Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » LMBTQ-sok! Miért nem fogadjáto...

LMBTQ-sok! Miért nem fogadjátok el az egészséges kultúrális "homofóbiát"? Miért rekesztitek ki a társadalom nagyobb részét?

Figyelt kérdés

Azért írtam zárójelbe a homofóbiát, mert nem valódi homofóbiáról beszélünk, senki sem akarja bántani az LMBTQ-sokat, amint az látható volt a prideon. Nyugodtan menetelhettek. Itt a homofóbiát ti használjátok az egészséges ősmagyar kultúrára, ahol a melegség elfogadott volt a négy fal között. Senki sem ítélte el, de nem volt a kultúra része ezt az utcán mutogatni, kérkedni vele. Nem volt része az életnek erre nevelni, érzékenyíteni, felvilágosítani. Azt mondjátok, hogy az LMBTQ személyiséget nem lehet neveléssel elnyomni, úgyis magától előjön. Akkor csak igazuk volt a régieknek, hogy nem kellett ebbe az irányba terelni senkit sem ráadásul óvodában. Mond hogy nincs igazam.


* * *


Az egészséges kulturális gyökereink része, hogy tiszta szívű heterók vagyunk. Önzetlenül, őszintén szeretünk, családban látjuk az életünk. Megértőek, igazak és adakozóak vagyunk nemzettársainkhoz és környörtelenek a harcban. Ezzel a szellemmel maradt fent a haza évezredeken át.


Ti miért rekesztitek ki a társadalom túlnyomó többségét? Miért kell a kultúrális gyökereinket homofóbnak, elavultnak, meghaladottnak mételyezni. Ez kibírt több ezer évet. Beleértem természetesen a nyugat euópai kultúrkört, hiszen az terjedt el hazánkban is. Ez a kultúra kibírt vagy kétezer évet és igen jó életkörülményeket teremtett nyugat-európában a gyarmatbirodalmat meglovagolva. Kíváncsi leszek, hogy ez a mai neoliberális "kultúra" mennyit fog kibírni a migráció és az LMBTQ mesterséges nyomásával.


* * *


Az afrikai, ázsiai kultúrális homofóbiát a kormányok elviselik. [link] Cenzúrázzák a konfliktusokat. Nem tudtuk róla, csak a mi, jobboldali médiáknból igaz? Az ellen nem léptek fel, csak a fehér, hetero, keresztény kultúrális "homofóbia" ellen. Miért nem vagytok velünk elfogadóak?



2021. aug. 3. 14:59
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
15%
Lehet hogy furcsa. Ez egy ilyen oldal, itt kérdezni szoktak. De ha te ebben megbízást látsz huhhhh akkor legyen az!
2021. aug. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
86%

"Senki sem ítélte el, de nem volt a kultúra része ezt az utcán mutogatni, kérkedni vele"

Akkor miért nincs természetes heterófóbia is, mivel utcán a heterók sem mutogatták ezt, sőt, eskövőig még otthon sem.

Szóval erre hivatkozni meglehetősen nevetséges.


Arról nem beszélve, hogy ezen logika alapján a nőgyülölet szintén maradhatna, mert nekik nem is voltak jogaik.

Szóval legyen természetes nőgyülölet is.


"Akkor csak igazuk volt a régieknek, hogy nem kellett ebbe az irányba terelni senkit sem ráadásul óvodában."

Csak ha nem találkozik ezzel, és nem tanítják meg őket, hogy el kell fogadni és normális, akkor kb. addig szivatják, míg öngyilkos nem lesz.

Szóval te szeretnéd, hogy a gyerekek öngyilkosok legyenek.


"Az egészséges kulturális gyökereink része, hogy tiszta szívű heterók vagyunk."

Nem, a kultúránk része, hogy aszexuálisok vagyunk. Senki nem tud semmit arról, hogy kivel mit csinálsz és hol.

Ezt csak az tudja, akivel csinálod.


"Miért kell a kultúrális gyökereinket homofóbnak, elavultnak, meghaladottnak mételyezni. Ez kibírt több ezer évet."

A lapos Föld elmélet is, sokan hittek benne, de ettől még nem lett értelme vagy igaz.

Szóval erre hivatkozni, megint csak szánalmas.


"ez a mai neoliberális "kultúra" mennyit fog kibírni"

Amúgy elmondom, hogy a neoliberalizmust pont a "konzervatív" kormányok viszik.

Pl. Trump és Orbán is neolibsi gazdaságpolitikát folytat.


"Miért nem vagytok velünk elfogadóak?"

A liberalizmus mindent tolerál, kivéve az intoleranciát. Erre azért van szükség, mert az intolerancia intoleranciát szül és szép lassan megszűnne a liberalizmus.

