Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » LMBTQ-sok! Miért nem fogadjáto...

LMBTQ-sok! Miért nem fogadjátok el az egészséges kultúrális "homofóbiát"? Miért rekesztitek ki a társadalom nagyobb részét?

Figyelt kérdés

Azért írtam zárójelbe a homofóbiát, mert nem valódi homofóbiáról beszélünk, senki sem akarja bántani az LMBTQ-sokat, amint az látható volt a prideon. Nyugodtan menetelhettek. Itt a homofóbiát ti használjátok az egészséges ősmagyar kultúrára, ahol a melegség elfogadott volt a négy fal között. Senki sem ítélte el, de nem volt a kultúra része ezt az utcán mutogatni, kérkedni vele. Nem volt része az életnek erre nevelni, érzékenyíteni, felvilágosítani. Azt mondjátok, hogy az LMBTQ személyiséget nem lehet neveléssel elnyomni, úgyis magától előjön. Akkor csak igazuk volt a régieknek, hogy nem kellett ebbe az irányba terelni senkit sem ráadásul óvodában. Mond hogy nincs igazam.


* * *


Az egészséges kulturális gyökereink része, hogy tiszta szívű heterók vagyunk. Önzetlenül, őszintén szeretünk, családban látjuk az életünk. Megértőek, igazak és adakozóak vagyunk nemzettársainkhoz és környörtelenek a harcban. Ezzel a szellemmel maradt fent a haza évezredeken át.


Ti miért rekesztitek ki a társadalom túlnyomó többségét? Miért kell a kultúrális gyökereinket homofóbnak, elavultnak, meghaladottnak mételyezni. Ez kibírt több ezer évet. Beleértem természetesen a nyugat euópai kultúrkört, hiszen az terjedt el hazánkban is. Ez a kultúra kibírt vagy kétezer évet és igen jó életkörülményeket teremtett nyugat-európában a gyarmatbirodalmat meglovagolva. Kíváncsi leszek, hogy ez a mai neoliberális "kultúra" mennyit fog kibírni a migráció és az LMBTQ mesterséges nyomásával.


* * *


Az afrikai, ázsiai kultúrális homofóbiát a kormányok elviselik. [link] Cenzúrázzák a konfliktusokat. Nem tudtuk róla, csak a mi, jobboldali médiáknból igaz? Az ellen nem léptek fel, csak a fehér, hetero, keresztény kultúrális "homofóbia" ellen. Miért nem vagytok velünk elfogadóak?



2021. aug. 3. 14:59
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
88%

29) Teljes mértékben egyetértek veled. Nyilvánvalóan én is a 95 normális heteróból azt az 5 agresszív "nagymagyart" emelem ki akik miatt érzem, hogy probléma van, vagy miattuk formálok olyan véleményt amit. A felvonulás nagyon régóta nem arról szól, amiről eredetileg szólt (volna), és bár én nem voltam, sőt barátaimat, támogatóimat és páromat is próbálom meggyőzni, hogy ne menjenek ki "bohóckodni", úgy tudom a magyarországi felvonulás egészen kulturális és elviselhető (még?), bár akinek nem, ugye nem kötelező részt venni rajta.


A megbotránkoztattató jelenségek amiről te is beszélsz, és tudtommal főleg külföldön jelentős (kutyának öltözött szado-mazó emberek, kereszttel maszturbálóak, stb), az a baj, hogy mi (LMBTQ emberek) nyilván, ha azt szeretnénk, hogy minket elfogadjanak, mi is elfogadunk sok mindenkit. Példának okáért attól, hogy valami bőrtangában és ostorral szereti, míg partnere kutyának öltözve szerintem teljesen rendben van, de ez a négy fal közé tartozik otthonra, nem pedig a nyilvánosság elé. Lehet, hogy ez a két ember homoszexuális, ÉS szeretik a BDSM ezen fajtáját DE a kettő nem szükséges, hogy együtt működjön. Álljon ki, és menjen felvonulni a MELEGEK jogaiért, ne azért, hogy Ő ostorozhassa a kutyának öltözött párját (hiszen ezt amúgy megteheti a beleegyezés alapján otthon). Ugyan ez a drag queen megjelenésével is, aminek semmi köze nincs az LMBTQ-hoz (Nagyon maximum annyira, hogy "nőnek öltözött férfiak", bár azok a transzvesztiták, akik szintén nem tagjai legjobb tudomásom szerint az LMBTQnak szigorúan véve). És a drag queen-ek azok akik miatt jelenleg is félteni kell ugye a gyerekeinket. Akik amúgy semmi más, sok esetben heteró férfiak akik ezt az előadóművészeztet űzik (drag queen: azok a színpadias és direkt túlzó nőiességet imitálva előadók akik szórakoztatás céljából adnak elő) Persze lehetnek ők is melegek, transzneműek, de akkor azt kellene mutatni, nem pedig ezt az amúgy is sokak számára megbotránkoztattató oldalt.


