Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem kötelező mindenkinek...

Miért nem kötelező mindenkinek a covid vakcina ?

Figyelt kérdés
Sokkal egyszerűbb lenne kötelezővé tenni , minthogy ilyen buta megkülönbözetést csináljanak . Így több embert is elérnének . Hiszen van aki akkor se oltaná be magát ha nem hagyhatná el emiatt a házát . Viszont ha kötelező lenne nem lenne más választása hiszen meglehetne büntetni . Akkor miért nem kötelező ? Miért kell megkülönböztetés ? Vagy adjanak itt is pénzt az oltásért , sokkal egyszerűbb lenne jutalmazni az oltást , minthogy elvenni az oltatlan szabadságát .

2021. júl. 31. 10:59
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
20%
Pénzadás hülyeség, aki oltásellenes, azt nem tudod egy kis cukorkával megvesztegetni. Meglátjuk, hogy alakul a járvány, valószínűleg bizonyos munkakörök oltottsághoz kötése is elegendő a megfékezéshez.
2021. júl. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
76%
Kísérleti fázisban lévő, leteszteletlen és mmint látjuk hatástalan vakcinát még diktatúrában se tudnának kötelezővé tenni.
2021. júl. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
A járvány nagyon magad oltottsági aránnyal rendelkező országokban is ugyanúgy terjed . Engem csak a megkülönböztetés zavar . Hiszen köthetik a boltok látogatását oltáshoz , de attól ugyanúgy fog terjedni a vírus . Hiszen nálunk pár hónapig kivoltak zárva az oltatlanok a szórakozó és hasonló helyekről mégis ugyanúgy terjedt minden .
2021. júl. 31. 11:10
 4/26 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es mégis az egészségügyi dolgozóknak kötelező . Tehát akkor nekik miért lehet ?

Vagy akkor ne legyen kötelező , de megkülönböztetés se .

2021. júl. 31. 11:12
 5/26 anonim ***** válasza:
91%
És miből gondolod hogy nem fizetnék ki inkább a büntetést?
2021. júl. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%
# Az összes vakcina kísérleti fázisban van, csak szólok.
2021. júl. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
69%

A teszteletlen vakcinához kedves #2:

[link]

Amúgy nagyon egyszerű okból nem kötelező: Viktor nem akar egy potenciális százezres tömeget maga ellen fordítani. Mert OK hogy a normi csoportban most kb. 40 ezren vannak, de egy kötelező vakcinára azért lenne felháborodás, ami esetleg a választáskor fontos lehet.

2021. júl. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
10%
3: nem terjedt annyira, szinte eltűnt.
2021. júl. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
91%

Miért nem lehet tiszteletben tartani a másik ember döntését? Ha ő vállalta hogy belehalhat a vírusba mint sem oltat, akkor miért kéne belekényszeríteni az oltást?


Másfelől meg a kormánynak inkább azt kéne hangoztatnia milyen mellékhatásai lehetnek az oltásnak, kikre lehet veszélyes és természetesen vannak olyan emberek akik alapból nem is kaphatnak oltást.

Például akinek szklerózis multiplex tünetei voltak lehet az oltás következtében ismét előjön neki és pár éven belül lebénul, rá nyilván a vakcina nagyobb kockázattal van mint maga a vírus.


A vírus pedig alapból leginkább arra veszélyes aki:

- 60 évnél idősebb

- van valamilyen alapbetegsége ami amúgy is megviseli az immunrendszerét


Az oltás pedig csak az oltottat védi, a vírustól, az oltott ugyan úgy terjesztheti a vírust, sőt el is kaphatja a vírust (de az oltás megóvja őt a kórháztól).


Én márciusban átestem a víruson, 23 éves vagyok, voltam epilepsziás. A víruson tünetmentesen átestem, illetve másfél napot ment a hasam, de ezen kívül semmi, tesztelni is voltam és pozitív lettem. Szóval átestem a víruson, 88 éves mamámmal egy háztartáson belül élünk, ő demenciás, de más alapbetegsége nincs ami megviselné az immunrendszerét, neki olyan tünete volt hogy 12-14 órákat aludt másfél héten keresztül amíg át nem esett a víruson.


Szóval nekem a tapasztalataim azt igazolják ahogy gondolom, ez a vírus nem veszélyes az egészséges emberekre. Én mint aki voltam epilepsziás 3 orvost is megkérdeztem, hogy nekem szabad-e oltatnom vagy jár-e kockázattal, mindhárom esetben az volt a válasz hogy "nem tudom". Na most ha egy orvos sem tudja, akkor én nem fogom kipróbálni, tudom milyen szörnyű az epilepszia és Isten mentsen hogy visszatérjen, részemről ameddig nincs részletes tájékoztatás a vakcinákról vagy ameddig a kormány nem a mellékhatásokkal együtt hangoztatja az oltás (csak hogy tudják az emberek mi a védettség kockázata), addig én nem oltakozok.

2021. júl. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
15%

#1


Aki oltásellenes az általában buta, tanulatlan, csóró. Pár kivétel nyílván van, de alapvetően őket meglehet vásárolni pár 10 ezer forinttal és hirtelen oltatnák magukat.

2021. júl. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!