Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az LMBTQ-sok miért hiszik...

Az LMBTQ-sok miért hiszik azt, hogy ha valaki kritizálja őket, akkor azt csakis a nemi beállítottságuk miatt teheti (kvázi homofób az illető)?

Figyelt kérdés

Hiszen annyi minden kritizálnivaló akad a tevékenységükben, értékrendjükben ma már, hogy belekezdeni is nehéz. Csak két link:


Ő egy transz kisfiú, LMBT celeb, melegbárokban lép fel legalább 12 éves kora óta és műsorokba hívják:

[link]


Kutyapózt/BDSM-et propagáló ember a legutóbbi Pride-on, miközben bátorították a szülőket, hogy vigyék ki a gyerekeiket:

[link]


Lényeg, hogy ma szerintem már a magyar társadalom legnagyobb része elfogadó. 10-15 éve is még emlékszem simán belefért aszrtaltársaságnál egy jó b*zizás, ma már megszólják érte az embert - és ez szerintem rendben is van így.

Viszont miért nem látják a melegek, hogy amit csinálnak és képviselnek az már nagyon gáz (és sok esetben büntetőjogi kategória)? És messze nem a nemi orientációjuk miatt utálják őket azok, akik utálják, hanem azért, mert egy teljesen megborult világképet próbálnak a többségre ráerőszakolni a már régen megvalósult elfogadás jegyében?



2021. aug. 9. 08:16
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

21:


1) Rendben, akkor viszont nem tudom miért fújoltatok az ellentüntető szélsőségesekre, illetve miért bántalmazták a Pesti Tv riporterét, amikor bement a tömegbe kellemetlen kérdéseket feltenni.

Miközben a kutyamaszkos perverz úrnak semmi bántódása nem esett.

Ez a toleranciáról szóló elv?


2) Ha valóban nem lesz gőze a gyereknek a szexuálitásról és a különböző perveziókról a kutyamaszkos embert látva, akit ti megtűrtök a Pirde-on, már csak azt nem értem, minek kell hozzájuk az iskolákba ugynezt bevinni, és miért tör ki LMBT oldalon a hiszti, amikor ezt megtiltják.


3) Én nem akarom megmondani, hogy ki vonuljon fel, mindössze felhívom az ordító elelntmondásokra a figyelmet, amit a társadalom felé próbáltok közvetíteni, és amilyenek közben valójában vagytok.

Illetve légyszi te se háborogjál akkor azon, hogy milyen törvények születnek - ha mi ne szóljunk a ti dolgotokba bele, ti se szóljatok a miénkbe.

Ha nem tetszik a rendszer, el lehet menni Svédországba, vagy saját társadalmat alapítani, lehetőleg másik bolygón.

2021. aug. 9. 12:21
 22/30 anonim ***** válasza:
43%

Ellentmondás? Még csak az országok sem azonosak a két példádban amit alapul veszel...

Az új törvény miatt csak az háborog aki benne van mondjuk a pedofíliában vagy valamiben amit büntetne.


"és amilyenek közben valójában vagytok"

Ezt úgy mondod, mintha az összes embert ismernél a világon aki nem ciszheteró.

2021. aug. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
22 nem tudom mi az a ciszheteró, velem ne a retardált nyelveden beszélj amit az elvtársaiddal megalkottál az elmúlt néhány évben és tudománynak próbálsz hazudni, hanem magyarul.
2021. aug. 9. 15:41
 24/30 A kérdező kommentje:

"Az új törvény miatt csak az háborog aki benne van mondjuk a pedofíliában vagy valamiben amit büntetne."

Most jól értem, hogy te is támogatója vagy a gyermekvéldelmi törvénynek?

2021. aug. 9. 15:42
 25/30 anonim ***** válasza:
69%

#23

Körülbelül eddig tart, amíg az "én nem is vagyok homofób, csak" embereknél kibújik a szög a zsákból. A "retardált" kifejezés sértésként való dobálását már ne is említsük, mert egy bigottság ritkán jár egyedül.

2021. aug. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
70%

"az elmúlt néhány évben és tudománynak próbálsz hazudni"

Kösz, hogy tudod helyettem, hogy miről mondok igazat és miről nem.