Így nyilván nem normális, hogy "ti" (ha már többes számban írtad) gyülölködtök megállás illetve ok nélkül.

2021. aug. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
91%

21: kérdezni szoktak, aztán reagálni a válaszokra. A politika nem olyasmi, mint hogy "milyen olaj kell az Opelbe?", amire van konkrét válasz, és nem igényel dialógust.


A kérdésben felvetett dolgokat, amikre születtek válaszok, de ezekre nem volt kíváncsi, nem reagált rájuk semmit.

2021. aug. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 Fero89 ***** válasza:
95%

#19 "Rettenetes hogy amire régen az orvosi terápia/ kezelés volt a megoldás ( nem sok esetben értek el eredményt de volt sokaknál áttörés), azt ma le akarjak nyomni a többség torkán, mint normalitást, mint ami ami teljesen megállja a helyét és helye van a gyermekek nevelésében is."


Teljesen igazad van, ott van például a hisztéria, amiért régen kezeltek, sőt néha el is zártak nőket. Mostanság meg a sok hülye libernyák, avval tömi a fejünket, hogy a nőknek is vannak szexuális igényeik. Sőt még akár orgazmusuk is, ami nyilván marhaság mert ha én szuperhetero macsó nem tudtam előidézni, akkor nyilván nem is létezik.


Csupán Poe-törvénye végett megjegyezném, ez szarkazmus volt.

2021. aug. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
88%

19) "Minap hazajött a lányom és kérdezte: a melegek és transzik elítélendőek? Válaszom: egyáltalán nem csak segíteni kell nekik ott ahol tudunk mert betegek csak tagadják"


Első belső hang a fejemben: Pontosan ezért lenne szükség ha ez a mumusként terjengő "átnevelés" valódi lenne, hogy a jövő generációja ne úgy nézzen ránk/rám, hogy egy önön betegségét tagadó beteg (esetleg dilis, mentális problémákkal küszködő)!


Második belső hang a fejemben: Tulajdonképpen nem változtat a helyzeten, hogy betegség, állapot, vagy normalitásnak nevezzük a dolgot, hiszen elfogadásról van szó, ha elfogadják a beteg embereket az már előrelépés. Nekem meg végső soron mindegy, hogy mit gondol tizenkilences lánya, ha nem bánt.


Harmadik belső hang a fejemben: De nem lehetne mégis valami konszenzusra jutni? Legyen mindenkinek jó! Legyen betegség DE akkor legyen elfogadott, hogy a transzneműek kezelése, hogy a társadalomba, az azonosult társadalmi nemként beilleszkedik, és ezt az egészséges emberek segítik azzal, hogy...engedik. Nem lehetne, hogy megbélyegeznek azzal, hogy beteg vagyok, de elismerjük, hogy gyógyíthatatlan (jelenleg legalábbis biztos, 12 év alatt csak lett volna előrelépés nálam...), az pedig nem megoldás, hogy egy betegség miatt (ami nem fertőző, nem kerül az adófizetők pénzébe, nem árt senkinek sem) nem mossuk össze a betegeket a bűnözőkkel (pedofília), és hogy nem rekesztjük ki őket, az undorérzetet nem nyilvánítjuk ki feléjük, de legalábbis nem ilyen nyíltan? És persze, hogy nem vesszük el a társadalomba való beilleszkedéshez (nem és névváltoztatás), illetve a boldogsághoz (örökbefogadás, házasság[gal járó jogok], véradás, stb) jogokat?


Mert amúgy mi (leszbikuson és transzneműek legalábbis) nem szeretnénk szerintem túl sok mindent. Boldogan élni, akként akinek érezzük magunkat olyan módon, hogy ez senkinek nem ártalmas.


A kérdésre egyszer már válaszoltam, és vitába sem szeretnék keveredni, valószínűleg más az értékrendünk, politikai ideológiánk viszont ez a mondatod rettentően megfogott, remélem megérted.

2021. aug. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
19%

22

"””Senki sem ítélte el, de nem volt a kultúra része ezt az utcán mutogatni, kérkedni vele"

Akkor miért nincs természetes heterófóbia is, mivel utcán a heterók sem mutogatták ezt, sőt, eskövőig még otthon sem.

Szóval erre hivatkozni meglehetősen nevetséges“””


Hogy miért nincs heterofobia?

Mert még működik a józan lelkiismeret. Nálatok a tolerancia és elfogadás addig tart míg valaki a ti véleményetekkel egyetért. De ha nem, akkor jönnek elő a jolly jokerek, mint homofób, kirekesztő, gyűlölködő stb stb… a Legintoleránsabb emberekké váltok.


