Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lemond ma délután a magyar...

Lemond ma délután a magyar kormány?

Figyelt kérdés
Momentum ma délután a Terror Házánál fog tüntetni és a kormány lemondását követelni.

2021. júl. 26. 14:01
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
68%
Orbánnal csak két bajom van: szembe megy Európával és mindenbe (magánélet, gyerekvállalás, stb) bele akar szólni. Ha ez a kettő nem lenne, akkor örülnék a Fidesznek.
2021. júl. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
5%

#31 hogyan akar beleszólni a magánéletbe, gyerekvállalásba?

Csak lehetőséget ad arra hogy aki akar az vállalhasson könnyebben gyereket.

2021. júl. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 A kérdező kommentje:

30: Hálát adok az Istennek, hogy még maradtak olyan tisztán látó magyarok mint te és akik érthetően el is tudják mondani ami fontos. Aggódok Magyarországért és a magyarokért mert már lejárt az időm és rajtatok függ, hogy megőrzitek hazátokat vagy nem. Lesznek nehézségek és lesznek elvonások a magyaroknak jogos uniós pénzekből. Számítok egy ukrán Maidan-hoz hasonló fegyveres beavatkozásra miután az ellenzék elveszti a választást 2022-ben. Trump elnök ezt nem engedte volna de Biden emberei mindenre képesek. Ezeket a határnál kell megállítani és felelőtlen lenne a magyarok kormánya ha nem tartaná szemen azokat akik egy fegyveres beavatkozás hazai támogatói lennének.

Különösen a leveled utolsó paragrafusát tartom értékesnek.

2021. júl. 27. 10:21
 34/66 anonim ***** válasza:
72%
#33 Ahogy régen nagyon jól mondták: Bízzunk Istenben, de tartsuk szárazon a puskaport!
2021. júl. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 anonim ***** válasza:
71%

„Gondold át a saját életedben. Ha van egy osztálytársad aki beárult a tanároknak, aki ellopta a pénzedet, akkor jóban leszel vele csak mert az még általánosban történt és most már középiskolások vagytok? Nem, mert ő volt aki elárult, ő volt aki meglopott.”

Az emberek változnak. Nem ítélnék meg valakit egy rossz döntése miatt, főleg, ha az már 11 éve történt.

„Nem, nem látsz te semmit jól. Azt látod amit a ballib média láttatni akar veled ezért hiszed el hogy majd ők jobbak lesznek.”

Abszolút nem. Tudom, hogy Orbán sok jót tett. Szerintem is példaértékű többek között a család-támogatás, vagy az infrastruktúra fejlesztése. Viszont komoly gondokat is okoz, hisz egyre inkább ellöki Magyarországot Európától és ez egy olyan hiba, amit az én szememben nem tud kiegyensúlyozni más. Sem Kína, sem Oroszország nem jó irány, de a tömeggyilkos Törökország sem, pedig Orbán mindegyikkel túl jóban van.

„Nem a fidesz távolodik az EU-tól. A fidesz éppen ahhoz ragaszkodik amit szerződésben aláírtunk az unióhoz való csatlakozáskor. Keresd meg a szerződést és olvasd el legalább a fontosabb részeit! Éppen hogy azok nem tartják be az uniós értékeket, a szerződést akik Magyarországot köpködik és bírálják.”

Olvastam az úniós szabályozásokat ezen a téren, amikor bejött a sokat kritizált, újabb törvény. Egyértelműen súrolja a határát azoknak és én, személyesen mélységesen csalódott vagyok, amiért megmerték azt tenni, hogy behoztak egy ilyen semmirevaló törvényt. Egymás ellen uszítják a magyarokat, elítélnek egy réteget (ami nem árt senkinek), csak azért, hogy ezzel szavazatot nyerjenek. Undorító!

Azt viszont megkérdezném, hogy hogyan jutottál arra a megállapításra, hogy: „Éppen hogy azok nem tartják be az uniós értékeket, a szerződést akik Magyarországot köpködik és bírálják.”. Mit vétettek?


32-es nemrég lehetetlenítette el a melegek örökbefogadását és nehezítette meg az egyedülállókét.


33-as, én is aggódok Magyarországért, a történelmünkért, amiben régen mindig egy relatív modern, európai ország voltunk. Ezt teszi tönkre a Fidesz. Mi alapon jogos az úniós támogatás Magyarországnak, ha megszegi az úniós szabályozásokat? :D Ez olyan, mintha egy munkahelyről követelnéd a fizetést, holott be sem jársz. Ezt csinálja épp Orbán.