Amúgy meg aki olvasta a törvényt és képes is felfogni az tudja, hogy semmi ártalmas nincs benne. Csak olyan dolgok amik a gyerekek érdekei. Például én sem örülnék ha az intézményben egy ember arról beszélne a gyerekemnek, hogy milyen a meleg szeretkezés. Meg annak sem ha a nemváltást ültetnék a fejébe amikor alapból nem is volna rá szüksége.


És ezeket mint transznemű mondom.

2021. aug. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

26: eddig te vagy az egyetlen (már ha igazat mondasz) transznemű illetve meleg, akit ismerek, hogy érti a törvényt, de elfogadja a gendert.

Érdekes kettősség, beszélgethetnénk erről.

2021. aug. 10. 06:45
 28/30 anonim ***** válasza:
30%

1) A toleranciába nem tartozik bele az intolerancia tolerálása, de már ez is ki lett fejtve itt ezerszer.


2) Nem rémlik, hogy a kutyamaszkos ember be akart volna menni bármelyik iskolába, vagy bárki is be akarta volna vinni.


3) "Illetve légyszi te se háborogjál akkor azon, hogy milyen törvények születnek - ha mi ne szóljunk a ti dolgotokba bele, ti se szóljatok a miénkbe."

Ti nem szóltok bele a mi dolgunkba? 😂😂😂 Mást se csináltok 😄😄 Oké, akkor ezentúl homoszexualitással kapcsolatos törvényt csak melegek hozhassanak (csak ne Szájer) 😄😁


"nem tudom mi az a ciszheteró, velem ne a retardált nyelveden beszélj amit az elvtársaiddal megalkottál az elmúlt néhány évben és tudománynak próbálsz hazudni, hanem magyarul."


Itt megint csak a dilettanciád bizonyítod, ez olyan, mintha valaki a matematikáról akarna beszélgetni, majd ordítana, hogy mi az az összeadás, vele ne ezen a retardált nyelven beszéljenek 😂😂😂 A ciszheteró magyar nyelven van egyébként 😉 Gőzöd sincs az egészről, alapvető dolgokkal nem vagy tisztában, totál keversz mindent. Nehéz így értelmesen beszélgetni veled a témában.

2021. aug. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

1) ez tipikus ballibsi toposz, világosan kiderül, hová tartozol. Amúgy ez kb. annyit jelent, hogy amivel nem értünk egyet, azt nem toleráljuk, amúgy persze minden mást szabad. Pont így volt "szólásszabadság" a kommunizmus meg nácizmus alatt is :D.


2) Csúsztatsz és hazudsz, mert senki nem is erről beszélt, csak tudod ha a Pride-on megtűritek és azonosultok vele, akkor előbb utóbb az oviba is bemegy, bizony.


3) Nem a ti dolgotok a házaság, ezt elugattam, mert nem ti találtátok föl. Amúgy senki nem tiltja: összeházasodhdsz, senki nem megy oda szétverni neked az esküvőt gumibottal. A b*zibarátaid szépen elfogadják, hogy házas vagy, nincs semmi probléma.

De azt ne várd, hogy a többségi társadalom hozzád szabja az értékrenjét, aminek nem része és itthon nem is lesz soha része a homárházaság. Hiába háborogsz.


Mint ahogy nem vagyok hajlandó megtanulni a fajelméleten belül az árja és alsóbbrendú meg szolganép fajok pontos jelentését, úgy a ti ideológiátok általatok kreált "tudományos" kifejezései szerint sem fogok érvelni, mert nem süllyedek idáig.

Gőzöm sincs a kamu todományotokról meg a végtelen számú nemről igen, mert én még a normalitás talaján állok.

2021. aug. 10. 08:49
 30/30 anonim ***** válasza:
72%

Kicsit meg vagyok sértődve, hogy mindenkinek személyesen válaszolsz (vagy nekiesel) az én válaszomat pedig kihagytad :( Annyira sok minden kavarog bennem kezdve attól, hogy szerintem bipoláris személyiségzavarod van, egészen odáig, hogy egyszerűen elvakult és fanatikus "hívője" vagy egy adott ideológiának és nézőpontnak, ami miatt nem tudod felfogni azt amit más szeretne mondani (még akkor sem ha néha egészen normális módon történik a közlés). Félre ne értsd kérlek, én nem szeretnélek téged sértegetni, akármennyire is nem úgy tűnik de puszta jó szándék vezérel...


Szóval fogjunk is bele...


