Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lemond ma délután a magyar...

Lemond ma délután a magyar kormány?

Figyelt kérdés
Momentum ma délután a Terror Házánál fog tüntetni és a kormány lemondását követelni.

2021. júl. 26. 14:01
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
36%

#40 "2015-ben vettem 1,5 szobás panel lakást 70-es években épült tömbben Budapesten, jó tömegközlekedés, boltok közel, zöldterület közel. Akkor 9 millió Ft volt. 2010 körül kezdtem nézegetni az ingatlanokat, akkor ugyanezen a környéken ugyanilyen lakás 6,5-7 millió Ft volt. Most ugyanezen a környéken ugyanilyen lakás 25-29 millió Ft között mozog árban."

Aha. Azt is megnézted, hogy mennyibe került ott egy lakás 2008-ban a válság előtt? Mert kb. annyiba, mint 2015-ben vagy 2016-ban. Attól mert a devizaválságban, amikor mindenki eladni akart és senki nem tudott venni, hatalmasat zuhantak az ingatlanárak, attól még nem az a viszonyítási pont amihez képest a drágulást kellene nézned.

Igen, nagyot nőtt az ingatlanok ára még reálértéken is az elmúlt pár évben. Azért mert van aki megveszi ennyi pénzért.

[link]

2021. júl. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim ***** válasza:
79%
#40 Hát ezaz. Itt vagyunk ketten az asszonnyal a panelben, amit 6 éve vettem, gyerek nincs és nem is lesz. De kb örökre itt is maradunk, mert lehetetlenség házat venni gyerek nélkül.
2021. júl. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim ***** válasza:
72%
41-es, tudom, hogy a devizaválság idején csökkentek az árak, ezt nem is vitatom, bár akkoriban még nem néztem az ingatlanárakat, mert nem tartottam még ott, hogy legyen értelme, de pályakezdőként érintett voltam más tekintetben az akkori válságban. Viszont a CSOK bevezetése óta jobban emelkedtek az ingatlanárak, mint előtte, azt is vedd figyelembe.
2021. júl. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 A kérdező kommentje:
„Segíts magadon és Isten is megsegít.”
2021. júl. 27. 15:15
 45/66 anonim ***** válasza:
72%
Hát, Isten előbb segít meg, mint a Fidesz... :-D
2021. júl. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:
91%

„Szerződéses alapon jogos az uniós támogatás. Magyarország feladott bizonyos dolgokat és azokért cserében jogosultak az uniós pénzek.”

Abban a szerződésben Magyarország vállalt kötelezettségeket is. Úgyhogy, ha ezeket megszegi, akkor természetes, hogy pénz sem jár. Miket adott fel az ország? Nevezz meg egy párat, kíváncsi vagyok.

„Ezt mondták azok akik a magyarokra hívták a szovjet tankokat. Hazaárulásnak tekintem.”

Nyilván igen, mert ez a legoptimálisabb végkifejlet. A különbség annyi, hogy van, aki sokat hazudik és van, aki keveset. Nem fogok itt áltatni senkit, a politikában mindig hazudnak, de nem mindegy, hogy mennyit és mekkorát.



„Segíts magadon és Isten is megsegít.”

Ezt most arra érted, hogy, ha önző vagy és csak a saját érdekeidet nézed (akár a politikában) és nem másokét, akkor még emellé ez az isten is megsegít? Nem hangzik túl tisztességesen.

Mellesleg, ha jól tudom, elvileg a biblia elvárja a híveitől, hogy politikailag semlegesek marajdanak. Szóval, elvileg a hívek a biblia szerint nem szavazhatnának, mert az már politikai állásfoglalás.

2021. júl. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:
5%

#46 "Abban a szerződésben Magyarország vállalt kötelezettségeket is. Úgyhogy, ha ezeket megszegi, akkor természetes, hogy pénz sem jár. Miket adott fel az ország? Nevezz meg egy párat, kíváncsi vagyok."

