Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A publikus KSH adatai mennyire...

A publikus KSH adatai mennyire megbizhatoak, tenyszeruek, objektivak es nem manipulaltak?

Figyelt kérdés
Mennyire befolyasolja, irja at a kormany a publikus KSH adatait hogy neki megfelelo adatok legyenek fenn?
2021. aug. 8. 11:21
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

10


Elobb kuldtem 3 linket. Ezzel nem bizonyitom, hanem a velemenyemet tamasztom ala.


Bocsi hogy nem tudok ertek adni az olyan kommenteknek, ahol azt irjak hogy "szerintem" meg ilyenek. Nem tenyszeru, nem megalapozott, csak levegobe frocsoges.

2021. aug. 8. 12:17
 12/16 anonim ***** válasza:
50%
Szóval kormányközeli ejtőernyősök lettek kinevezve magas fizetéssel járó pozíciókba? Ez teljesen bevett gyakorlat akár közoktatás akár EÜ akár bármilyen állami fenntartású szervezet esetén. Ebbe nem kell az adatok manipulálását belelátni. Ez csak az uram-bátyám rendszerű pozíció kiosztás része.
2021. aug. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Mar ne haragudj, de te mivel tamasztod ala, hogy a szamokat manipulaljak? Ha van ilyen bizonyitekod, miert nem teszel feljelentest? Itt csak a velemenyunket irhatjuk le. Az en velemenyem, hogy nem eletszeru szamokat meghamisitani, mivel ez kockazatos (Buncselekmeny. Ki tenne me? Nem derulne-e ki? Valoszinuleg tobb ember, hivatalnok, statisztikus nem fidesz partkatona, tudna rola.). A szamok ertelmezeset sokkal konnyebb manipulalni.



Nem vagyok fidesz szavazo, de nem muszaj mindenhol osszeeskuvest latni (ahogy a #12 is mondja).

2021. aug. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Hogy bizonyitsam? Nem ferek hozza a KSH adataihoz, meg az adatforrasokhoz, gondolkodj mar. Majd pont nekem fogja elkuldeni a fidesz meg az osszes erintett intezmeny a nyers adatait.


Igen, a velemenyt lehet leirni csak, de aki tud tobbet az is irhat. En is leirtam a velemenyemet, 3 linket kuldtem, hogy ne csak a levegobe oklendezzek hanem ti is lassatok hogy honnan szedem az infot.


Sosem lattam ertelmet a budos szajbol valo frocsogesnek. Nincs sulya, nincs ertelme, megy a konteozgatas meg repulnek a hulyebbnel hulyebb otletek, meg Steve Jobs feltamadt, de el sem hunyt.


Ezt ne.


Nem tudom, a 12-es kommentet elolvasod, de a 4-es meg 5-os kommentet nem? Grat.


"Valoszinuleg tobb ember, hivatalnok, statisztikus nem fidesz partkatonak"


A statisztikus lehet hogy nem, de ha te azt gondolod hogy a kormanyparti hivatalnokok nem fidesz partkatonak, akkor te nem M.o-n elsz. Mar csak azert is amit kuldtem 4-es kommentemben, a linkek szerint. Az egyik szerint lemondattak Belyo Palt 1 evre ra, hogy elnyerte a KSH elnokseget, majd "Vukovich Gabriellát nevezte ki Orbán Viktor miniszterelnök a KSH új elnökének, derül ki a Magyar Közlöny legfrissebb számából".


Ha ez neked nem partkatonakkal letrehozott allamositas es szerinted csak paranoia meg konteozas, akkor nalad vannak a bajok.


Persze, johetsz hogy nincs 100% bizonyitekom amivel mehetnek birosagra, meg a hasonlok. Ezzel az erovel akkor mehetnenk vissza auschwitzba, hogy nem tortent meg mert nincs senkinek konkret bizonyiteka, csak beszamolok.


Remelem mar erzed meg erted, hogy milyen hulyeseg amit irsz.

2021. aug. 8. 13:15
 15/16 anonim ***** válasza:
Megfelelő mennyiségű adatból statisztikai módszerekkel szinte bármit ki lehet mutatni. Ahogy azt az egyik előző kommentelő írta nem veszik figyelembe a "statisztika torzító tényezőket" ami bármelyik adat lehet lehet. Habonyék leadják az elvárt számokat a statisztikusoknak pedig csak annyi a dolga, hogy olyan forrásadatokat keressenek amivel alátámasztható az eredmény.
2021. aug. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
53%

Nem ertem hogy jon ide auschwitz, egyaltalan nem.

Nem irtam, hogy Vukovich ne lenne partkatona, le is irtam a korabbi valaszomban, hogy a KSH ugy tunik szereti kihangsulyozni a fidesznek kedvezo adatokat. Ez igy volt a 2020-as tobblethalalozas kapcsan is.


Ettol fuggetlenul, szerinten paranoia azt hinni, hogy minden szinten csalnak. Nincs ra szukseguk, eleg a propaganda. De ez csak egy VELEMENY. Nem er kevesebbet mint a te velemenyed, attol, hogy linkelsz par cikket arrol, hogy milyen vezetovaltasok voltak a KSH-nal.


Ha nem lattad ertelmet a 'budos szajbol valo frocsogesnek', akkor minek teszed azt? Nem ertem mi motival egyeseket arra, hogy kiirjanak egy kerdest, amikor mar eldontottek, hogy mi az o valaszuk. Ez nem fogja a Fidesz levaltasat elosegiteni.

2021. aug. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!