Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hamilton és Vettel a Soros...

Hamilton és Vettel a Soros hálózat része? Fideszesek nem ciki már ez nektek? Nem érzitek hogy ez gáz?

Figyelt kérdés
Lassan az egesz Fold a Fidesz ellen lesz....

2021. aug. 1. 21:58
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
41%
Ezzel a kijelentéssel teljesen elpártoltam a Forma 1-től, nem mintha eddig érdekelt volna!
2021. aug. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
60%

Nem vagyok Fideszes viszont azt elég szánalmasnak tartom hogy ezt a blm-lmbtq politikai hülyeséget beviszik a sportba aztán meg visítozunk hogy miért nem tetszik ez egyeseknek.

Akik azt hiszik hogy itt autópályán szembemenés van és az egész világ egyetért ezzel az rohadtul nincs képben. A nagy liberális nyugaton ezeket ugyanúgy kifütyülik csak ott ez sokkal jobban el van hallgatva.

Az hogy Soros vagy nem az mindegy, az teljesen nyilvánvaló hogy ezek a sportolók nagyrészt nem önszántukból szivárványoznak meg térdelnek.

2021. aug. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
74%
Mindent megtesznek hogy ráhergeljék az embereket a kormányra! Ez most mindannyiuk érdeke!
2021. aug. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
42%

"abban meg biztosak lehetünk, hogy soha nem látta a magyar törvényt és fogalma sincsen a valós magyar helyzetről, csak kapott egy infót egy lmbtq támogatótól és arra reagált."


Minden bizonnyal igen.


Nekem egyetlen igazi fájdalmam ebben a témában, ahogy az emberek nincsenek tisztában a saját szubjektivitásukkal. Mármint nem az a baj, hogy szubjektívak - hiszen ez emberi tulajdonság -, hanem hogy ezt nem látják be. Mármint azt mindenki tudja, hogy MÁSOK részrehajlóak, de ő maga mindig kivétel :).


Ha egy egy külföldi sportoló, vagy egy külföldi, sőt akár csak egy külföldön élő magyar véleményt alkot Magyarországról, akkor felháborodunk, miszerint nincs joga ítélkezni, hiszen nem él itt. Ez tökéletesen jogos, hiszen minden bizonnyal Vettel csak híreszteléseket hallott, mégis úgymond beszól. Saját magunkat megítélni csak mi magunknak van jogunk.


Na de, amikor mondjuk Amerikából jön egy kósza youtube videó, netán egy blogpost, amin rossz dolgok történnek, vagy a nyugati libernyákokat fikázzuk, akkor miért nem tesszük szét a kezünket, mondván "nem élek ott, így nem mondhatok véleményt"? De ugyanígy fordítva: amikor Magyarországot ekézzük, mert Finnország, meg Hollandia mennyivel faszább, akkor hogy nem merül fel, hogy "dehát nem élek ott, nem tudhatom, hogy jobb-e"?


Szóval én megértem, hogy Vettel miért zavaró, mert tényleg nem kellene a sportolóknak politizálni, meg más országok életébe beleszólnia. Ugyanakkor szerintem pont a Fidesz kormány magasan megérdemli amit kap, mert ők pontosan ilyenekből élnek meg. Csak a saját zoknijukat szagoltatják velük.


De mint korábban említettem: kicsinál, hogy már egy focimeccset, forma 1-et sem tudok megnézni, hogy ne legyen belőle politika, szóval ilyen téren Vettel az én kárókatonámat is bekaphatja, csak más szemszögből :).

2021. aug. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
0%

#24 Értem én hogy mindenképpen szeretnél valahogy belekötni a fideszesekbe, de ez sem jött be.

Véleményt mindenki mondhat. Nagyon nem ugyanaz azonban ha egy külföldi véleményt mond egy magyar törvényről úgy hogy abban a magyar törvényben nincs is semmi olyan, mint amit állít róla, majd ezt a külföldit próbálja a magyar ellenzék felhozni arra, hogy lám, milyen rossz is a helyzet, hogy már ez a külföldi is ellene van - meg aközött, ha mi a SAJÁT életünkben kimondjuk, hogy nem akarunk olyasmit, amit egy külföldön történt dologról videóban láttunk.

Nem szólunk bele ezzel a másik országnak az életébe, nem mondunk arról az országról a nemzetközi médiában lekezelően ítéletet és nem is állítottuk, hogy ott már mindenki ilyen. A SAJÁT életünkben, a SAJÁT döntéseinket alakítjuk úgy ahogyan mi szeretnénk és igen, ezt megtesszük úgy hogy látunk valahol valamit amiről nem akarjuk, hogy itt is megtörténhessen.