“”” Csak ha nem találkozik ezzel, és nem tanítják meg őket, hogy el kell fogadni és normális, akkor kb. addig szivatják, míg öngyilkos nem lesz.

Szóval te szeretnéd, hogy a gyerekek öngyilkosok legyenek.””


Csúsztatás, csúsztatás hàtán de megszoktuk.

1 csúsztatás : ….normális

Nem nem normális. Azért, mert egy maroknyi kisebbség benne él, attól még nem normális még ha úgy is akarjátok láttatni hogy normális

2 nem nem szeretné a válaszoló hogy a gyerekek öngyilkosok legyenek ( ezt csak te akar így láttatni az előítélettel fűtött lelkeddel)


“”””A lapos Föld elmélet is, sokan hittek benne, de ettől még nem lett értelme vagy igaz.

Szóval erre hivatkozni, megint csak szánalmas.””””


Gratulálok újabb csúsztatás. Nem lett értelme vagy igaz. Huuu tényleg gratula. Nem lett értelme a sok sok milliárd szaporulat a földön. Segítek … szaporulat; mikor egy férfi és egy nő össze fekszik és gyereket csinálnak. Tényleg semmi értelme


Ez vagy te felebarátom. Egy igazi kirekesztő, szélsőséges, intoleráns ember

2021. aug. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
13%

“”””

Nem lehetne, hogy megbélyegeznek azzal, hogy beteg vagyok, de elismerjük, hogy gyógyíthatatlan (jelenleg legalábbis biztos, “””


Te ritka transzi lehetsz. Bocs hogy Ilyet írok. Mert a melegek, transzik, leszbikusok többsége ezt nem vállalja fel hogy betegség hanem normalitásként akarja elfogadtatni a társadalommal. Nagy előre lépés lenne és nagy falak omlanának le a “heterók” részéről ha legalább a közös alap meg lenne hogy betegség. Azt írod gyógyíthatatlan. Akkor miért van nekem 2 ismerősöm, akik egykor melegek voltak, ma viszont feleségükkel, gyerekükkel egy fedél alatt élnek? Ha valaki azzal jön hogy elnyomja magában a meleg indulatokat, akkor szeretném felvilágosítani hogy beszélgettem velük erről is. Állításuk szerint semmilyen vágyat nem éreznek már férfiak felé. Vagyunk olyan viszonyban hogy őszintén beszélnek velem. Az egyiknél a terápia során kiderült hogy nagybátyja gyerekkorban molesztálta. Ezt az emléket elrejtette magában tudat alatt, a másiknál volt egy élmény mikor berúgott és önmagán kívül egy férfi magáévá tette. Ennyi

Ha olyan cikkeket, videókat nézeget az ember ami megerősíti Őt hogy nincs kiút,akkor elhiszi. De ha olyanokat, akik már megszabadultak( ilyen is van a neten ) akkor elkezdi keresni a gyógyulás lehetőséget. 2 ismerősöm elkezdte és sikerrel járt.

2021. aug. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
85%

27)


Ritka vagyok a fajtámban (bár ha jobban megismered a "fajunkat" rájöhetsz, hogy talán annyira nem is ritka), mert én nyitott vagyok nagyon sok mindenre, és elfogadom, hogy amit én hiszek az lehet, hogy téves. Törekszem olyan állapotot elérni az életemben ami mindenkinek megfelelő és elfogadható. Ha ehhez az kell, hogy legyen betegség akkor legyen, de akkor én/mi is kérünk cserébe valamit. Plusz amúgy a legtöbb transznemű Magyarországon már annak is örül, ha elmegy pl postára, elkérik a személyijét akkor nem kezdenek el lenézően bunkósodni vele, hogy mi az hogy ő nő az irataiban, amúgy meg egy szőrős, bajszos férfiként néz ki. (facebook csoport vagy egymás segítségével vagy ilyen "csodálatos alkalmak" bejegyzésekkel van díszítve. Ami nekünk csodálatos és örömteli az egy átlagos embernek hétköznapi). Így mi aztán végképp nem akarunk világmeghódító forradalmakat, meg amivel sok ember hócipője van, médiamegjelenítést. Sőt sokunk szeretné, hogy felejtsék el, hogy létezünk és had élhessünk csendben.


Örülök neki, hogy barátaidat sikerült "kigyógyítani" és abban egyetértek veled, hogy létezhet olyan eset amikor egy pszichológiai eset előhoz egy ilyen megnyilvánulást. Én is hallottam, beszéltem olyan transznemű emberrel aki rájött, hogy ez nem amit ő szeretne, szimplán valami trauma okozta. DE...


