Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg olyan égető probléma...

Tényleg olyan égető probléma volt az LMBTQ "népszerűsítése" itthon, iskolákban, óvodákban, hogy ezt törvényi szinten akadályozni kellett? Ti mennyire tapasztaltátok saját bőrötökön, hogy az iskolában "népszerűsítik" a másságot?

Figyelt kérdés

Most azt nem fejteném ki miért nem tartom helyesnek azt, hogy erről egy pedofilellenes törvényben kellett megjelennie. Ahogy azt sem fejteném ki, hogy szerintem egy veleszületett dolgot nem igazán lehet népszerűsíteni. Szóval szerintem lényegtelen, hogy ez az egész törvény, már az alapoktól indulva ostobaság. Nem is erről szól a kérdés. Ahogy a külföldi esetekre sem vagyok kíváncsi ebben a kérdésben, mivel bőven nem jártunk olyan szélsőséges irányban. Itt csak a törvény előtti, itthoni "népszerűsítésre" vagyok kíváncsi.


Én 19 éves leszek, tehát a közoktatásban megjelenő LMBTQ témákra talán van egy kis belátásom, ami még aktuális is. Konkrétan oviban soha nem került elő a téma, sem alsóban. Felsőben egy kérdést tett fel erről valaki bioszon a tanárnak, aki annyival letudta "Fiam, ne legyél bzi, mert AIDS-es leszel". Gimiben háromszor került elő a téma, abból az egyik a kiselőadásos projektnapunkon(mindenkinek muszáj volt előadást tartani, témamegkötés nélkül), mert valaki azt választotta teljesen szabadon választhatóan. Egyszer irodalomórán merült fel, amikor Szapphó verseiről tanultunk. Illetve nyelvtanon, amikor az érvelést gyakoroltuk fakultáción(tehát kiscsoportról van szó), a tanár azt adta ki, hogy valaki dobjon fel témát, és azzal kapcsolatban érveljünk, szóban, és ott dobta be valaki indítógondolatnak a könyvdarálós esetet. Általánosban kettő, gimiben egy szexuális felvilágosító óra volt, ott említés sem esett a másságról.


Tehát röviden azt kell, hogy mondjam óvodától az idei tanév lezártáig(ami kb 15 évet ölel fel az életemből) nagyjából 4-szer került szóba oktatás alatt, abból háromszor diák kezdeményezte a témát.

És én kíváncsiságból csináltam egy mini-kutatást kb 200-300 fővel(annyian reagáltak fb csoportokban), a saját korosztályom és kisgyerekes szülők voltak többségében a megkérdezettek az ország több pontjából, és nagyjából az enyémhez hasonló tapasztalat volt a gyakori a korosztályomban (nem került elő a téma egyáltalán/diák kezdeményezésre csak), akik szülőként lettek megkérdezve, azok meg nem tapasztalták, hogy a kisgyerekeknél felmerült volna a téma az iskolában/óvodában. Aztán persze lehet az én kutatásom a téves, lévén, hogy elég szűk kört érintett még így is.


De én ebből a sok tapasztalatból elég erősen azt szűröm le, hogy a pedofilellenes törvény LMBTQ-ra vonatkozó része csak egy haszontalan dolog, aminek nincs semmi célja az indulatkeltésen kívül. Legalábbis itthon eddig sem hiszem, hogy gyakori lenne az LMBTQ aktivisták (vagy csak magában a másság témájának) megjelenése a közintézményekben. Pláne nem azon a szinten, hogy ez ellen intézkedéseket kellene hozni ilyen formában.


Ti mennyire tapasztaltátok az LMBTQ "népszerűsítését" iskolákban/óvodákban? Tényleg olyan gyakori, hogy intézkedni kelljen ellene, vagy csak túl van reagálva?



2021. aug. 9. 13:28
A kérdező szavazást indított:
Gyakran tapasztaltam, tenni kell ellene
Ritkán tapasztaltam, de tenni kell ellene
Csak diák kezdeményezésre tapasztaltam, de tenni kell ellene
Soha nem tapasztaltam, de tenni kell ellene
Gyakran tapasztaltam a témát és ez rendben van
Ritkán tapasztaltam, ez teljesen rendben van
Csak diák kezdeményezésre tapasztaltam, de nem zavarna, ha amúgy is téma lenne
Soha nem tapasztaltam, de nem zavarna, ha téma lenne
Soha nem tapasztaltam, és ez így is van jól
Egyéb(mindenképp fejtsd ki)
60 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/90 anonim ***** válasza:
71%
Soha nem tapasztaltam, Orbán ebben is hazudik.
2021. aug. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/90 anonim ***** válasza:
26%
Nem olvastam el teljesen a kérdést de értem az álláspontod. Szerintem jobb valamit megelőzni mint elszenvedni. Egyébként én sem értem, ha ez egy veleszületett betegség akkor miért kell propagálni nyugaton.
2021. aug. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/90 mindentudó99 ***** válasza:
22%
Nekem tök mindegy van e törvény vagy nincs. Ha eddig úgy se volt jellemző hogy lenne ilyen propaganda az oviban iskolában akkor miért zavar ha be is tiltják? Tehát tulajdonképpen semmi sem változik. Ilyen alapon neked miért nem mindegy van e törvény vagy nincs?
2021. aug. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/90 anonim ***** válasza:
18%

