Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Működhetne a "CsakÁFA" ?

Működhetne a "CsakÁFA" ?

Figyelt kérdés

Működhetne az, hogy az SZJA-t megszüntetnék és az ÁFA mondjuk fix 30% lenne

Két dolgot biztos megoldana: jelenleg az adózott nettó fizetésedből kell ÁFA -t fizetni ha veszel bármit a boltban, a másik, hogy a kereskedők nem tudnák lenyelni a kedvezményes ÁFA kategóriákat (hús, tej stb)



2021. júl. 23. 08:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Honnan veszed hogy nem tudok összeadni? Neked nem megy a szövegértés. Ha visszaolvasod figyelmesen, talán megérted, hogy mire utaltam.


15%SJA+27% ÁFA már megírták, hogy sokkal több, mint a 30% ÁFA lenne, magyarán az ötleted egy hatalmas hiányhoz vezetne. Akkor lenne kivitelezhető, ha nem 30% lenne az ÁFA, hanem nem tudom hirtelen mennyi, de szerintem 40%-nál több, akár 50-60%.

Továbbá az EU-nak minden tagállam fizet x összeget, amit konkrétan az ÁFA alapján fizetik, így Magyarország teljes bevételéből fizethetnénk az EU-nak, nem csak egy kisebb összegből.

A hatalmas ÁFA miatt az ÁFA csalások szintén megugranának. Nem csak a prostik nem fizetnek áfát, a házhoz jövő szerelőknek sem erősségük, hogy egy példát mondjak.

2021. júl. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
#11 Megpróbálom egyszerűbben csak neked. Van 3.5 millió ember aki a vállán viszi Magyarországot és SZJA-t fizet. A 30% ÁFA és a mostani 42% SZJA+ÁFA közti különbség nem vezetne hiányhoz, mert a 30% ÁFA-t kb. 3szor annyian fizetnék, plusz bevonódnának az említett csoportok akik jelenleg nem fizetnek lósz@rt sem, abban igazad van, hogy a gazdaságot is ki kell fehéríteni, és a számlát nem adó, ügyeskedő cégek, vállalkozók ellen is fel kell lépni, ők is a mi zsebünkből gazdagodnak illegálisan.
2021. júl. 25. 15:51
 13/16 anonim ***** válasza:

Valóban nagyon egyszerű voltál, de nem az én kedvemért, hanem mert ilyen vagy. ;)



Ennek a mateknak fuss neki ismét nem hasraütéssel, hanem valódi adatokkal! [link]


ÁFA: 5 015 008 millió Ft


SZJA: 2 683 500 millió Ft


3% ÁFA = 557 223,1111111111 millió Ft. (tudod: Az ÁFÁ-t elosztod 27-tel, és megszorzod 3-mal!) Ebből még ki kell vonni azt, amit az EU-nak jutó megnövekvő bevételt, mert ebből kaszál az EU rendesen, tehát láthatod, hogy még ennél is kevesebb lenne a bevétel, ami meg sem közelíti az SZJA bevételkiesését.


Hozzávetőlegesen 14,44753428110185% ÁFA emelésre lenne szükség ahhoz, hogy ellensúlyozza az SZJA eltörlésével járó bevételkiesést, ami

kb. 41,44753428110185-os ÁFÁ-t jelentene. Hangsúlyozom: ebben nincs benne a megnövekvő ÁFA-csalás bevételkiesése, az EU tagállami befizetési lefaragása, és az, hogy egy rakat ember külföldön vásárolna, Magyarországon tuti, hogy megszűnne pl. az autókereskedelem, hiszen amíg itt 41,44% lenne az ÁFA, addig pl. Svájcban 8%, de Szlovákiában csak 20%. Szerinted?!


De még ki se kellene menni, egyszerűen megrendelem a cuccot egy svájci cégnél, fizetem a 8%-os áfát, és csók. Egy drága laptopnál a postaköltség simán megtérül, főleg ha összeállok a haverokkal, egy egy rendeléssel vesszünk többet.

33,44753428110185% "kedvezménnyért" egy százezres tételnél tuti, hogy megéri ügyeskedni, márpedig a magyarok 100%-a ilyen.


[link]

2021. júl. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Baszki ellopták az ötletemet:

[link]

2021. aug. 11. 12:41
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

Igen, már olvastam én is. Az ember annyira értékes, hogy ne adózzon. Egy másik fideszes meg azt mondja, hogy akinek nincs semmije, az annyit is ér. Ezek szerint csak a nincstelenek adózzanak.


Az, hogy ilyen hülyeségekkel jön egy-egy "valaki", nem jelent valós gazdasági megoldást. Ráadásul nem is lesz belőle semmi, mint ahogy abból se lesz, hogy én azt mondom, hogy minden hajléktalan lakhasson a kormánypárti politikusok házaiban, és szolgálhassa ki magát a konyhájukból. :D

2021. aug. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
62%

Még ha személyesen Orbán jelenti be, hogy ez a programja, akkor se hiszem el, ígérte ő már azt, hogy azon van, hogy elkerüljük a egykulcsos SZJA-t, aztán csak bevezette, sőt, még kétharmados törvénybe is foglalta, nehogy módosítani lehessen.


Esetleg ha kötne veled valami megállapodást, amiben garantálja, és személyes vagyonából kártérítést, stb. jár, és ezt közjegyző hitelesíti, akkor talán, de akkor is vigyázz erre a papírra, mert nagyon értékes. :D

2021. aug. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!