Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldal régen a dolgozó...

A baloldal régen a dolgozó emberekről, a szakszervezetekről és az osztályharcról szólt, manapság meg már a melegekről és a transzneműekről?

Figyelt kérdés

2021. júl. 27. 11:06
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Thatcher hatására terjedt el a neoliberalizmus. De a neoliberalizmusnak 2008-as válsággal vége lett. Azt már nincs értelme visszasírni. Megbukott. Leépítették a jóléti államot és nőtt a szegények és gazdagok közti különbség. Semmi pozitív hatása nem volt.
2021. júl. 27. 19:56
 22/34 anonim ***** válasza:

#20!


De szép öngól! :D

Elírtam és kimaradt egy "ne", ami teljesen nyilvánvaló, de te ezt ne vetted észre és ontod a hülyeségeet, hogy "aki kicsit is ért a gazdasághoz az tudja,hogy az egyetlen normális kormányunk a Bajnai-kormány volt".


Nem kicsit égtél be. :DDD


OK, én átszerkesztés közben kihagytam egy szót, de neked nem tűnt fel, hogy hiányzik egy szó és a semmi másra nem reagáltál. Képzeld oda és reagálj most valami értelmes dolgot! :D


Csak ne kezdd el, hogy Bajnai milyen csúcs volt, mert ezzel csak égeted magad! :D

2021. júl. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

21!


Az a baj ezzel a neoliberális kifejezéssel, hogy több dolgot is jelenthet.

Attól neo, mert új a klasszikus liberalizmushoz képest. Abban új, hogy elfogadja az állam gazdasági szerepét. Ezzel szemben a liberalizmus a szabadrablást szeretei, az államot le akarja építeni. Ez egy gazdasági fogalom, de gyakran politikai fogalomként használjuk.

Az SZDSZ-t is mindenki neoliberálisnak nevezte. Pedig gazdaságilag semmi neo nem volt bennük. A szabad piacot istenítették. (Persze ez sem igaz, mert valójában minden tendert a saját embereik nyertek. A tankönyvek állami kiadását is piacra hivatkozva szüntették meg, aztán véletlenül valami rokon nyerte...)


Tehát a neolberális gazdaságpolitika nem ördögtől való. És éppen nem lett vége 2008-ban. Obama a Demokrata párt elnöke volt. A Demokrata nevű párt pedig, amely egy balllib párt. És éppen a Obama kezelte neoliberális módon a válságot. Ugyanis a neoliberális felfogás szerint ha egy gazdasági szereplő túl nagy, akkor a csődje nagyobb gondot okozna, mint a megmentése.


Már rég bebizonyosodott, hogy rosszabb nem lehetett volna annál, ha hagyják a bankokat, mint más gazdásági szereplőket csődbe menni. Ilyen szempontból megbukott, mert a bankok zsarolásánan engedelmeskedve mentették meg őket.

És ez már fából vaskarika! Hiszen valójában nem az állam avatkozott be az állam gazdasági érdekei miatt, hanem egy gazdasági szektor használta fel az állam erőforrásait.

De a bankok megmenekültek, mindenki más (magánszemélyek, építőipar, autóipar, stb.) szívott, tehát bankvezérek, közgazdasági "szakemberek" - akik nem látták előre a gazdasági válságot - a helyükön maradtak és a bankok zsarolási potenciálja megmaradt.

2021. júl. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
De igen, ördögtől való, mert a gazdagoknak kedvez
2021. júl. 28. 10:51
 25/34 anonim ***** válasza:

#24!


Mekkora troll vagy te! :)

Képes vagy egy képernyőnyi kifejtésre ideböfögni egy kommunista egysorost.

2021. júl. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

Akkor áruld már el, mi pozitívum van a neoliberalizmusban, ami nem csak a gazdagoknak jó?

Vegyük el a szegényektôl az ingyen tankönyvet meg az egészségügyet, èljen a neoliberalizmus muhahaha

2021. júl. 28. 12:10
 27/34 anonim ***** válasza:

#26!


Olyat nem játszunk, hogy kifejtek valami a kommentedre és te csak egy-két soros kérdéseket dobálsz be!

Ez így nagyon egyoldalú. Trollokat nem etetek!

2021. júl. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
0%

#21

Szegény fogyatékos.

Észrevettem, csak abból az következik, hogy alapvetően az ország olyan helyzetben volt, hogy csődbement volna.

Erre reagáltam, amikor azt mondtam, hogy most rosszabb állapotok vannak.


Szánalmas, nem sikerül felfogni, amit a másik ír, és egyből pofázni kezdesz. :DDD


Az a helyzet, hogy szarul kormányzott Gyurcsány is, de az a helyzet, hogy összességében Orbán rosszabb, erről szólt az utolsó bekezdésem, de láthatóan a szövegértés nem az erősséged. :)

2021. júl. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

#28!


Még a komment sorszámát sem sikerült eltalálnod, de azonnal lehülyézel. :D

Nagyon bizonytalan lehetsz magadban, ha ezzel nyitsz és az 5 mondatodból 3-ban engem gyalázol.

Ezzel már minősítetted is magad.


A kijelentésed a ország helyzetése persze színtiszta hazugság.

Még egy világjárvány közepén is sokkal magasabb a foglalkoztatottság, mint a Gyurcsány-Bajnai érában és a hitelminősítők folyamatosan felminősítik az országot.

2021. júl. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

#29

Mármint melléütöttem? Igen. Most nekem is bele kéne kötnöm a helyesírásodba, mert neked is ennyi eszed volt csak "a ország"-ban?


Másrészt meg, én azon a szinten válaszolok, ahogy nekem írtak, szóval most belekötni abban, hogy tényeket mondok rólad, elég röhejes.

Ha nem tetszik, akkor talán nem ebben a stílusban kellett volna neked sem, kedves idióta. :)


"A kijelentésed a ország helyzetése persze színtiszta hazugság."

És erre az egyetlen bizonyíték, amit sikerült felmutatnod egy hibás adat. Szép munka. :DDD


"Még egy világjárvány közepén is sokkal magasabb a foglalkoztatottság"

2012-ben megváltoztatták a foglalkoztatottsági módszertant. Ennek köszönhető ezen adat eltérése.

Illetve, egy gazdaság nem csak foglalkoztatottságból áll, de gondolom ezt már túl megterhelő az agyadnak, hogy feldolgozza.


"hitelminősítők folyamatosan felminősítik az országot"

Az a gazdaság stabilitását jelentik, nem minőségét.

Ha ugyanaz a diktatúra uralkodik, aki stabilan - hitelminősítőknek más szóval, kiszámíthatóan - osztja a pénzt/vezeti az országot, akkor felminősítik.

De ezt hogy felfogd megint az kellene, hogy értsd hozzá egy minimálisan.

2021. júl. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!