Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz, hogy a MIÉP és a Jobbik...

Igaz, hogy a MIÉP és a Jobbik között az a különbség, hogy a MIÉP a nemzeti értelmiség pártja volt, a Jobbik pedig elsősorban munkások és parasztok pártja?

Figyelt kérdés
2010. aug. 28. 18:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
61%

Bár nem értek maximálisan egyet a 20:02-essel, de az azért túlzás, amit a 20:43-as mond.

Nekem, személy szerint, nincs különösebb problémám a Jobbikkal. Sőt! Sok tekintetben egyet értek velük. Csak két nagy problémám van. Az egyik, hogy, bár maguk a párttagok nem, de sok szavazójuk igenis a nácizmushoz közeli nézeteket vall. Ez nem feltétlenül a Jobbik hibája, és nyilvánvaló, hogy ők nem fogják leugatni azokat, akik bejuttathatják őket a Parlamentbe. Én csak azt tartom veszélyesnek, hogy ezzel ezek a "náci" szavazók úgy gondolják, hogy nyertek, és hogy a Jobbik az ő elveiket képviseli, és nagyon elkanászodnak. Igen, a Jobbik mer beszélni a cigány-problémáról, de, szerencsére, ésszerű megoldásokat javasol, és nem a cigányok gettóba zárásáról, deportálásáról, vagy legyilkolásáról prédikál, mint azt sok szavazójuk elképzeli. Ugyanez igaz a zsidókra is. Bár én nem értek egyet a zsidóság és a nagytőke közé való egyenlőségjel-vonással, de mindemellett a Jobbik nem a zsidók eltiprásáról beszél, hanem a hazai vállalkozások támogatásáról, ami maximálisan megérthető.

A másik problémám pedig az, hogy a Jobbik nem tisztel senkit. És ez sajnos már a párttagokra is igaz. Értem én, hogy radikális változást akarnak, és senkivel sem akarnak megalkudni, de attól még az nekem nagyon unszimpatikus, hogy mindenkit lehurrognak, aki nem az ő nézeteiket mondja vissza szó szerint, és ha valaki ellent mer mondani nekik, az cionista, hazaáruló, filoszemita, cigánybarát, meg minden hasonló szépség.

Én kimondom őszintén, nekem például Vona egyáltalán nem szimpatikus, de emiatt nem ítélem el az elveit.

Az eddigiek alapján én nem sorolom be a Jobbikot a tűzzel-vassal irtandók kategóriájába, de amíg a fent említett két problémára nem nyújtanak megoldást (és először ezekre kéne, ha akarnak egyáltalán valamit), addig én bizony nem fogok rájuk szavazni.

2010. aug. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Bár nem vagyok szélsőjobbos, de azt be kell vallanom, hogy a Jobbik egy fokkal hitelesebbnek tűnik, mint a MIÉP. Engem Csurka nagyon emlékeztet a környező országokban leledző posztkommunista sovén s*ggfejekre, pl Slotára vagy Corneliu Vadim Tudorra.
2010. aug. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!