Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Transznemű házasság?

Transznemű házasság?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel, hogy valaki férfinek született, de műtéti úton nővé operáltatta magát. Ugye a magyar jogszabály szerint még mindig férfinek számít. Ezáltal a transznemű elméletileg köthet házasságot egy nővel. Ennek van valami egyéb akadálya? Mert elvégre két nő köt házasságot, de a magyar állam szerint az egyik férfi.

Illetve lehetne ez egy kiskapu is az örökbefogadásnál? (Nyilván tudom, hogy biztosan nem adnának egy ilyen párnak gyereket.)


Csak kíváncsiságból kérdezem. Az egész csak egy feltevés. Kíváncsi vagyok a diszkurzusra, ami ebből kerekedhet.

Köszönöm a válaszokat előre is <3



2021. máj. 18. 20:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%
Miféle kiskapu? Miért akarna egy transzi meg egy normális nő együtt örökbe fogadni bárkit is? A transzi elvileg nők iránt vonzódik, a nő meg nyilván normális férfiak felé. Miért állnának egyáltalán szóba egymással? Egy örökbe fogadás nem valami vicc, vagy rövid távú móka...
2021. máj. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%
Bocs, a transzi férfiak iránt vonzódik, belekeveredtem már ebbe a képtelen helyzetbe...
2021. máj. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%

"műtéti úton nővé operáltatta magát"

Melyik országban?

2021. máj. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat, lehet, hogy nem egyértelműen fogalmaztam. Tehát a pár egyik fele egy olyan nő, aki férfinek született, de nőként azonosítja magát, és ezért nemátalakító-műtéten esett át, azaz transznemű nő. A pár másik fele pedig vagy leszbikus, és/vagy vonzódik a transznemű nőkhöz.
2021. máj. 18. 21:17
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
És a transznő is leszbi. Ugye?
2021. máj. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
37%

Nem hinném, hogy egy leszbikus egy magát nőnek képzelő férfi iránt vonzódik. Ezek a plasztikai műtétek nem csinálnak igazi nőt senkiből. Szegény gyereket mondjuk biztos jól össze lehetne zavarni egy ilyen "álompárral", az tuti. Szerintem ez nagyon elméleti kérdés, elve a transzi miért állna össze egy nővel? Ő férfira vadászik, nem?


Az egész abszurd.

2021. máj. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

"Melyik országban?"


A Szovjetunióban.

2021. máj. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%

Nem tudom mit nem értenek egyesek, van ilyen, egyáltalán nem abszurd. (Na jó lehet abszurd, de jogos a kérdés).

Házasság köthető így szerintem, az örökbefogadás más kérdés, az nem tudom mennyire lehetséges.

2021. máj. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
28%

Kérdező, az örökbefogadás alap feltétele hogy az aki gyereket akar örökbe fogadni az szellemileg ép legyen.

Amit leírtál az eleve kizáró ok, nem kell itt kiskapukat keresni, eleve esélytelen egy mentális problémákkal ilyen szinten küszködő ember.

2021. máj. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%

[link]

(Habár itt nem teljesen arról van szó, amit írtál, ez alapján a házasságnak nincs semmi akadálya.)

2021. máj. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!