Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi fontosabb, az egészséged...

Mi fontosabb, az egészséged vagy a szabadságod?

Figyelt kérdés

Én már ott tartok, hogy nem érdekel, ha esetleg bele is halok a covidba (bár az eddigi számok alapján erre sajnos vajmi kevés esélyem van), de ezeket a korlátozásokat nem tudom már tovább elviselni. A húzd meg - ereszd meg játékban mindíg a húzd meg a több és egyre kevesebb az életterünk. Az intézkedések totál ellentmondásosak és az álvirolgus celeborvosaink folyamatosan osztják az észt, hogy miként kell majd rettegnünk. De én nem akarok rettegni, nem akarok már több korlátozást, mert aránytalanok. Inkább meghalok a covidban, ha a jó Isten úgy akarja. Aki meg fél, vegye fel az oltatlanok vakcináit is, jut belőle bőven.

Most is azt állítják, hogy egy oltatlan ember fenyegetést jelent egy oltott számára azért, mert megfertőzheti egy olyan betegséggel, ami ellen beoltották. Ez agyrém.

Könnyen lehet, hogy aki oltakozott, annak is hordani kell a maszkot és egy csomó országban már az oltottaktól is kérnek PCR tesztet. De hát akkor mi értelme volt beoltatni magukat? Megy az egymás ellen hergelés, az emberek többsége meg ugrik rá és alpári jelzőkkel illeti a másikat csak azért, mert neki más a véleménye, miközben szép csendben épül ki egy a kínai digitális pórázhoz hasonló rendszer. A covid ürügyén elvettek szinte mindent, ami örömet adhat az életben csak dolgozhatunk (már aki) meg ülhetünk otthon, miközben a lakosság jelentős része alaptalanul retteg és hipochonder lett. Az emberek meg benyelnek mindent, mert ő nem ugrál, abból nem lesz baja és különben is miért nem lehet kibirni ezt a kis áldozatot. De ez már nem kis áldozat, hanem nagyok sok nagy áldozat, ami messze nincs arányban azzal, hogy most már az oltás teljes hozzáférhetősége mellett hány ember számára is jelent valóban kockázatot a covid. És pont ezért lesz egyre nagyobb, mert azt látják, hogy az emberek csendben vannak és eltűrnek mindent, tehát meg lehet tenni bármit. És ez pártoktól független, mert a jobb és a baloldal is ugyanazt teszi, mert a pénz és főként a hatalom mindennél fontosabb.



2021. júl. 28. 09:15
A kérdező szavazást indított:
Az egészségem. Képes lennék bármit feláldozni, csak ne betegedjek meg.
A szabadságom. Vissza kellene térnünk a normál életünkhöz és be kellene vállalni egy minimális kockázatot, elvégre máskor is voltak járványok.
34 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%

Nem kéne ennyire sarkítanai a két oldalt.

Árany közép út kell. Fel vállról se kéne venni egy új vírus találkozását az emberrel.

2021. júl. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
58%
Most mi miatt nyavalyogsz? Kb nincs semmi korlátozás az országban, maszk nélkül mehetsz shoppingolni.
2021. júl. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
41%
" ezeket a korlátozásokat nem tudom már tovább elviselni" Miféle korlátozásokat? Szinte semmilyen korlátozás nincs most. De sokkal rosszabb lesz nemsokára, hidd el. Mi lesz veled akkor, ha most nyavalyogsz?
2021. júl. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
#2: Te melyik bolygón élsz? Rengeteg korlátozás van, és nem csak Magyarországon. Nem utazhatsz szabadon, külföldön szinte mindenhol PCR tesztet kérnek, sokszor még az oltotaktól is, egy csomó helyen kell maszk, nem műtenek meg, ha nem vagy beoltva, nem mehetsz moziba, koncertre, nem utazhatsz, és még oldalakat írhatnék, hogy milyen alaptalan korlátozások vannak a világban. Ráadásul minden ok nélkül bármikor újabbakat vezetnek be, mert az emberek csendben eltűrik.
2021. júl. 28. 09:34
 5/17 anonim ***** válasza:
82%
Még igen,lehet maszkabál nélkül szinte bárhova menni.De gondolj a riogatásokra is.A Kérdező nem nyavalyog egyáltalán csak gondol a jövőre.Ezt kéne sok embernek tenni dehát az nem megy vagy pedig szaladnak a 20-oltásra is inkább mert az a legegyszerűbb-legalábbis szerintük
2021. júl. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#3: Ezek szerint neked az én életem és a hozzám hasonlóak élete sokkal kevesebbet ér, mint annak az élete, akinek annyi alapbetegsége van, hogy amúgy is meg fog halni hamarosan.

És pont ezt írtam még, hogy sikerült egymásnak ugrasztani az embereket, gyűlöletet kelteni. A gyűlölet ami benned van csak azért, mert másnak más a véleménye nagyon nem jó. Nem csak a melegeket kellene elfogadni, hanem az egészségeseket is.

2021. júl. 28. 09:38
 7/17 anonim ***** válasza:
35%
Kérdező, beoltatod magad, és nagyrészt eltűnnek ezek a "korlátok". Amúgy megy egy ilyen pandémia alatt legjobb lenne, ha senki nem utazna sehova, vannak országok, ahol még országon belül is korlátozva vannak az utazások, mi most még kivételesen jó helyzetben vagyunk. Ez nem hisztis gyerekeknek való időszak, hanem felelősségteljes gondolkodó felnőtteket igényel.
2021. júl. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
30%

Én az elmúlt 2 évben szabadon eltudtam menni vásárolni a Tesco-ba, Nem mondták hogy nem mehetek.

Mi akkor a probléma?? :D

2021. júl. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%

Kérdezd meg a ciprusi embereket hogy mi a probléma mikor júli 31-ig nem mehet se boltba,se dolgozni az aki nincs beoltva,ok?

Tudom tudom az Ciprus de nem lehet tudni hogy mikor veszik át ezt a szokást máshol is :D Ha már ennyire vicces szerinted a kérdés

Nem véletlen vannak világszerte tüntetések de akkor azok az emberek is miért problémáznak,nem is értem hisz nincs itt baj áááá XD

2021. júl. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

#7: Miért kellene beoltatnom magam? Matematikailag a megbetegedés esélye ugyanannyi, mint ha nem. Miért te akarsz döntetni az én sorsomról? Ha Isten dönt, azt elfogadom, de te csak ne az én fütyülőmmel verd a csalánt.

Aztán azt látjuk más országok példáján, hogy a korlátozások sunyi módon azoknak is visszajönnek, akik beoltatták magukat. Ez nem más, mint gyáva elfogadás. Aztán meg ha egy oltatlan ember fenyegetést jelent egy oltott számára azért, mert megfertőzheti egy olyan betegséggel, ami ellen beoltották, akkor mi értelme volna? Te ennyire nem látod az ellentmondásokat? Ennyire nem látod, hogy mire is megy ki ez az egész?

De ha ennyire tudodod, hogy kinek mit kell csinálni, akkor miért nem mentél ki a pride-ra és mondtad meg nekik, hogy nem kell melegnek lenni, és máris megoldódik minden problémájuk.

2021. júl. 28. 10:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!