Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az LMBTQ-felvonulásnak...

Ha az LMBTQ-felvonulásnak tényleg az a célja, hogy kivívják az LMBTQ-emberek egyenlőségét (házasság, örökbefogadás), akkor...?

Figyelt kérdés

...akkor miért olyan módon kell tüntetni, mint ahogyan az alábbi képeken látható?

(A képek nem irányítottak, a "melegfelvonulás", illetve "gay pride" szavazkra keresve a legelső találatok)


- Csillogó női ruhákba öltözött, vélhetően férfi nemű felvonulók.

[link]


- Szivárványszínű szoknyákba öltözött félmeztelen férfiak

[link]


- Bőrszerkós, félmeztelen férfi, mögötte egy félmeztelen nő.

[link]


- Babaruhába öltözött, idős férfiak

[link]


- Műcsöcsös jelmezbe öltözött férfi, akit egy lilahajú nő ölel, a háttérben szivárványos ruhájú felvonulók, és egy másik csöcsjelmezes egyén.

[link]


Kagyló melltartós férfiak

[link]



Ha az egyenlő bánásmód és jogok (pl.: melegházasság, örökbefogadás) kivívása a cél, akkor miért nem lehet csak simán, hétköznapi viseletben, ordenáréskodás nélkül felvonulni, ahogyan ezt a nem LMBTQ emberek teszik.

Egy ilyen tömegre ránézve az ember jobban elhinnék, hogy "Látjátok, mi is ugyanolyan emberek vagyunk, mint ti, csak a saját nemünkhöz vonzódunk, ugyanúgy alkalmasak lennénk a gyereknevelésre."

A tömeg mérete, nem a tarkasága adja a demonstráció erejét, és akkor talán többen LMBTQ-ember is kimenne, azok is, akik elhatárolódnak a jelenlegi felvonulásoktól.

A jelenlegi felvonulások inkább ellenszenvet ébresztenek a normális emberekben. Én nem tudom komolyan venni az elnyomott, szegény melegek mesét, amikor a tömegre pillantok, ahogyan azt sem, hogy a házasságért, örökbefogadásért zajlik az egész.



2021. aug. 1. 12:40
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
48%
Nem sikerült felfogni a rendezvény és ennek a közösségnek a lényegét, miszerint mindenki úgy éli az életét, azzal bújik ágyba és úgy öltözködik, ahogy neki jólesik? Firkantottál ide egy gazdagon illusztrált kisregényt gyakorlatilag teljesen fölöslegesen. A pride-on részt vevőknek nem az a céljuk, hogy neked és a kifinomult izlésednek megfeleljenek.
2021. aug. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
80%
Kedves kérdező, ha részt veszel egyszer egy ilyen felvonuláson, akkor látni fogod, hogy az emberek 99%-nak teljesen átlagos, hétköznapi megjelenése van. Az a jelenség, amiket belinkeltél valóban létezik, de a felvonulóknak egy nagyon kicsiny hányadát képviselik. Médiaszempontból érthető, hogy ezt emelik ki, ez az "érdekesebb", eladhatóbb. Abban teljesen igazad van, hogy az ilyen jelenségek csak kontraproduktívak és teljesen indokolatlanok. Tapasztalatom szerint az LMBTQ tagok nagy többsége sem azonosul velük.
2021. aug. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
70%
A képeid mind olyan helyeken készültek, ahol sikerült elérni a házasságot és örökbefogadást. Akkor csak működik, nem? Berlin, Spanyolország, Köln, Lugano (Svájc).
2021. aug. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

#1

De az én és a legtöbb ember kifinomult ízlésének nem tetszik az ilyen fajta kinézet, úgyhogy nem fogjuk elfogadni.

Ha én nekem úgy támad kedvem öltözködni, hogy kivágom középen a gatyót és kilógatom a zacsit, hogy levegőzzön, azt is támogatja a rendezvény?

Túlbecsültem a rendezvény értékét, ha nem is a melegházasság, örökbefogadás, a másik békén hagyása a cél. Ezekszerint a gátlástalan ordenáréskodás elfogadása a cél?

2021. aug. 1. 12:54
 5/33 anonim ***** válasza:
36%

politikai erődemonstráció

a 70-es években amikor azt mondta egy liberális, hogy támogatja a melegeket, nem erre az aljadék neobolsevik kollektivizáló ideológiára gondolt donth annákkal és már 50 évekből ismerős családnévvel fémjelezve


[link]


tehát amikor látunk egy ilyet egy pride-on, akkor egy klasszikus liberális azt mondja : oké, csináld, csak nem rinyálj ha betörik a fejed


ma azt mondja egy liberális : azonnal tapsold körbe különben tönkreteszlek!!

2021. aug. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

#3

Kérdés, hogy a felvonulás hatására-e. Ha pedig sikerült elérni, akkor ezek után mi a felvonulás célja?

2021. aug. 1. 12:58
 7/33 anonim ***** válasza:
54%

"De az én és a legtöbb ember kifinomult ízlésének nem tetszik az ilyen fajta kinézet, úgyhogy nem fogjuk elfogadni."


Oké és kit érdekel hogy te mit fogadsz el?

2021. aug. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
52%

"Oké és kit érdekel hogy te mit fogadsz el?"


Oké, de miért kötelező akkor elfogadni bármilyen fogyatékos liberális társadalommérnöki vakvágányt?

2021. aug. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
55%
Persze ha én Hitlernek öltözve vonulnék fel többezer barátommal akkor az nem tetszene a libsiknek.
2021. aug. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
29%

"Persze ha én Hitlernek öltözve vonulnék fel többezer barátommal akkor az nem tetszene a libsiknek."


Már látom is Donáth Anna ökölbe szorult butácska fejét.

Már megint egy olyan dolog, amivel nem ért egyet tehát miért is nincs még betiltva.

2021. aug. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!