És itt jön a DE része... maga a szexualitást, pontosabban, hogy ki kicsodát szeret én letudom azzal, hogy emberek vagyunk akik embereket szeretnek. Transzneműeknél pedig idehaza, sőt Európában is nagyon komoly pszichológiai és pszichiátriai vizsgálatok kellenek, hogy elismerjék transznemű vagy. Ezek a vizsgálatok pont azért kellenek, hogy mielőtt ez a "beteg" ember nekikezdene a "gyógyításba", hormonterápiába megbizonyosodjanak róla, nem csak valami gyerekkori trauma, vagy rendellenesség miatt érez úgy, ahogy érez. Transzneműségnél biztosra mondhatom, hogy ha egy magát valamire is adó szakembert kérnek fel, hogy foglalkozzon a pácienssel akkor ő elvégzi ezeket a teszteket, elő-terápiát. Persze...van aki átcsúszik a rostán, és később jön rá, hogy tévedett. Személyesen is ismerek ilyen embert. De saját tapasztalatból, a 25-30 transznemű ismeretségi körből 1 az aki megbánta/rájött, hogy más trauma miatt érzett úgy ahogy.


És ha már személyesen megjegyezted, hogy ritka vagyok, igen. A legtöbb magyarországi transznemű általában 1-2 év alatt letudja a pszichológiai papírokat, amennyiben megfelelnek a kritériumoknak, én viszont sokáig szüleimmel éltem, és náluk az "én kenyerem, én házam, én szabályaim" törvény uralkodott. Így amikor 15 éves koromban közöltem szüleimmel ők elkezdtek terápiára járatni (összesen 12 évet voltam terápián, klinikákon, kórházakban, katolikus táborban [megjegyzem nem vallásosak szüleim], az ország szinte minden nagyobb városából kerestek embert, aki majd kigyógyít), de még házi tesztoszteronnöveléssel is próbálkoztak (étrend-kiegészítők, speciális kaják, kötelező súlyemelés). Semmi nem használt. Gyógyíthatatlan vagyok.


Amióta sikerült elköltöznöm, és belekezdenem a hormonterápiába pedig (leszámítva a kirekesztéseket, bántalmazásokat, megalázásokat) egy sokkal boldogabb és kiegyensúlyozottabb ember vagyok. Persze így is vannak problémáim, de végre úgy érzem, hogy kiszabadultam egy börtönből, végre az lehetek aki vagyok. Végre elindultam, hogy éljem az életemet és a legfontosabb: boldogan.


(ui: igen, a szüleimmel való életem is alapos kielemzésre került, amikor megkaptam a szükséges pszichológiai papírokat, bár tekintve, hogy előtte is így éreztem sokat nem számított)

2021. aug. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
83%

28,


Köszönöm válaszod. Természetesen sok bunkó “heteró” van és sokan bántanak titeket. Ez tény. A társadalom nem tud mit kezdeni ezzel a jelenséggel! De azon túl, hogy a többségi társadalomnak is van felelőssége úgy a te “ közösségednek” is. Mire gondolok? személyeskedő, agresszív transz, meleg, bi stb stb emberek buta megnyilvánulása, kommentje,amivel már az eleve előítéletes többségi társadalomban tovább erősítik az előítéleteket. Különböző felvonulások, ahol egy átlag ember furcsa dolgokat lát! Kereszttel imitál maszturbálást. Keresztnév nincs jelentősége. Lehetne sima ruddal is. Kutyának öltözött ember, akit a màsik vezet pórázon. Nyelvüket nyújtogató emberek. A másik mellbimbojat nyalogató ember stb stb.

Az ember úgy működik hogy nem a 95 normálist veszi észre hanem az 5 deviáns. Èrted mire gondolok? Arra gondolok hogy az társadalomban történő előítéletek erősödését sok esetben azok a csoportok idézik elő, akik az elfogadását hirdetik és kérik. Visszás a helyzet. A te “ közösségednek” ….bocsánat hogy így írom…..jelentős része a “normális “ heteró életet már lenézőnek és idejétmúltnak tartja.

Ez az egész nem jo irány. Talán ha olyan kulturlények lennének mint te, akkor előrébb lennétek. A te higgadt válaszod nálam például rombolta ez előítéleteket és nem építette.

2021. aug. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
11%

22: "Csak ha nem találkozik ezzel, és nem tanítják meg őket, hogy el kell fogadni és normális, akkor kb. addig szivatják, míg öngyilkos nem lesz.


Szóval te szeretnéd, hogy a gyerekek öngyilkosok legyenek."


Te ugye rendesen kretén vagy? Vagy valami nagyon súlyosan érzelmi sérült?

2021. aug. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!