettek néhány kormánykritikus személyt. Esetükben nem tudni az igazságügyi miniszter engedélyezési okát, aki nemzetbiztonsági kérdésekben dönt titkos eszközök és módszerek alkalmazásáról.

De különösebben engem nem lepne meg, ha a kormány kíváncsiságból figyeltette a megnevezetteket, mert mondjuk a nevét szerették volna tudni, hogy ki szivárogtat ki információkat? Hogy aztán a kiszivárogtató nemzetbiztonsági kockázatnak monősülne, és rá tekintettel figyelték a kormánykritikusokat, már jogértelmezési eset.

2021. júl. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!