Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha egy meleg azzal vádol,...

Ha egy meleg azzal vádol, hogy homofób vagyok, az rágalmazásnak minősül vagy becsületsértésnek?

Figyelt kérdés

2021. aug. 3. 16:21
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
81%
Ez a kérdés már a fejedben is badarság volt, így közzé téve még nagyobb ökörség.
2021. aug. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
32%

Ha nyilvánosság előtt teszi, akkor fel lehet jelenteni. Attól függetlenül, hogy lepontoznak majd a válaszomért, simán meg lehet tenni.

SENKi nem engedhet meg magának bármit a másik emberrel szemben.

nem tudom, hogy milyen lehet a szülői hátterük, ha nekik mindenki homofób aki nem ért velük egyet.

2021. aug. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
80%

#12

A "homofób" mitől volna feljelentési indok? Eléggé nevetséges per lenne. Majdnem mintha azért mennél be a kapitányságra mert a szomszéd néni rosszallóan nézett rád.

2021. aug. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
33%

13

Mivel az egy szitokszó (homofóbia), ami alkalmas arra, hogy egy emberről valótlan dolgokat állítanak, és hamis színben tüntetik fel.

Ha nekem írnák ezt egy olyan helyen ahol nyilvános az adatlapom, megtenném a büntetőfeljelentést. Mint írtam, bármilyen szót és hangnemet nem lehet megütni másokkal szemben.

2021. aug. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk, ha előtte “rohadtb*ziztad”, akkor nem biztos, hogy neked adnak igazat a perben.
2021. aug. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
59%

15

Elég annyit leírni, hogy nem értünk egyet a nézeteikkel (mindenféle minősítés nélkül), és máris megkapjuk a homofób, gyűlölködős és náci jelzőket.

Tehát amennyiben ez egy közösségi odalon történik, feljelenthetőek.

2021. aug. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
60%

#16

Ha így működne a fél világ a sitten ülne mindenféle sértő jelzők miatt. Úgyhogy ne szórakozzunk már.

2021. aug. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
46%

17

Nem én találtam ki, hogy ez büntethető. Ha felnőtt fejjel valaki az online térben nem tud vigyázni a mélyen demokratikus szájára, ne csodálkozzon, ha bírósági ügy lesz belőle.

2021. aug. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
48%

#18

A rendőrök arcát azért megnézném a feljelentés megtétele közben és után, amikor azért jelentesz fel valakit mert sértegetett mondjuk a neten.

2021. aug. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Abban igaza van, hogy ez vígan belefér a becsületsértés és hitelrontás kategóriájába. El lehet olvasni a vonatkozó btk-t.
2021. aug. 5. 12:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!