Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek, szerintetek a...

Fideszesek, szerintetek a kormánynak nincs jobb dolga?

Figyelt kérdés

Akárhányszor az EU beleköt valamibe, amit a kormány csinál, akkor rendszeres kritika szokott lenni, hogy "nincs jobb dolguk"? Sosem éreztem ezt valid érvnek, de akkor járjuk körül.


A magyar kormánynak nem lett volna jobb dolga, mint a pedofil törvény homofób ellenes részével foglalkoznia?


Nem lett volna jobb dolguk, mint ezért módosítani a törvénytervezetet és megszavazni is?


Nem lett volna jobb dolguk, mint ebből nemzeti konzultációt csinálni, ráadásul a törvény megszavazása után? (Csak a kipostázása a kérdőíveknek 1,7 milliárdba került legutóbb is, az egész pedig 11,5 milliárdba.)


Nem lett volna jobb dolguk, mint népszavazást csinálni belőle, miután már meg is szavazták és nemzeti konzultációt is csináltak belőle? (Mondanom se kell, hogy a népszavazás szintén milliárdokba kerül.)


Ezek helyett, nem inkább a járvánnyal kellene foglalkozni, vagy a gazdaság visszaállításával, a károk felmérésével és kompenzálásával? A költségvetési hiányunk múltévben közel megugrotta a 10%-ot, az államadósság újra rekordmagasan, félmillió ember kimaradt az egészségügyi ellátásból az átlagoshoz képest, annyira nem tudják kezelni a tanárhiányt, hogy jobb fizetések helyett inkább a tanulmányi mércét csökkentik a tanárképzőkön.


Direkt nem olyan példákat hoztam, hogy kémbotrány, diákváros, Fudan hitel stb. Ha ezeket unjátok, ez van, pedig ezeket is érdekesnek tartom. De ezeken kívül is vannak társadalmi és gazdasági problémáink, amik ténylegesen a társadalmat érintik, nem pedig egy szinte nem is létező kisebbséget.


Szerintetek nem ezekkel kéne inkább foglalkoznia a kormánynak, ne adj Isten ezekről megkérdezni az emberek véleményét?



2021. júl. 21. 12:53
A kérdező szavazást indított:
Igen, lehetne jobb dolguk is - fideszes vagyok
Igen, lehetne jobb dolguk is - ellenzéki/semleges vagyok
Nem, elégedett vagyok, hogy ennyi figyelmet szentelnek rá ilyenkor is - fideszes vagyok
Nem, elégedett vagyok, hogy ennyi figyelmet szentelnek rá ilyenkor - ellenzéki/semleges vagyok
23 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Van bőven jobb dolguk, csak te azokról nem hallasz.
2021. júl. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
11%
Mit akarsz kihozni a kerdesedbol? :) Amig ilyen gyengen produkalsz, nem fog felfedezni Soros bacsi! :)))
2021. júl. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Még 2020-ban is Fideszes voltam. Mind a mai napig vannak olyan dolgok, amikben egyetértek velük, de most már nálam is betelt a pohár. Szerintem Orbán szimplán megőrült, egyre jobban lejárassa magát. Már fél Európa rajtunk nevet. Éppen ezért fogok az Összefogásra szavazni jövőre. Kár Orbánért. Lefogtok pontozni, de régen értelmes politikus volt.
2021. júl. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Nincs. Ez így jó
2021. júl. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Orbán régen valóban kiváló politikus volt.

De 201p ota egyre rosszabb.

2021. júl. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Régen jobb volt,de mostanra már elszaladt vele a kolbász..
2021. júl. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a népszavazás már tényleg az alja, amit csak a legelbutultabb emberek vehetnek komolyan. Felfúj álproblémákat (nemváltoztató műtét gyerekeken pl.), ami szóba sem jött nálunk, és úgy csinál, mintha ez központi kérdés lenne, hogy elterelje a figyelmet a komolyabb dolgokról.
2021. júl. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!