Nem velem vitázol, de tessék: nem szedhetünk be vámot, nem különböztethetjük meg és nem hozhatjuk előnyösebb helyzetbe a magyar állampolgárokat, magyar cégeket a külföldiekkel szemben, a piacainkra korlátozás nélkül jöhet be az unió területérő cég és termék, a csatlakozási szerződésbe foglalt területeken el kell fogadnunk az uniós szabályozásokat, bárki vásárolhat az országban földet, ingatlant, céget az uniós állampolgárok közül, nem lehet kizárni senkit csak mert nem magyar. Apróságok, csak olyan dolgok amiken múlhat az országunk fennmaradása, bagatell.

De akkor most te jössz!

Sorold - a szerződés alapján - milyen kötelezettségeket szegett meg az ország? Nem általánosságban, hogy "fékekésegyensúlyok" meg "nincsjogállam" hanem konkrétan milyen kötelezettséget szegett meg az ország amit vállalt a csatlakozáskor!

2021. júl. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:
71%

47-es ezek is kötelezettségek, amiket vállalt az ország és jó esetben ez nem kellene negatív hatást kiváltson, hisz ezt a többi tagország is vállalta, így, amennyire Magyarországot „kihasználják” a többi országok, úgy ezt megteheti Magyarország is velük.

Hogy érted, hogy ezen múlhat az országunk fennmaradása? Én ebben nem látok komolyabb kockázatot, hisz ezek természetes komolyan szabályozva vannak. Viszont EU nélkül sokkal esélyesebb lenne például egy háború, ami valós fenyegetést jelentene.



Írom: „A kötelezettségszegési eljárás megindításáról szóló döntés indoklásában az uniós bizottság mindenekelőtt leszögezte: a kiskorúak védelme jogos közérdek, melyet az Európai Unió is elismer és érvényesíteni kíván. Ebben az esetben azonban Magyarország nem indokolta meg, hogy az LMBTQI+-tartalmak megjelenítése miért volna káros a gyermekek jóllétére vagy miért nincs összhangban a gyermek mindenek felett álló érdekével.”

Ezzel indokolta az EU a kötelezettségszegési eljárást. Az ezzel járó dokumentumot már eljuttatták Orbán Viktorhoz, bár, ha jól tudom, akkor a miniszterelnök úr ezt nem tette közzé (mármindt magát a dokumentumot), úgyhogy pontos idézetekkel, határozatokkal, törvényekkel nem tudok szolgálni, viszont maga a kötelezettségiszegési eljárás is elég bizonyíték.

Nem mellesleg a kormány igyekszik kiterjeszteni a fennhatóságát olyan témákra, amik úniós hatáskörbe tartoznak. Ezen felül fontolgatnak egy koalíciót, aminek alapja az únióval való nem egyet értés.

2021. júl. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim ***** válasza:
5%

#48 Értem. szóval nem tudsz mondani olyan kötelezettséget amit megszegett az ország.

Akkor a következő: "Nem mellesleg a kormány igyekszik kiterjeszteni a fennhatóságát olyan témákra, amik úniós hatáskörbe tartoznak. "

Most várom hogy sorold, miben akar kiterjeszkedni a kormány, ami a szerződések szerint uniós hatáskör!

2021. júl. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:
91%

De, hisz a köteletettségszegési eljárást nem véletlelnül indították.

A legfőbb ok, amennyire tudom, az a hátrányos megkülönböztetés, amit a kormány által elfogadott törvény tartalmaz. Hiszen a gyerekvédelem nevében korlátozza a fiatalkorúak homoszexualitáshoz, vagy nemváltáshoz kötődő tartalmakhoz való hozzáférését. Mivel a hivatalos álláspont szerint ezen tartalmak nem tartalmaznak kockázatot a fiatalkorúakra nézve, így azok betiltása számukra indok nélkül, ám kihagyva a heteroszexuális azonos tartalmakat mindenképp diszkriminációnak kell, hogy minősüljön, ami viszont kötelezettségbe ütközik, ugyanis az egyik úniós rendelet, amibe Magyarország beleegyezett tiltja a diszkriminációt többek között a szexuális orientáció alapjan is.

2021. júl. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!