Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy Budapesten...

Miért van az, hogy Budapesten megelégszenek a 170 ezer fizetéssel, amikor szabolcsi faluban almaszedőt alig találtak 260 ezerért?

Figyelt kérdés

Tegnap egy horror jelenet tanúja voltam. Ott ettem a mekiben, nem messze a sarki asztaltól ahol éppen munkaerő felvétel zajlott.

Azért volt horror, mert kb. olyan volt az egész mintha a jelölt (aki egy 30 éves borostás szépfiú volt) ott ült volna a balkáni munkaerőpiac vérpadján.

Tehát így közölték vele, hogy bruttó 1500 forintos órabérek lesznek, erre visszakérdezett a szépfiú, hogy az nettóba mennyi, 1300, 1400? Erre fogtam a fejem, hogy úr isten, lesz az 1000 is... Mire a felvételiztető terelt, hogy ő azt nem tudja pontosan a számfejtést nem ő végzi blablabla.

Basszus, megviselt lelkileg az a jelenet. Hogy lehet, hogy ilyen drága városban az emberek még mindig elmennek ezer forintos órabérért dolgozni? Ráadásul a munkatempó a mekikben feszített, mert viszonylag olcsó, gyors és laktató kaja, ami itthon megy.

Miközben a vidéki nagyapám mesélte, hogy még 260 nettóért sem talált az idényben elég almaszedőt. Faék egyszerű munka. Ami egy szabolcsi faluban van mellesleg.

Hol vannak az emlegetett magas fővárosi bérek? Hol van az, hogy bérekben a vidék le van szakadva? Senki se jöjjön nekem az IT bérekkel, mert azt bárhonnan lehet végezni manapság, nincs helyhez kötve. A közalkalmazotti bértábla meg országos, mindenhol ugyanannyi.



2021. júl. 30. 13:47
 1/10 meszike91 ***** válasza:
52%
Az egyik idénymunka (talán feketén), a másik nem idénymunka és bejelentve.
2021. júl. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
Mert a pestiek buták.
2021. júl. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Talán az lehet a hatalmas rejtély nyitja, hogy a Meki folyamatosan alkalmaz napi 8 órában, havi 22 nap egy klimatizált munkahelyen közepes megterhelés mellett, almát szedni meg egyéb idénymunkát végezni meg heti 6 nap, napi 10-11 órában kell a tűző napon.
2021. júl. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

3 + 1 pont


Plusz Budapesten minden lehetőséget megtalálsz míg Szabolcsban élhetsz a puszta közepén dakotákkal körülvéve

2021. júl. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Rohadtul nem, én is besegítettem az almaszedésben nagyfaternek. Annyi volt az egész, hogy a falu bikája megrázta a fát, azok leestek és fel kellett szedni vödrökbe. Ennyi. Nem volt megterhelő, sőt még friss levegőn is voltál és mozogtál.

A mekiben sokkal erőltetettebb a tempó, állandó zaj van, kiabál mindenki, hogy mire vár, és hogy elkészült-e már.

Sokkal szarabb a mekis meló, mégis Budapesten, ami elvileg egy "világváros" - bár valójában nem - sokkal kevesebbet fizet.

2021. júl. 30. 14:40
 6/10 anonim ***** válasza:
?.
2021. júl. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mekiben kapsz plusz műszakpótlékot, juttatásokat, van előrelépési lehetőség, almaszedőként max. idővel te lehetsz a bika, aki rázza a fát.


Amúgy igen, a munkakerülő hajléktalanokat és cgányokat kéne begyűjteni és elküldeni mezőgazdasági idénymunkára.

2021. júl. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Semmi juttatást meg ilyeneket nem kapsz a mekiben. Az csak halandzsa. Adják a bruttó 1500-at óránként oszt le vagy szarva.
2021. júl. 30. 15:22
 9/10 A kérdező kommentje:

Egyébként az almaszedőknél is legalább olyan előrelépési lehetőség van mint a mekiben. Ha te leszel a bika idővel, akkor még több pálinkát kapsz, esetleg zsebre egy kis lét a nap végén, és még több puncit.

Ez is előrelépés.

2021. júl. 30. 16:10
 10/10 anonim ***** válasza:
Tb-t meg fizetheted majd almával meg pálinkával...
2021. aug. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!