Nem akkor kell kapkodni amikor már ég a ház, hanem meg kell előzni a problémákat... erre szolgál a törvény.

És ezt te is tudod nagyon jól, csak szeretsz azokkal az ócska demagóg csúsztatásokkal provokálni amiket a telextől meg a hvgtől vagy a gulyás marcitól gondolkodás nélkül átveszel.

2021. aug. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/90 anonim ***** válasza:
65%
A Pegazussal kellene foglalkozni nem a buz.kkal.
2021. aug. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/90 anonim ***** válasza:
1%
Miért kell előhozni mindig ezt a buz. témát?
2021. aug. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/90 A kérdező kommentje:

Azért nem mindegy, hogy van-e rá törvény, vagy nincs, ha amúgy nem egy létező dolog a probléma, mert egyrészt vannak létező problémák, amik megoldása elől elveszi az időt, ha azt akarjuk megoldani, ami nincs is. Ez olyan, mintha eltörném a lábam, de nem foglalkoznék vele, mert bekötöm az ujjam, mert majd talán egyszer meg fogom vágni késsel. Meg mivel politikáról van szó, nem csak arról, hogy egy idióta beköti az ujját, mert majd egyszer talán elvágja, itt azért nagyobb következmények vannak. Látjuk jól, hogy milyen reakciót váltott ki a kormány ezzel az intézkedéssel... Nem gondolom, hogy ezek a következmények megérnének annyit, hogy hú, megoldottunk egy nem létező(/ritka) "problémát".

Illetve én azt tapasztalom, hogy a törvény óta nagyobb a negatív megkülönböztetés.


Egyébként én azt gondolom, hogy ha azt feltételezzük, hogy ez egy (akár veleszületett, akár másmilyen) betegség, akkor fel kell ismernünk azt, hogy nem lehet népszerűsíteni. És nem lehet alatt nem azt értem, hogy tilos, nem szabad, hanem azt, hogy lehetetlen. Például ha elmondják neked azt, hogy ne gúnyold a kerekesszékest, attól nem leszel kerekesszékes. Ha elmondják, hogy mire vigyázz, ha cukorbeteg vagy, de te ezt úgy hallod, hogy te amúgy nem vagy az, attól nem leszel cukorbeteg. És ezeket el sem tudod dönteni.


Illetve, ha úgy kezeljük, hogy ez egy probléma, akkor úgy is lehet kezelni, hogy az ne váltson ki felháborodást. Például arra hivatkoznak, hogy szülők döntése a gyerek szexuális nevelése. Akkor ezt abban a formában kellett volna behozni, hogy olyan felvilágosító órán, amin téma a másság(vagy unblock bármilyen felvilágosító órán), akkor azon 18 éven aluli csak írásos szülői beleegyezés után vehet részt az adott kiskorú. És akkor tényleg döntést hagytunk a szülőknek, kezeltük is a problémát, és talán nem is lenne olyan heves a külső reakció sem. A könyvekkel kapcsolatos intézkedést is lehetett volna úgy, hogy x éves kor alatt nem vehet valaki olyan tartalmú könyvet, és akkor elkérik a személyit a boltban. Ezek például elfogadható intézkedések, legalábbis szerintem.

2021. aug. 9. 14:17
 8/90 anonim ***** válasza:
79%
Mint gyakorló szülő, azt mondom, kellene az iskolában is foglalkozni vele a gyerek szintjén. Nem beszélünk róla, akkor nincs dolog sosem jó. Azt meg hülyeségnek tartom, hogy ezzel átnevelni lehetne egy gyereket. Kiskoromtól ismertem melegeket, volt meleg főnököm, kollégám, de eszembe nem jutott volna nekem is annak lenni, hiába voltak körülöttem. Ez a törvény, téma, csak terelés, legyen min csámcsogni.
2021. aug. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/90 anonim ***** válasza:
20%
Jobb félni, mint megijedni...ugye érted 🤔
2021. aug. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/90 anonim ***** válasza:
78%
Orbán megint egy nem létező dologból kreált ellenséget-és a hülyébbek haraptak is rá.
2021. aug. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!