Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ennyire orosz oldalúak...

Miért ennyire orosz oldalúak a magyar emberek?

Figyelt kérdés
Csak én hallom úgy hogy a legtöbb magyar az oroszok pártját fogja? Ukrán-orosz konfliktusban is, illetve sokszor a Nato helyett is az oroszok pártját fogják, közben már rég a nyugathoz tartozunk (vagy nem). Ti hogy látjátok ezt?

2021. júl. 29. 21:35
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
36%
9: így van, a fideszesek mindig azt mondják, hogy milyen szörnyű hely a nyugat, mindenki homokos, meg ki sem léphetsz az utcára, de azért a honfitársaink lépnek oda innen, és nem keletre mennek, holott hiába a több pénz, ha kedves az életük inkább maradnának a biztonságos helyen, de csak nem akarnak
2021. júl. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
37%

9

Mert szerinted a BLM meg a homárlobbi miatt van jólét nyugaton ugye? véletlenül sem azért mert több száz évig gyarmatosították meg kizsákmányolták a világot :D Tudtad pl hogy 1900-ban a világ lakosságának 75% gyarmati vagy félgyarmati sorban lévő ország lakosa volt?

2021. júl. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
63%

12-es!

Látom vannak bajok a szövegértéssel. Egy szóval sem említettem, azt hogy a BLM miatt van jólét. Olvasd el még egyszer, amit írtam hátha másodszorra megérted. (mondjuk erre nem sok esélyt látok)

2021. júl. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
66%
Ti jobbosok tényleg semmit sem tudtok a történelemről. Dobálóztok olyan szavakkal, hogy gyarmatosítók, amikor a keleti országok még a nyugatiaktól is kegyetlenebbek voltak a történelem során. Nézzetek utána Kína és Oroszország történelmének, mielőtt hülyeségeket terjesztetek.
2021. júl. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
62%

Sokan azért orosz pártiak, mert még fiatalok vagy idősek de már elfelejtették mit alkottak nálunk az oroszok.


Ukrajnával kapcsolatban az a legfontosabb probléma, hogy a "mainstream" sajtóból csak a bullshit ömlik és az emberek nem látják a valós indokokat és okokat.

Az oroszoknak lételeme az energiahordozók exportja, e nélkül gyakorlatilag behúzhatnák az államcsődöt. Ilyen szempontból egész Kelet- és fél Közép-Európa orosz érdekszféra. Ukrajna nyugati nyitása,függetlenedési kísérletei - illetve a kőolaj- és földgázvetetékes balhéi - mind érzékenyen érzékenyen érintik az orosz gazdaságot és a bevételeket. Amikor Ukrajna bejelentette, hogy jobban ráfekszik az azovi-tengeri gázmezők kitermelésére az egy nyílt gazdasági hadüzenet volt Oroszország számára.

Már évekkel a kelet-ukrán kofliktus előtt volt tanulmány arról, hogy azokban az országokban ahol magas az orosz függőség, ott magasabbak az energiahordozók árai, sokszor jóval magasabbak mint a nyugat-európai vagy a világpiaci ár. ( emlékszik még valaki arra, amikor az oroszok simán bedobták, hogy mostantól a világpiaci ár dupláján kapják az ukránok a gázt? :D )


A kelet-ukrán kofliktus kirobbanásakot mi is történt? A felkelők felkeltek... orosz forrásokból, orosz haditechnikával, orosz katinai segítséggel. Amiről kevesebb szó esett a médiában, hogy a Krím-félsziget "annektálásakor" egyúttal az oroszok elfoglalták az azovi-tengeren lévő ukrán fúrótornyokat is. A szép új híd a kercsi-szorosba is csak ezért kellett, csak az hajózhasson be az Azovi-tengerre akit ők szeretnének.


-elfoglalták az ukrán gáz és olajkitermelő helyeket

-kihúzták ukrajnát az energiahordozó-importőrök listájáról

-kialakult a szomszédjukban egy olyna félig polgárháborús állam, ami a következő 50 évben nem fog tudni egyik ellenérdekelt szövetséghez sem csatlakozni


Így Ukrajna véletlenül sem tud olcsóbban, világpiaci áron gázt küldeni Nyugat-Európába, azaz hozzánk sem. Hát ez nekünk milyen baromi jó, nem? :)


2002 környéként megindultak a tárgyalások egy új gázvezetékről, amin olcsó türkmén gázt hoztak volna Európába, Grúzián és Törökországon keresztül. Mit ad isten, mielőtt döntés született volna nem polgárháború lett Dél-Oszétiában ( Észak-Grúziában). Ki akar gázvezetéket építeni egy instabil háborús országban? A Déli Áramlat nevű vezeték pont véletlenül nem ugyanezt a célt szolgálja, csak Grúzia kikerülésével? Nahát, a türkmén gáz az oroszokon fog keresztülhaladni.


Mivel a mi országunk elég sok import földgázt igényel és a lehetőségeink nagyjából kimerülnek az orosz importban ( tudom, nyugatról is szoktunk) ezért nekünk milyen jó, hogy az oroszok megsz0ptatták az ukránokat. Majd vesszük drágábban a gázt, mert ez nekünk JÓ! Éljen Oroszország.


Az ország energiaellátását és a földgázt használó lakosságot közvetve/közvetlenül kétszer is megszivatták 15 év alatt.


Ezek után miért van nálunk ennyi orosz szimpatizáns? Mert kitermeltünk ennyi g3c1buta, gondolkozni nem is akaró embert...

2021. júl. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
59%

16-os!

Szép volt!