(Magánvélemény: az emberi és európai társadalom nem érett meg erre a műfajta még, jelenleg SOKKAL többet árt, mint amennyi kulturális hozadéka van. Minimum addig nem érett meg, amíg az emberek többsége nem tudja, hogy semmi köze a transzneműséghez, az LMBTQhoz pedig szorosan nem kapcsolódik, maximum a Q részéhez hozzámondható, de oda majdnem minden)


De, talán a legnagyobb baj, hogy nekünk kisembereknek ebbe nincs beleszólásunk. Egészen értelmesnek tűnsz, öröm veled diskurzusba fogni, és szerintem te is inkább egy olyan közös megállapodásra törekednél ha lenne rá hatalmad, ami mindkét félnek jó. De nincs hatalmad. Ahogyan nekünk sincs. Mi nem mondhatjuk meg, hogy ki menjen és hogyan menjen a pride-ra. Ennél kisebb dolgot sem tudunk kontrollálni, nem mondhatjuk meg (és nem is tudnánk kontrollálni), hogy az alacsony intelligenciaszinttel rendelkező, amúgy vitázni nem képes leszbikus, meleg, transznemű ne kezdjen el "mocskos fidesz"-ezni bárhol is, csak mert ő így érez. Nem mondhatjuk meg a minket "képviselő" szervezeteknek (akik nagyobb országokban egyáltalán nem is tartják a kapcsolatot az aktuális kisemberrel), hogy mi nem akarunk minden sorozatba kötelező meleg-kvótát (ami, mint filmrajongót kifejezetten irritál amúgy. Teljes lealacsonyítása a melegeknek, hogy a történethez semmit nem ad hozzá a karakter de muszáj, hogy ott legyen. Komolyan, mintha valami ócska amerikai film jutna eszemben amiben muszáj, hogy legyen egy néger ember. Sőt..egy fehér ember, aki négerré van sminkelve, csak azért, hogy legyen kin röhögni ugye...). Ugyanígy nincs beleszólásunk, hogy szivárványos logóval reklámozzanak valamit, vagy sem. Ahogy neked sincs beleszólásod abba, hogy a radikális mozgalmak ne daráljanak le egy mesekönyvet például, csak azért mert szerepelnek benne LMBTQ tagok IS.


Megintcsak saját vélemény, hogy szerintem a gyerekeknek szánt érzékenyítés, ami eddig amúgy szóba sem került Magyarországon, talán nem is olyan rossz ötlet. Talán, ha a jövő generációja nem úgy gondolja, hogy egy kitagadásra, undorkeltésre alkalmas "faj" vagyunk, és megszűnne a jogegyenlőtlenség, talán megszűnnének az LMBTQ felvonulások is (hiszen miért lenne felvonulás), kötelező meleg-kvóta a filmekben és a hasonló amúgy sokakat megbotránkoztattató jelenség. De ezt szerintem már se Te se én nem fogjuk megélni, amiben pedig most vagyunk egy ördögi kör, ami úgy néz ki megoldhatatlan feladat :) :(