Nem kell ide fegyveres beavatkozás, nem pártolom az erőszakot. Ide az kell, hogy diplomáciailag bekeményítsen minden ország Magyarországgal szemben. Először szarabb lesz, majd belátják az emberek, hogy csak akkor lesz jobb, ha leváltják a Fideszt.

Mellesleg a határ mentén élek. Ismerem a román és a szlovák helyzetet is, többé-kevésbé. Mindkét ország gazdasága meghaladta Magyarországét, holott régen ez még a legvadabb álmokban sem volt lehetséges. És ez még az én életemben volt, ezt megéltem személyesen, úgyhogy erről biztodan tudok nyilatkozni. Újabban a román átlagbér is megelőzte a magyart.

2021. júl. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 A kérdező kommentje:

35: "Mi alapon jogos az úniós támogatás Magyarországnak, ha megszegi az úniós szabályozásokat? :D"

Szerződéses alapon jogos az uniós támogatás. Magyarország feladott bizonyos dolgokat és azokért cserében jogosultak az uniós pénzek.


"Először szarabb lesz, majd belátják az emberek, hogy csak akkor lesz jobb, ha leváltják a Fideszt."

Ezt mondták azok akik a magyarokra hívták a szovjet tankokat. Hazaárulásnak tekintem.

2021. júl. 27. 12:58
 37/66 anonim ***** válasza:
79%

"Csak lehetőséget ad arra hogy aki akar az vállalhasson könnyebben gyereket."

Éppenséggel elvette a saját lakáshoz jutás esélyét attól, aki nem csinál 3 gyereket. A CSOK miatt az ingatlanárak az egekben, lakástakarékpénztár kivégezve, stb. Mondd már meg, mégis hogy tud ma egy húszonéves fiatal lakáshoz jutni, ha történetesen nincs gyerke? Megmondom: SEHOGY.


Orbán meg mindig is oda sz*rt ahonnan eszik. Ugye Soros ösztöndíjjal tanult, aztán most őt pocskondiázza legjobban. Ugyanígy az EU-t támadja, miközben onnan kapjuk a pénzt.

Ha értelmes vezetés lenne, már régesrég Euroval fizetnénk a hülye ingadozó forint helyett és tényleg Európai ország lennénk. Orbán viszont Orosz-Kínai gyarmatot akar csinálni belőlünk.

2021. júl. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
72%
6 év alatt 3-szorosára emelkedtek a lakásárak, kinek lett könnyebb? A családoknak sem, ha nem gazdagok vagy nem örököltek valahonnan.
2021. júl. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
79%

#38: Senkinek nem lett jobb.

Nézzük meg. 6 éve tudtál venni egy panellakást 8 millióért vagy egy családi házat 16 millióért.

Akkor össze kellett szedni kb 2 milliót egy lakáshoz vagy 4-et egy házhoz és a többi hitel. Az a 2 vagy 4 millió meg pár év alatt lakástakarékkal összejött.


Most tudsz venni egy panellakást 24 millióért vagy egy családi házat 45-ért.

Ha van gyereked, akkor a 45-ből 10-et kapsz ingyen, 10-et olcsó hitelre és 25-öt még össze kell szedned, ha tudsz. Többnyire nem tudsz.

Ha nincs gyereked, akkor cirka 5 millát kell összeszedned, hogy a többit hitelre megkapd és akkor az csak egy panellakás, ráadásul most már lakástakarék sincs, amivel kicsi támogatást kapnál.


Ergo: az egész hülye CSOKnak semmi értelme, csak arra volt jó, hogy Orbánék bezsebeljék a pénzt az építőipari vállalkozásaikból, meg hogy az embereket eladósítsa a kormány felé.

Ja, és a szemükben ha nincs gyereket, akkor másodrendű aljanép vagy, aki csak adót fizetni jó.

2021. júl. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
91%

39, én tudom, nekem nem kell magyarázni. :-)

2015-ben vettem 1,5 szobás panel lakást 70-es években épült tömbben Budapesten, jó tömegközlekedés, boltok közel, zöldterület közel.

Akkor 9 millió Ft volt.

2010 körül kezdtem nézegetni az ingatlanokat, akkor ugyanezen a környéken ugyanilyen lakás 6,5-7 millió Ft volt.

Most ugyanezen a környéken ugyanilyen lakás 25-29 millió Ft között mozog árban.

2021. júl. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!