Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Működhetne a "CsakÁFA" ?

Működhetne a "CsakÁFA" ?

Figyelt kérdés

Működhetne az, hogy az SZJA-t megszüntetnék és az ÁFA mondjuk fix 30% lenne

Két dolgot biztos megoldana: jelenleg az adózott nettó fizetésedből kell ÁFA -t fizetni ha veszel bármit a boltban, a másik, hogy a kereskedők nem tudnák lenyelni a kedvezményes ÁFA kategóriákat (hús, tej stb)



2021. júl. 23. 08:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem nem, kb. így jó ahogy most van, persze az szja-t a gazdasági helyzet függvényében folyamatosan csökkenteni kell.
2021. júl. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%

Persze, hogy működne! Csődbe működne az állam, és szarrá gazdagodna a határon túli összes bolt. Mészáros persze ott áruházláncot nyitna határmentén körbe.

Még akkor is necces ismét vaskerítés lenne, és bevezetnék a vámot, és minden ki- és bemenőről pontos leltárt készítenének, hogy mit hoznak be, amit elvámoltatnának.

2021. júl. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
#2 most sem egyforma az ÁFA az országokban, miről beszélsz
2021. júl. 23. 09:23
 4/16 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%

Csak elhatározás kérdése. Működni működne, a kérdés csak az, hogy mennyire igazságos.


Ez ugyanaz a probléma, mint az egykulcsos vs többkulcsos adózás. A szegényebbeket aránytalanul erősebben sújtana egy ilyen adórendszer.

2021. júl. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem, de akkor még rosszabb lenne a helyzet. Akkor már nem csak a határ mentéről mennének át bevásárolni, hanem az ország közepéről is.
2021. júl. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
#4 hát ... a most egyáltalán nem adózó csoportok pl prostik stb is fizetnének, ilyen szempontból igazságosabb. A szegény most is fizet szja-t, akkor viszont csak 3%-al több ÁFA-t fizetne, de a 15% SZJA-t nem
2021. júl. 23. 10:04
 7/16 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%

Na várjunk, én csak általánosságban beszéltem. Ha komolyan gondoltad a 30% ÁFA vs 0% SZJA-t, akkor nézzük meg a valós számokat is:


SZJA bevétel: 2,7 ezermilliárd

ÁFA bevétel: 5 ezermilliárd


Ezt a hiányt azért messze nem pótolná az a +3% ÁFA.

2021. júl. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
De most kétszer adózol, mert a nettó adózott jövedelmedből veszel bármit és annak van ÁFA tartalma, én inkább ezt érzem igazságtalannak
2021. júl. 23. 10:35
 9/16 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha választhatnál, hogy 100+200 Forintot fizetsz valamiért, vagy 600 forintot egy összegben, akkor melyiket választanád? Akkor is azt mondanád, hogy az egy összegest, mert akkor csak egyszer kell fizetni, és az az igazságos? Egyáltalán miért lenne igazságosabb? Egyszerűen jól hangzó frázis.

Az az igazságos, ha a minimáljövedelmeseknek nem kell adót fizetni, a luxustermékekre viszont luxusadót vetnek ki, és a hatalmas jövedelmet jól megadóztatják, stb. de persze az a helyzet, hogy a luxusadó sem kivitelezhető, hacsak nem a hazai luxuscucc birtoklásáról van szó, pl. ingatlan. De luxusszolgáltatást kb. nem lehet nagyon megadóztatni.


Na de mindegy, le tudom a kérdést ennyivel, kell egy minimális intelligencia, hogy ezt megértse valaki. Utoljára a Fidesz jött ezzel a kétszer adózás igazságtalannal az TB járulék + kórházi napidíj, stb. bevezetésekor, a hozzád hasonlók jól be is nyalták, de most bezzeg sírják vissza, amikor romokban az EÜ.

2021. júl. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
#9 15%+27% helyett lenne 30%. Plusz így bevonnánk olyan csoportokat akik jelenleg nem adóznak. Én nem vagyok semmilyen párt elkötelezett híve és elszomorít hogy itt embereket hülyézel közben meg 2 számot nem tudsz összeadni.
2021. júl. 23. 16:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!