Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lemond ma délután a magyar...

Lemond ma délután a magyar kormány?

Figyelt kérdés
Momentum ma délután a Terror Házánál fog tüntetni és a kormány lemondását követelni.

2021. júl. 26. 14:01
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
70%

Már többször is leírtam itt gyakorin, hogy hogyan viszonyulok a magyar politikához, de úgy érzem, hogy az előbbi néhány kommentet nem hagyhatom szó nélkül.

Számomra a Fidesz sok lépcsőben bontotta le a saját reputációját. Ideológiailag nem értek egyet a Fidesszel, ám ez optimális esetben nem kellene akkora problémát jelentsen, mint amekkorát jelen esetben jelent. A Fidesz feltűnően próbálja minél távolabb sodorni Magyarországot Európától, ki akar lépni az EU-ból, megpróbálja a lehető legjobban eltörölni a demokráciát és a sajtószabadság elnyomásával futtat egy nevetséges lejárató kampányt.

Persze, nyilván ezek csak vádak, semmi konkrét, elismerem, de nem is szeretnék komolyabban bizonygatni. Ha megtenném, akkor sem hinnének nekem többen, mint így. Csak saját véleményt írok, ezzel lehet egyet érteni, vagy nem.

Uszítják a népet egymás ellen, az EU ellen, Soros György ellen, aki saját maga is magyar ember.

Sok probléma van még a Fidesszel, sorolhatnám naphosszat, de nem teszem. Aki látni akarja, az látja. Aki nem látja, az nem is akarja, mert valóban egy birka (erre nincs jobb szó).

Lehet rám is mondani sok mindent. Biztos vagyok benne, hogy nem egy szitkozódó fideszes ír majd nekem kritikán aluli privátot (tapasztalat).

Szavazni nem fogok, mert nem töltöttem még be a szükséges korhatárt, ám, ha tehetném, az Ellenzékre szavaznék. Velük sem értek teljesen egyet, nem is lehet a túlzott „sokszínűségük” miatt, de mégis velük tudok a legjobban azonosulni a jelenleg leginkább aktuális kérdésekben. Lehet, hogy ezzel kapcsolatban kissé elfogult is vagyok melegként, mert ez csak méginkább ellenszenvet kelt bennem a Fidesz iránt, ám magyarként az én(mi) érdekeimet(-einket) is képviselik, úgyhogy szerintem jogos a felháborodásom.

A lényeg, hogy megkérek mindenkit, hogy olvasson sok helyen, ne csak a kormánypárti, minősíthetetlen oldalakon és döntsön a saját érdekeit is figyelembe véve, az aktuális kérdésekre adott saját (képzeletbeli) válaszai alapján. Mindenkit arra kérek, hogy komolyan gondolják át azt, hogy kire is szavaznak, ne döljetek be mindennek, amit a médiában hallotok.

2021. júl. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
43%

#21 Te pontosan olyan vagy mint az Erik a vikingben Atlantisz lakói, akik akkor is hajtogatták, hogy csak hazug propaganda, hogy a sziget süllyed, amikor már nyakig álltak a tengerben.

"Szavazni nem fogok, mert nem töltöttem még be a szükséges korhatárt"

Javaslom, hogy a következő választásig töltsd azzal az idődet, hogy megnézed kik is vannak benne az "ellenzékben" és gondold át, hogy fiatalként őket akarod-e hogy ÚJRA kormányra kerüljenek!

Csak néhány dolog, ami egy életét kezdő fiatalnak szükségszerűen átgondolandó, hiszen már ezek a politikai csoportok kormányon voltak 3 ciklusban:

1. az oktatási rendszerben olyan negatív változásokat okoztak, aminek következtében egészen az utóbbi évekig mindig egyre rosszabbul szerepeltek a magyar diákok a PISA felméréseken. Tömegesen zárattak be iskolákat és elbocsátottak tízezer tanárt.

2. a felsőoktatásban minden hallgatónak kötelező tandíjfizetést vezettek be, népszavazással kellett eltöröltetni. Én fizettem, miközben akkor már évek óta egyetemista voltam, tehát nem előre felkészülési idővel lett tandíj, hanem közölték, hogy szeptembertől mindenki fizet az egyetemen és pont.

3. a fiatalok munkanélkülisége a kormányaik alatt rendkívül magas volt, a 2002-es kormányváltáskor a 15-24 évesek munkanélkülisége 13% volt és ez 2005-re, az uniós csatlakozást követő évre már 19%-ra nőtt, 2009-re meg 26%-ra emelkedett. Most ez a 2017-2018-as legalacsonyabb 11% helyett a járványnak köszönhetően 2020-ra ismét 13% lett.

4. 2002-től sorra elvettek minden családtámogatást, a fiataloknak a családalapításhoz semmiféle segítsége nem volt.

5. a reálbérek növekedése (ami az inflációval már javítva lett, azaz azt nézik vele hogy vásárolni mit lehet belőle) összességében a 8 évük alatt alig pár %-t emelkedett (3 évben csökkent), míg 2010 után a válságot lezárva 2013-tól 3-4% éves növekedés volt, 2015 óta meg évi 7-10 reálbér növekedés.

6. a most diktatúrázó politikai csapat tagjai kormányon konkrétan újságírókat fenyegettek meg, tüntető fiatalokra, diákokra lőttek rá soknak maradandó sérülést okozva. Rögtönítélő bíróság a rendőrök bemondására hozott 2-3 nap alatt ellenük ítéleteket.