(ui: Gyerekek érzékenyítésén persze nem azt értem, hogy a nőnek öltözött túlsminkelt drag queen [meg gyíkember] bemegy, és plüssmacin megtanítja mi az a nemi-megerősítő műtét, majd ingyen jegyet osztogat a helyi melegbárba mondván, hogy milyen jó dolog... Inkább egy erre alkalmas ember [szexuálpszichológus? gyerekpszichológus? Lényeg hogy szakember legyen] aki elmondja azoknak a gyerekeknek [14-18 év közötti kamaszoknak akiknél már a szexualitás, és a nemi identitás kialakult/kialakulóban van] egy iskolai előadás keretein belül, hogy vannak olyan emberek akik szeretik egymást. És ez a szeretet lehet, hogy Pisti és Jani között jön létre. Vagy Pisti, aki szeretne Petra lenni, mert neki úgy kényelmes és Jani között (stb...). És persze mindezt önkéntes alapon. Egy mondjuk 15-16 éves gyerek valószínűleg el tudja dönteni, hogy inkább a matekórára szeretne bemenni, vagy meghallgat egy előadást. Aztán, hogy működne-e vagy sem majd kiderülne, jelenleg tudtommal annyira nem elterjedsz módszer ez, hogy nem lehet erről még semmi kutatást végezni)

2021. aug. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
81%
(ui 2.0: Úgy érzem le kell állnom, mert tiltani fognak regényírásért :) )
2021. aug. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
97%

Pedig igaza van a 22esnek. A gyerekek annyi mindenért szivatjak és kikozositik a társaikat. Ha valaki valamiben más azt már szekaljak.

Mi kell jobb indok mint az hogy meleg?

Ezért kellene valakinek megtanitani a gyerekeket a toleranciara. De egyébként nem csak a melegek felé hanem mindenki más felé is. Csak a drága szülők nagy része azt se mondja el otthon a gyerekének hogy ne bántsd a Katit azért mert szemüveges vagy a Bélát mert nincsenek menő cuccai. Így hogy is varhatnank el hogy a melegek elfogadására tanitsak őket. Ezért kellene ezeket iskolában beiktatni.

2021. aug. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
91%

#26

"Hogy miért nincs heterofobia?

Mert még működik a józan lelkiismeret."

Elég ciki, hogy fel sem fogtad, amit írtam.

Arra reagáltam, amit a kérdező írt, a kérdező a múltból vezette le, hogy ez okés, csak pont, hogy ha ez múltról szólna, akkor lenne heterófóbia is.

Erre mutattam rá, és ezt nem fogtad fel és tetted magad közröhej tárgyává.


"Nálatok a tolerancia és elfogadás addig tart míg valaki a ti véleményetekkel egyetért."

Nem nálunk, nekem - veled ellentétben - egy személyiségem van. Csak én beszélek.

Amúgy igen, normális embernél addig tart a tolerancia, amíg nem intoleranciáról van szó.

Ez annyit jelent, hogy nem békén hagyod a másikat, amíg ő is békénhagyja a többieket, ha ezt nem bírod betartani, akkor igen, homofób vagy jó eséllyel.


"Nem nem normális. Azért, mert egy maroknyi kisebbség benne él, attól még nem normális"

Tehát azt mondod, hogy magyarnak lenni sem normális, mivel a magyarok száma eltörpül a kínaiak számához képest. :DDD

Nem gyakran látni ilyen nyiltan magyargyülölő embert, mint te.

Amúgy tévedsz, nem attól lesz valami normális vagy nem normális, hogy milyen gyakori az előfordulása.

A bolygón kevesebb a magyar, mint a kínai, akármennyire is akarod, attól még magyarnak lenni normális.

Kevesebb férfi van, mint nő a bolygón, ettől független férfinak lenni is normális.


"nem nem szeretné a válaszoló hogy a gyerekek öngyilkosok legyenek ( ezt csak te akar így láttatni az előítélettel fűtött lelkeddel)"

Amit leírt az azt jelenti, hogy szeretné.

Akkor tanuljon meg magyarul és ne írja ezt.


"Gratulálok újabb csúsztatás. Nem lett értelme vagy igaz."

Retardált, az állításom nem arról szólt, hogy a párzásnak van-e értelme.

Itt arról van szó, kedves ostoba, hogy van-e értelme annak a kijelentésnek, hogy nem normális a melegség.


