Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sok ellenzéki szavazó miért...

Sok ellenzéki szavazó miért képtelen elismerni bármi pozitívat a Fideszről?

Figyelt kérdés

A Fidesz közel sem tökéletes, rengeteg hibáját fel lehet hozni, pl.: a nyílt korrupció, a túl sok költekezés az élsportra, de szerintem nem lehet elvitatni, hogy vannak érdemeik, pl, hogy támogatják a családokat, és a munkát.


Az ellenzéki ismerőseim mégsem képesek a legkisebb mértékben sem semmire azt mondani, hogy jó, ami a Fidesszel kapcsolatos. Egy pillanatra sem képesek alább hagyni a Fidesz-ellenességükkel, kritizálnak mindent, amit a kormány csinál, mintha az lenne a fokmérője a kormányellenességüknek, minél vehemensebben gyűlölik azt.

A Fideszes ismerőseim ezzel szemben gyakran kritizálják a kormányt, de jobb híján rájuk szavaznak, csak két olyan vérfideszes ismerősöm van, akik mindennel egyetértenek, amit Orbán mond. De olyan ellenzéki ismerősöm nincs, aki bármire is azt mondta volna, hogy oké, végülis ez egy jó intézkedés.


A kérdésemet egy ma zajlott vita szülte meg, a munkanélküliségről vitáztunk, én kijelentettem, hogy ma sokkal kisebb a munkanélküliség, mint 2010-ben. Akkor volt kb 11%, ma meg 4% körüli. Van 700ezerrel több munkahely. Az MSZP azt megelőző 8 évében meg pont az ellentetje, 5%-ról ment fel 11%-ig. Az ellenzéki ismerőseim azt mondták, hogy ez nem igaz, semmit semmi sem változott, a mai napig hatalmas a munkanélküliség, amiket mondok az csak hamisított statisztika, stb.


Fideszesek! Ti is tapasztaljátok ezt a vak kormányellenességet azok körében, akikről tudjátok, hogy ellenzéki szavazók?



2021. aug. 13. 21:27
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
23%
Igen, ő egy alternatív valóságban élnek, ahol minden szar.
2021. aug. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
85%
Én elismerem, hogy a fidesz csinál néhány jó dolgot is, de ennek ellenére ellenük fogok szavazni, mert azt, hogy leuralják az egész országot, mint egy polip, meg kell állítani.
2021. aug. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
77%
1: inkább fordítva: a fideszesek élnek egy alternatív csodaországban
2021. aug. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
78%

nem támogatják a munkát papi és így a családokat sem.

ha támogatnák akkor nem tiltották volna be a szakszervezeteket és a sztrájkokat.

mert ha lennének szakszervezetek, sztrájkok, akkor nem 180-220ért dolgoznának a magyarok hanem 350-450ért alaphangon.

2021. aug. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
80%
2010 óta az egész világban fellendülés van. Ugye nem hiszed, kérdező, hogy ezt mind a fidesz csinálta, és nem csak ráültek egy hullámra?
2021. aug. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:

#4

A Fidesz előtt voltak szakszervezetek? Kerestek alaphangon 350-450-et, vagy legalábbis az akkori kornak megfelelő összeget?


#5

A 2000-es években is fellendülés volt leszámítva a világválságot, aminek a hatása a 2010-es évek elejére is átnyúlt.

De teljesen mindegy, hogy hullámra ültek-e vagy nem. Tény, hogy sokkal több a munkalehetőség, és alacsonyabb a munkanélküliség. Mégsem képesek ennek a tényét elismerni. Egyszerűen kamunak titulálják.

2021. aug. 13. 21:37
 7/52 anonim ***** válasza:
83%

Fideszes sem ismer el SEMMIT amit az ellenzek csinal. Oda visza es ez nagy baj.


2010ben fideszre szavaztam utana ismet, most az ellenzekre. . De a fidesznek vannak jo dontesei amit elismerek viszont szerintem kiherelte a demokraciankat.

2021. aug. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
89%

"De teljesen mindegy, hogy hullámra ültek-e vagy nem"


Abból a szempontból nem mindegy, hogy kinek az érdeme. A fidesz nem teremtett gazdasági csodát, csak vitte őket a világgazdasági ár.

2021. aug. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
88%

"Egyszerűen kamunak titulálják."


Hülyék minden oldalon vannak, a fideszesek között is bőven.

2021. aug. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:

"Abból a szempontból nem mindegy, hogy kinek az érdeme. A fidesz nem teremtett gazdasági csodát, csak vitte őket a világgazdasági ár."


Én ezt vágom, de az én ismertségi környezetemben még arra sincs ingerencia, hogy ennek a gazdasági javulásnak a tényét elismerjék.

Képtelenek bármire azt mondani, hogy javult a Fidesz kormányzás alatt, akár van hozzá köze a Fidesznek, akár nincs. Szerintük romokban az ország gazdasága, a Fidesz tönkrevágta, egekben a munkanélküliség.

2021. aug. 13. 21:48
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!