"A toleranciába nem tartozik bele az intolerancia tolerálása" + "ez kb. annyit jelent, hogy amivel nem értünk egyet, azt nem toleráljuk, amúgy persze minden mást szabad."


Szerintem nem pont azt jelenti amit te képzelsz róla. Szerintem a válaszadó azt szerette volna mondani, hogy sok ember van aki valamiben más, van amiben különbözik az átlagostól. Legyen ez bőrszín, betegség, szexuális beállítottság, hajszín...valahogy mindannyian eltérünk a normától (ezért vagyunk emberek és nem tömeggyártású gépek). Ezeket az embereket el kell fogadni egészen addig amíg nem ártanak a közösségnek és a közösségben élő embertársainak. Tehát ha valaki homoszexuális, az ugyanúgy nem bánt senkit, mint akinek vörös a haja. Ugyanúgy megérdemlik hogy elfogadják őket, egyenlő jogaik legyenek. Ellenben ha valaki árt embertársainak például azzal hogy intoleráns módon megalázza, kiközösíti az illető nem érdemli meg a tiszteletet (hiszen ő maga sem adja meg másnak)


A kutyamaszkos emberről szerintem teljesen jól leírtam a véleményemet, azon eddig sem változtatnék. Talán annyit tennék hozzá, hogy amíg te sem tudod kontrollálni, hogy a pride ellentüntetésre kik mennek, és kik vehetnek részt addig az LMBTQ kisemberek sem tudják ezt kontrollálni. Értem én, hogy az emberek úgy működnek, hogy kiragadnak egy megbotrányoztató és egyedi esetet a sok 100 közül, és azzal érvelnek, ezen nem fogunk tudni változtatni, azon viszont igen, hogy átgondoljuk ez valóban jó gondolkodási menet-e. Valóban jó-e ha minden LMBTQ tag egy perverz kutyamaszkos meleg férfi? Valóban jó-e ha minden heteroszexuális fehér férfi, aki férfinek érzi magát egy náci? (Megjegyzem szerintem akik politikai ideológiák alapján náciznak, krumpliznak, stb azok ugyanolyan fanatikus "hívők" és legtöbbjük biztos, hogy még csak rokonok által sem kapcsolódik semmi LMBTQ-hoz)


"Nem a ti dolgotok a házaság, ezt elugattam, mert nem ti találtátok föl. Amúgy senki nem tiltja: összeházasodhdsz, senki nem megy oda szétverni neked az esküvőt gumibottal. "


A házasságot szerintem nem feltalálták, hanem létrejött ahogyan a civilizációnk és kultúránk fejlődött. Alapvetően egy vallási alapú szent kötelék egy férfi és egy nő között. Alapvetően...


De legyen így... az LMBTQ-nak amúgy sem a "házasság" kell. Hanem a házassággal együtt járó jogok. Ha a bejegyzett élettársi kapcsolatnak ugyanazok a jogi kedvezményei lennének, mint a házasságnak akkor nem lenne téma, hogy házasodni szeretnének a melegek. Így megmaradna nektek "normálisoknak" a házasság, de az LMBTQ emberek sem lennének semmitől jogilag megfosztva. Ugyanis jelenleg nem házasodhatnak, és nem köthetnek olyan családalapítási formát amely jogilag egyenlő a többi állampolgárral olyan módon, hogy azzal lép egy kötelékbe akit szeret, és aki ebbe beleegyezik (mielőtt valaki állatokat és csillárokat emlegetne). Jelen probléma (ami szerintem a legújabb törvénymódosítás kapcsán is felmerült kérdés), hogy miért nem érdemlik meg ugyan azokat a jogokat amit a többi ember. Miért nem mehet be iskolába arra tanítani a kisfiúkat mennyire jó transznemű homoszexuálisnak lenni, és amúgy, hogy kell férfi és férfi között szexelni, amikor mindezt egy "egészséges keresztény fehér férfi" megteheti. Meg fogja tenni? Nem. Ugyanúgy egy LMBTQ-s sem tenné meg és remélhetőleg, hogy ennyire sarkítottam a példát talán érezhető mennyire abszurd is ez az egész műsor. Ami semmi másról nem szól, csak arról, hogy legyen kit utálni.


Mert ugye utálni KELL. Ha véletlen összefognának a kisemberek talán a valódi problémával foglalkoznának az pedig nem jó egyik kormánynak sem.


Remélem így talán egy kicsit érthetőbb a szituáció :)

2021. aug. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!