"szaporulat; mikor egy férfi és egy nő össze fekszik és gyereket csinálnak. Tényleg semmi értelme"

Hát, jó lenne, ha a te esetedben erre nem kerülne sor, mert mindenki örülne, hogy kevesebb idióta lenne a bolygón. :)


"Ez vagy te felebarátom. Egy igazi kirekesztő, szélsőséges, intoleráns ember"

Azért mert homofób vagy és még érvelni sem tudsz, nem leszek kirekesztő, viszont jót röhögtem az ostobaságodon. :)


#30

"Te ugye rendesen kretén vagy? Vagy valami nagyon súlyosan érzelmi sérült?"

Kedves fogyatékos, ezt jelenti, amit a kérdező leírt.

Számtalan kutatás van már a témában.

Csak hogy példákat mondják, a verbális abúzus az lmbtq személyek ellen az átlaghoz képest 2.5-ször valószínűbbé teszi, hogy saját magának ártson a személy (a felmérés 10 és 24 évesek közt készült).

Az öngyilkosság megkísérlése ugyanebben a kategóriában 5-ször akkora, mint a heterók közt.


A tények azt mutatják, hogy a kérdező elképzelése gyerekeket/fiatal felnőtteket öngyilkosságra sarkall.

Ennek a ténynek a birtokában azt írni, amit írt, azt jelenti ,hoyg ő szeretné, ha több lenne az öngyilkosság.

2021. aug. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
13%

Kedves 31,


Ha elolvasod a 34-s hozzászólását, akkor pont ilyenekről beszélgettünk. Az ilyen buta, kirekesztő, gyűlölettel fűtött kommentelők miatt van megbélyegezve az egész mozgalomatok! Sajnos a többség az ilyenek traumátizált emberek miatt tekint rátok úgy ahogy. És erre írtam hogy ez nem jó irány

2021. aug. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
85%
10-es ezt elhagytad: 👑
2021. aug. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
100%

"Azért írtam zárójelbe a homofóbiát, mert nem valódi homofóbiáról beszélünk, senki sem akarja bántani az LMBTQ-sokat, amint az látható volt a prideon. Nyugodtan menetelhettek. Itt a homofóbiát ti használjátok az egészséges ősmagyar kultúrára, ahol a melegség elfogadott volt a négy fal között. Senki sem ítélte el, de nem volt a kultúra része ezt az utcán mutogatni, kérkedni vele. Nem volt része az életnek erre nevelni, érzékenyíteni, felvilágosítani. Azt mondjátok, hogy az LMBTQ személyiséget nem lehet neveléssel elnyomni, úgyis magától előjön. Akkor csak igazuk volt a régieknek, hogy nem kellett ebbe az irányba terelni senkit sem ráadásul óvodában. Mond hogy nincs igazam."


A felvilágosítás/érzékenyítés nem arról szól, hogy melegségre tereljék a fiatalságot..ez úgy hülyeség, ahogy van. Arról van szó, hogy sok különféle ember él a világon (nem csak szexualitásra kell itt gondolni), éppen ezért ha valaki nem olyan mint a többségi társadalom, ne bélyegezzék meg csak azért, mert nem olyan mint a többiek.

Hogy egy példával éljek: A baráti társaságomban vegyesen vannak ateisták, istenhívők, sátánisták. Senki nem utálja és rekeszti ki a másikat a világnézete miatt.


"Az egészséges kulturális gyökereink része, hogy tiszta szívű heterók vagyunk. Önzetlenül, őszintén szeretünk, családban látjuk az életünk. Megértőek, igazak és adakozóak vagyunk nemzettársainkhoz és környörtelenek a harcban. Ezzel a szellemmel maradt fent a haza évezredeken át."


Ez szerintem nagyon primitív csőlátású felfogás. Mintha ezen kívül más nem létezne..Rengeteg tényezőt nem veszel figyelembe. Kezdjük ott, hogy mind az emberek, mind a világ folyamatosan változik. Sem az emberek, sem a nézeteik nem olyanok mint több ezer éve, sőt, ahogy az emberiség tudása egyre nagyobb, már bőven beszélhetünk évekről a változás tekintetében. Gondolj bele, hogy az emberek tudása mekkora volt ezer éve és most. Mennyi minden változott azóta? És ha mind ezt grafikonon ábrázolnánk, azt látnánk, hogy egyre gyorsabban fejlődik az emberiség, mondhatni exponenciálisan.

