Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért büszke arra sok (hozzá...

Miért büszke arra sok (hozzá nem értő) Fideszes, hogy Mo. a világ top 10 szoftver export országai között van, amikor ez pont azt jelenti, hogy nincs más lehetőség?

Figyelt kérdés

Tudjátok melyik ország a világ legnagyobb (lakosság arányos) szoftver exporter országa? India.

Azért, mert annyira szar a gazdaság, hogy semmi más lehetőség nincs, mint olcsón szoftvereket írni nyugati cégeknek. Pont ugyanez a helyzet Magyarországon is. Ide szerveznek olcsón projekteket, apró pénzért, Nyugati bérek töredékéért.

De ez pont azt bizonyítja, hogy közel vagyunk Indiához ami a lehetőségeket illeti. Mert mi van itt? Szalagmunka, meg programozás meg az állami szektor. Ebből látszik mennyire nincs saját gazdaságunk, mennyire csak olcsó bérmunkából élünk, nincsenek saját gyáraink, a legfőbb materiális export cikkünk tudjátok mi? Energiaital basszus. Hell, Bomba meg mit tudom én. Európa közepén. Sokra vitte a Fidesz.

Miért büszkék is még erre sokan, amikor ez a legfőbb bizonyítéka annak, hogy mennyire rossz lehetőségek vannak itt összességében?



2021. aug. 13. 23:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mikor találtad ki? Én meg sosem hallottam valakit ezzel érvelni.
2021. aug. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"a legfőbb materiális export cikkünk tudjátok mi? Energiaital basszus."


Ezt csak úgy tudom elképzelni, hogy a multik által Magyarországon előállított termékeket nem számolják bele az exportba. Tudomásom szerint a világ legnagyobb motorgyára működik Győrben (Audi).

2021. aug. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"mert annyira szar a gazdaság, hogy semmi más lehetőség nincs, mint olcsón szoftvereket írni"


"Ide szerveznek olcsón projekteket, apró pénzért"


"Energiaital basszus. Hell, Bomba meg mit tudom én."


Szerintem inkább feküdj le, addig sem folyik a hülyeség ki belőled.

2021. aug. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Tipikusan ostoba moslék-szavazó.
2021. aug. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem semmi! A hülye kérdések között dobogós lett!

Azért rossz nekünk mert benne vagyunk a LEGJOBB 10-ben.

Nincs több kérdésem.

2021. aug. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
30%
#4: Moslék szavazó? Tehát akkor fideszes.
2021. aug. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
Mindenen károgó savanyodott Orbánozók: nektek egy bounty szelet is marja a torkotokat? :d
2021. aug. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező irigy, hogy az infósoknak nagyobb a fizetése, mint neki. Esetleg szólj Nyugat-Európának és az USA-nak, hogy a te munkád is ér annyit, hogy külföldről kapkodjanak érted. Sok mindent lehet távmunkában csinálni, biztos ők is "hozzá nem értők" és nem tudják, milyen munkaerőt érdemes importálni s csak az infó jutott eszükbe.


S amúgy jó meglátás ez az olcsó szoftver, szegény ország párhuzam is. Play storeban meg steamen és azuren ami olcsó, azt csinálják itt meg Indiában, hát ez logikus, nem? Azért olcsó xd. S az olcsó VPN meg az olcsó felhő szolgáltatás készül itt, a Netflixet még az USA-ban kódolják, de a HULU-t már Indiában. 😂


Top 10 vagyunk a nemzetközi szinten egyik legjobban fizető és még mindig feltöfekvó területen, de ez rossz! Hogy miért? Mert csak azért van itt ennyi informatikus, mert sokat fizetnek xd. Bezzeg ha keveset fizetnének, nem lenne ennyi kocka. Tiszta szégyen.


S még isszák a Hellt, ahelyett, hogy Red Bullt innának és exportálnának, mint bezzeg Ausztria. Nehogymár ilyen ócska termékből legyen pénz 😅, csak az a jó gazdaság, ami a kérdezőnek tetsző dolgokra alapoz.

2021. aug. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
35%
Most exportáltuk a pegazust. Van még hova fejlődni!
2021. aug. 14. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nektek semmi se jó. Ha autót exportálunk, az a baj, ha búzát, az a baj, ha energia italt, az a baj, ha szoftvert, akkor az. Hőbörgés helyett csinálj inkább valami hasznosat.
2021. aug. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!