Ha össze akarod hasonlítani a dolgokat, akkor Hamiltonék szövegelése olyan, mintha Baumgartner Zsolt 2004-ben Indianapolisban nekiállt volna szidni George W. Bush kormányát és felszólal az ott intézményesen létező elnyomása ellen a nőknek. Ami egyrészt nem is létezett, másrészt semmi köze nem lett volna hozzá.

2021. aug. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
62%

#25!


Hamilton nyilatkozata a weyerbélázás egy speciális esete.

A rendszerváéltás után Weyer Béla írt a Süddeutsche Zeitungnak, majd a magyar sajtó úgy hozta el a hírt, hogy a tekintélyes német lap ezt írta rólunk. A legszebb, amikor úgy vett át egy cikket egy hazai lap - aki szintén foglalkoztatta az adott szerzőt -, hogy meg sem nevezte annak az íróját.

Csak időközben rájöttek, hogy sokkal hatásosabb népszerű hírességeket magánvéleményét hangoztatni, akiket szintén ők tájékoztatnak, ha nem is közvetlenül.

2021. aug. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
46%

#26 Igen. És lássuk be, be is jön nekik, hiszen rengetegen nem foglalkoznak a valósággal, elég neki ha ezt mondja egy híres ember. Thanks, famous actors! "

Persze ha egy másik híres ember az ellenkezőjét mondja, ami nem harmonizál a kitalált világukkal, akkor az meg van vezetve vagy csak kedves akar lenni.

2021. aug. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

"Értem én hogy mindenképpen szeretnél valahogy belekötni a fideszesekbe, de ez sem jött be."


Nem érted, mert egyáltalán nem ez volt a cél.


"A SAJÁT életünkben, a SAJÁT döntéseinket alakítjuk úgy ahogyan mi szeretnénk és igen, ezt megtesszük úgy hogy látunk valahol valamit amiről nem akarjuk, hogy itt is megtörténhessen."


Ebből a szempontból teljesen igazad van, de én nem ezt akartam mondani. A mondandóm témája nem az volt, hogy Vettelnek németként van-e joga elítélni Magyarországot (nincs, bár nem is hiszem, hogy tette), hanem arról, hogy mennyire tudja Vettel németként pontosan megítélni a magyarországi helyzetet (nem tudja).


Ezzel kapcsolatban, gyakori eset, hogy vitába bonyolódom, hogy mondjuk a gyerekvédelmi törvény jó vagy rossz, és gyakran hallom azt érvnek, hogy "nézd már meg mi megy Amerikában", és hoznak egy cikket, videót, blogpostot, ami nyilvánvalóan kontextusból kiragadva negatívan tüntet fel valamit, ezáltal hamisan reflektál az ottani életre.


Ami engem zavart, hogy ilyenkor már nem merül fel senkiben, hogy hoppá, lehet hogy hozzám is egy valamilyen lobbi beszél, és igazából én innen pontosan ugyanúgy nem tudom eldönteni, hogyan élnek az amerikaiak, mint Vettel azt, hogy hogy élnek a magyarok. Épp ezért a vitában felhozott érveimet valószínűleg fordítva nem fogadnám el.


"Nem szólunk bele ezzel a másik országnak az életébe, nem mondunk arról az országról a nemzetközi médiában lekezelően ítéletet és nem is állítottuk, hogy ott már mindenki ilyen."


Te nem, de szerintem a Fidesz kormányzat amúgy megteszi. Vagy ha nem is a nemzetköziben, de a hazaiban mindenképpen.


De még egyszer: nem abban akartam állást foglalni, hogy kinek mennyire van joga más ország belügyeibe belepofázni, hanem abban, hogy mennyire nem vesszük észre, hogy a véleményünket befolyásoló tényezők mennyire szubjektívek. Legfőképpen nem állt szándékoban bárkibe belekötni, nem vagyok egy tipikus "Orbánlopósg*ci" típusú ember.

2021. aug. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Modern világ, internet kora aki akar és szét néz mindenhol az tudja mi van Magyarországon. Nem az őskorban élünk.


De az durva hogy Vettel csak arra hívja fel a figyelmet hogy szeressük egymást, egyenlőek vagyunk és erre lehordjuk. Nem alapvető dolog hogy egyenlő jogok stb? De!

2021. aug. 2. 18:57
 30/30 anonim ***** válasza:
59%

Igen, de azért tudjuk, hogy mire célzott. Azt, hogy elítélné Magyarországot, szerintem túlzás, de ettől még üzenet volt.


Mondjuk azt máig nem értem, erre miért kellett a Fidesznek visszaszólogatnia. Elegánsabb lett volna azt mondani, ez egy szabad ország, azt mond, amit akar.

2021. aug. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!