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=Qxy7ByWp27U

2021. júl. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
92%
Max. a délutáni fagyizásról mond le.
2021. júl. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 A kérdező kommentje:
22: Egyet értek. Soha se szavaztam a Fideszre. Most a Fideszre szavazok pedig még nem kaptam krumplit.
2021. júl. 26. 17:15
 25/66 anonim ***** válasza:
71%

22-es ezekkel tisztában vagyok. Természetesen egyáltalán nem értek egyet a múltban történtekkel, ahogy biztos vagyok abban, hogy az ellenzék jelenlegi tagjai nagyrésze sem. A múlt az teljesen más dolog, akkoriban nem úgy mentek a dolgok, mint manapság és az akkori rendszer is teljesen átalakult. Valamint a politikusok is tanulnak a hibáikból, hisz ők is emberek (nekik is rossz, ha a nép nem ért velük egyet).

Ahogy írtam a jelenlegi formájában sem tudok teljesen azonosulni az ellenzékkel. Az ellenzék számomra olyan kisebb rosszat jelképez. Nehéz lenne teljesen leírni, hogy miért, rengeteg okom van arra, hogy így gondoljam.

Azt nagyon jól látom, hogy mi megy most. Lassan Magyarország kikerül az EU-ból és nagyjából minden európai országgal rosszban van, egyedül csupán a lengyel és a szlovén kormány van határozottan mellette és a radikális, alacsony támogatottságú, jobboldali, ilyen-olyan, no-name pártok. Szerintem inkább erre illik a hasonlatod. Minden egyes európai ország szöges ellentétét vallja annak, amit a magyar kormány (kivétel pedig csak 1-2). És szerintem csöppet sem jó példa a kommunista Kína (amivel olyannyira szimpatizál a Fidesz), ahogy Oroszország sem (hisz az ottani demokrácia már rég nem az, aminek mondják), de a hasonló gondolkodású Irán, Irak, Szudán, Egyiptom stb. (vallásos, szélsőségesen jobboldali pártok által irányított országok) sem az optimális minták.

2021. júl. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 A kérdező kommentje:

Szomorú hírem van az ellenzék számára:

"Ma sem bukik Orbán: 300 ellenzéki sétálgat a 40 fokban Budapesten" Vadhajtások

Majd holnap -:)

2021. júl. 27. 05:36
 27/66 anonim ***** válasza:
30%
Ez a kormány magától nem megy el, ahhoz gerinc kellene, az meg nekik nincs.
2021. júl. 27. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 A kérdező kommentje:

Nem értem a bánatodat. Gyurcsány se takarodott el pedig azt nem 300 bohó követelte hanem a magyar emberek többsége.

Nem igazán akarok segíteni az ellenzéknek de ha az ellenzék elzavarná a szemkilövetőt és hóhér unokáját, abba hagyná a magyar emberek gyalázását és nem mocskolná a magyarokat az EU-ban akkor esetleg lenne esélye.

2021. júl. 27. 06:50
 29/66 anonim ***** válasza:
32%
Nem érdekel Gyurcsány, 11 éve Fidesz van. Ha Gyurcsány szar volt, a Fidesznek is annak kell lennie?
2021. júl. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
44%

#25 Miről beszélsz te?

Nem 100 évvel ezelőtti múlt, hanem 11 éve történt, alig 3 kormányzati ciklussal ezelőtt.

Attól mert neked ez réginek tűnik, attól még ugyanazok a politikusok vannak ott mint akkor voltak. Ugyanazok a politikusok és ugyanazzal a hazug kamu szöveggel kampányolnak, mert bíznak a hozzád hasonlókban, hogy újra el tudják adni a hazugságaikat.

Ez nem egy régmúlt történelmének kivetülése, ezek ők.

Gondold át a saját életedben. Ha van egy osztálytársad aki beárult a tanároknak, aki ellopta a pénzedet, akkor jóban leszel vele csak mert az még általánosban történt és most már középiskolások vagytok? Nem, mert ő volt aki elárult, ő volt aki meglopott. Ez van a nagypolitikában is. Az "ellenzék" politikusainak magja az mszp, az mszp-ből kivált dk gyurcsánnyal az élen és a momentum mögött ott álló szdsz-es körök. Mind egy szövetséget alkotnak, tehát nincs olyan, hogy csak gyurcsány vagy csak az mszp a bűnös, a többiek meg nem, majd ők másképpen csinálják. Aki közösséget vállat a 11 évvel ezelőtt gazdasági csődöt okozó mszp-szdsz kormányzat politikusaival az azt vállalta, hogy a jövőben is együtt fognak dolgozni és úgy, ahogyan korábban is csinálták.

Én emlékszem a kampányszövegeikre 1994-től kezdve és hidd el nem tanulnak. Pontosan ugyanazt tették 2002 után, mint amit tettek 1994 után amikor kormányra kerültek és ez mindig az ellenkezője volt annak amivel a kampányban az embereket - mint te is vagy - azokat megvezették. NEKED kellene tanulni abból amit már csináltak és nem adni nekik esélyt arra, hogy újra megtegyék!

"Azt nagyon jól látom, hogy mi megy most. "

Nem, nem látsz te semmit jól. Azt látod amit a ballib média láttatni akar veled ezért hiszed el hogy majd ők jobbak lesznek.

Nem a fidesz távolodik az EU-tól. A fidesz éppen ahhoz ragaszkodik amit szerződésben aláírtunk az unióhoz való csatlakozáskor. Keresd meg a szerződést és olvasd el legalább a fontosabb részeit! Éppen hogy azok nem tartják be az uniós értékeket, a szerződést akik Magyarországot köpködik és bírálják.

[link]

[link]

2021. júl. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!