2021. júl. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
71%
16: láthatóan téged érdekel a téma, olvasgatsz róla, ezért neked blogolnod kellene ilyesmi dolgokról, mint ez a hozzászólás. Ha van valami érdekes fejlemény, akkor megírnád pár bekezdésben hivatkozással. Biztosan lenne közönsége.
2021. júl. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
88%
Itt egyesek, akik a kárpátaljai magyarok miatt aggódnak, megfeledkeznek arról, hogy az ukrán elnyomó politika, ukrán szélsőjobboldali csoportok garázdálkodása éppen Oroszország, a kelet-ukrajnai oroszok miatt erősödött fel. A horvát szélsőjobb, nacionalizmus sem lenne ilyen erős, ha nem kellett volna megküzdeniük a szerbekkel.
2021. júl. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
32%

Én úgy gondolom - és ez annak ellenére van így, hogy a Putyin nem kebelbarátom, - hogy vélhetően te sem tapsikolnál vihorászva a lelátón, ha időről-időre hülyének néznének!

A kölcsönösség elvén működött eléggé hosszú ideig, hogy a két szemben álló katonai tömb engedményeket tett a másik félnek naná, hogy ellensúlyozásért cserébe. Egészen frankó dolgokról megállapodtak és sokat ezek közül végre is hajtottak, mire jött az ügyeletes hülye és - régi jó szokásához híven - elkezdett egyoldalúan szemétkedni, kilépkedni egyezményekből, leállítani leszerelési projekteket, kivonulni addig előnyös együttműködésekből MAJD elkezdett "Kismalac és a farkast" játszani a szemben álló féllel.

Gondolom, te tapsikolnál azért, hogy folyamatosan szorítanak ki globális érdekeltségekből, és pici araszonként, de egyre több, országod biztonságára veszélyt jelentő fegyvert telepítenek - először csak a fejd búbjára, aztán a járomcsontodra, később pedig egyenesen a szádba!

Igen, eljött az idő, amikor a Putyin azt mondta - diplomata nyelvezettel, - hogy "Az anyátokat nézzétek nyíltan hülyének!", - majd "rácsapott az asztalra" és ellenlépéseket foganatosított.

Nem volt kiszámíthatatlan, hogy ez be fog következni - folyamatos provokáció következményeként!

És mi előtt nekem ugranál:

Javaslom, nézz körül a neten, hogy milyen arányban fordultak elő hadgyakorlatok - orosz erők által - Amerika partjainál vagy valamelyik globális érdekeltségüket veszélyeztető körzetben és állítsd légy szíves szembe ezzel azt, hogy az ukrán-NATO combo mit művel a Fekete-tenger vagy az Azovi-tenger körzetében, de akár megvizsgálhatod azt is, hogy mi folyik - most már napi rendszerességgel - a Baltikum vizein!

Azt már nem is taglalom, hogy milyen aljas dolog, mikor felhúzlak agyilag és amikor lenyomsz nekem egy figyelmeztető kokit, akkor időről-időre megpróbálom bebizonyítani a világnak, hogy te mekkora szemét vagy velem! (Utóbbi megközelítés természetesen elméleti volt, - eszem ágában nem volt megbántani csak egy szóval is!)

Nem nehéz kitalálni, hogy amennyiben Ukrajna valahogyan a NATO részévé válik, mi lesz a következménye, - senki nem nézne egy ilyen lépést ölbe tett kézzel, (nem véletlenül demonstrálta a közelmúltban az Orosz Föderáció, hogy nyugati mértékkel a pillanat töredéke alatt összeránt bárhol, bármikor 150-180000 katonát)!

2021. júl. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
33%

#16

Ez kicsit túl lett magyarázva. Fontos a gázipar Oroszországnak, de nem csak ebből áll az ország, annak politikája.

A bevonulás Dél-Oszétiába, Krím annektálása, ukrajnai konfliktus nem a gázvezetékek miatt volt, hanem ennél sokkal tágabb stratégiai érdekek mentén. Moszkva ezeket a posztszovjet államokat saját érdekszférájának tekintette, talán tekinti manapság is és nem nézték jó szemmel, hogy szakítani akarnak, Amerika felé köteleződnének el és NATO tagságot céloznak. Inkább a NATO-t, USA-t tekintik fenyegetőnek, nem azt, hogy az ukránok meglopják a tranzitvezetéket.


A Gazprom visszaélhetett az erőfölényével sok országban, ahol gyakorlatilag monopol helyzetben volt. A magasabb gázárakat a hosszú távú szerződések is okozták az ilyenekkel rendelkezőknek, mivel 2014 után olaj és gázbőség volt a világban, a tőzsdei árak beszakadtak. Azóta a fejlesztések miatt csökkent a Gazprom monopóliuma Kelet-Európában is és európaszerte áttértek egyre inkább a spot piaci tőzsdei árazásra a hosszú távú kevésbé rugalmas árak helyett. Ez most éppen inkább Oroszországnak kedvez, mivel az utóbbi fél-egy évben a tőzsdei árak elszálltak, most a korábbi hosszútávú szerződések jelenthetnek olcsóbb árat. A Gazprom félig állami cég, megvan a politikai befolyás, de ugyanakkor egy kapitalista szemléletű óriás is, ami minél nagyobb profitra törekszik. A részvényekkel a moszkvai tőzsde mellett a londoni tőzsdén, német tőzsdén és USA-ban is kereskednek ADR-ek révén. A politikai feszültségek, kockázatok miatt csak 4-es P/E rátán forog, ami nagyon olcsónak számít az iparban.

2021. júl. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!