Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért terjed el az a tévhit,...

Miért terjed el az a tévhit, hogy fiatalok baloldaliak lennének?

Figyelt kérdés
Mikor gimnazista voltam 2005 környéken a tinik többségét nem érdekelte a politika akit meg mégis az jobboldali volt, főleg jobbikos. Most 30 évesen elkezdtem egy jogi egyetemet és itt is ez a helyzet, vagy nem politizál az illető vagy jobboldali. Illetve gimi után dolgoztam 10 évet (3 évet egyik helyen egy másikon) mindkettőben többségében 20 évesek között. Ott is vagy semlegesek voltak az emberek, vagy jobboldaliak. Tehát én az elmúlt 15 évben egyáltalán nem tapasztaltam azt, hogy a fiatalok annyira oda lennének a melegpropagandáért meg a multikultiért. És nem is mondanám azt hogy falusi vagyok, mert Debrecen azért elég a második legnagyobb város az országban... Akkor a média miért hazudja azt hogy itt most minden fiatal momentumos lenne??

2021. aug. 10. 12:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
53%

A jogi, műszaki,gazdasági karokon több a jobboldali.


Viszont a tanári, társadalomtudományi, bölcsészeti karokon több a baloldali.

2021. aug. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Tehát azokon a szakokon ahova minden hülyét felvesznek és végig lehet bulizni aztán lesz belőlük egy diplomás krumplisütű a mekiben, azok balosok. Értem.
2021. aug. 10. 12:21
 3/21 anonim ***** válasza:
92%

3#


Ma már nem feltétlenül igaz,hogy krumplisütők lesznek.


A 2000-es évek elején még igaz volt, mert a munkaerőpiac átalakulóban volt, de ma már annyi az SSC Magyarországon, hogy bőven van helyük ott.


De ilyen helyek csak BP-n vannak, vidéken nem sok SSC van.Ezért, ők Budapestre költöznek, ami tükrözi a budapesti pártpreferenciát is.

2021. aug. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
21%
Igen. És ha homoszexuális is, az előnyt jelent.
2021. aug. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
41%

Ez mind a jól működő propaganda amit eladnak.

Sajnos nagyon sokan el is hiszik.

2021. aug. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
23%
Természetes dolog hogy a fiatalok lázadók, tehát inkább a liberális nézeteket vallják, később ez változhat.
2021. aug. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 hypno ***** válasza:
81%
Mert a hivatalos piár szerint balos mindenki aki szerint pártunk és kormányunk szemét tróger, nem pedig a nemzet és az emberek megmentője... holott inkább csak van annyi van a dolog mögött, hogy a tanult fiatalok nem szopnak be mindent csak azért mert bül-bül hangú főtitán szájából hangzik el, hanem látják maguk körül a világot.
2021. aug. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

7

ja bocs tudom, a hivatalos megnevezése ennek az említett néhány idiótának aki a telexen nevelekedett "független objektív szavazó" (milyen szép hogy még magukat felvállalni is gyávák, igaz jellemes emberek.)

2021. aug. 10. 12:44
 9/21 anonim ***** válasza:
49%

Debrecen a tipikus vidéki trógerek mekkája, csak úgy mondom. Életemben egyszer jártam ott, nem is vágyom vissza. Az emberek 70-80%-a annyira igénytelen volt, hogy olyan ruhákban járkáltak az utcán (fiatalok is), hogy otthonra nem venném fel. Több, Hajdúságból elköltözött, ott nevelekdett ismerősöm is ezen a véleményen van.

" (3 évet egyik helyen egy másikon)"

"multikultiért. És"

"Debrecen azért elég a második legnagyobb város "


Lenézed a "krumplisütögetőket", de írni nem tudsz. Értem.


Hogy a kérdésedre válaszoljak: rengeteg fiatal ismerősöm van, és egyik sem fideszes. A fővárosi, diplomás fiatalok körében (kivéve, ha anyu-apu NER-es) gáz annak lenni. Ha valaki értelmes, és nem is támogatja a melegeket, akkor is látják, hogy konkrétan gazdaságilag is a szakadék szélére sodorják az országot. Megjegyzem Magyarország kb 70%-a hozzád hasonló exponenciális, balkáni proli, úgyhogy ezért tartunk ott, ahol.

2021. aug. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
89%

9#


A jobboldali nem azt jelenti, hogy Fideszes.

2021. aug. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!