"Könyörtelenek a harcban"..milyen harcban? A harc, háború az, ami leginkább visszaszorítja a fejlődést és növekedést. Régen persze ez nem így volt, sőt a háborúk vezettek nagy előrelépésekhez! De vegyük észre, hogy ma már nem így van, hanem pont fordítva! Ezt kellene az emberiségnek nagyon megértenie..


"Ti miért rekesztitek ki a társadalom túlnyomó többségét? Miért kell a kultúrális gyökereinket homofóbnak, elavultnak, meghaladottnak mételyezni. Ez kibírt több ezer évet. Beleértem természetesen a nyugat euópai kultúrkört, hiszen az terjedt el hazánkban is. Ez a kultúra kibírt vagy kétezer évet és igen jó életkörülményeket teremtett nyugat-európában a gyarmatbirodalmat meglovagolva. Kíváncsi leszek, hogy ez a mai neoliberális "kultúra" mennyit fog kibírni a migráció és az LMBTQ mesterséges nyomásával."

Én személy szerint nem rekesztek ki senkit, rengeteg olyan barátom van akiknek konzervatív értékrendjük van.

Azokat a kulturális gyökereket amikről te beszélsz, igenis meghaladottnak és primitívnek gondolom. Semmi baj nincs velük önmagukban, de a társadalmunk olyan szinten van, ahol már nem célszerű a lokális együttlét, hanem sokkal inkább globális felfogásban kellene élniük az embereknek. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy dobjuk a kukába a kultúrát, hanem kifelé is éljünk, ne csak a falak közt. A nemzetekre, embercsoportokra, államokra, stb jellemző kultúrának fontos szerepe van, de szerintem ez nem szabhat gátat a globális együttlétnek!

Jaa a migráció..az említett háború következménye, ami nem mellesleg a kulturális megfontolások következménye..

Az lmbtq témát a politika jelentős mértékben kihasználja, így nem értek egyet azzal a kijelentéssel, hogy az lmbtq általi nyomás alatt..


"Az afrikai, ázsiai kultúrális homofóbiát a kormányok elviselik. [link] Cenzúrázzák a konfliktusokat. Nem tudtuk róla, csak a mi, jobboldali médiáknból igaz? Az ellen nem léptek fel, csak a fehér, hetero, keresztény kultúrális "homofóbia" ellen. Miért nem vagytok velünk elfogadóak?"

Nem fogadom el sem az afrikai sem az ázsiai kulturális homofóbiát. Ne felejtsd el, hogy akikkel itt beszélsz, egyikünk sem a kormány, ezt inkább magától a kormánytól kellene akkor megkérdezni, hogy miért viselik el..

Én alapvetően elfogadó vagyok mindenkivel szemben, a heterókat is elfogadom. Ezen kívül mit fogadjak még el rajtad? A többi dologról fentebb leírtam a véleményemet.


H valami kicsit kusza akkor azért elnézést, kicsit sok volt ez így egyszerre..

2021. aug. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
11%

Ja meg az lemaradt, hogy nem vagyok lmbtq-s! Csak simán b**i.

/37/

2021. aug. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
92%

#35

Csak a tények kedvéért.

Semmi kirekesztőt nem írtam, leírtam a tényeket, ha valakinek nem tetszik, hogy homofób, akkor ne viselkedjen homofóbnak.

Nem attól leszel nem-homofób, hogy azt mondod, hanem ha úgy cselekszel, ahogy nem akkor leszel homofób, ha azt mondod, hogy az vagy, hanem ha úgy cselekszel.

És szintén, semmilyen gyülölet nem volt a kommentemben. Tényeket írtam le.

Van amelyik adatot direkt kikerestem, hogy pontos számot adjak, ami alátámasztja az állításomat.

2021. aug. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
6%
Sajnos ha elfogadást vársz, azt más stílusban kellene megtenned. Ezzel a stílussal nem csak magadat rombolod hanem azt a közösséget is, akik felé toleranciát akarsz. A stílus maga az ember - tartja a közmondás. “” semmilyen gyűlölet nem volt a kommentemben”””. Ezzel nehéz mit kezdeni. De ezt már egy normális, indulatmentes transzszexuálissal privàtban megbeszéltem, aki szintén aggodalmát fejezte ki és nem miattam! Shalom felebarátom
2021. aug. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!