Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A könyveket miért nem tiltják...

A könyveket miért nem tiltják be, amikor már létezik e-book?

Figyelt kérdés

Semmi szükség arra,hogy kivágjanak egy fél erdőt,hogy papírt csináljanak belőle.Létezik E-book, ami minden igényt kielégít, sőt sokkal jobb is, mint egy könyv.



Egy könyv legyártásához nem csak fa, hanem rengeteg tiszta víz is kell.


2021. aug. 14. 14:22
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
20 Lásd linkelt Dokumentum. Magyart nem találtam.
2021. aug. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
14:47: Az "igen és nem" az nem 2 bit hanem 1
2021. aug. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
86%

Te mekkora divattermészetvédő barom lehetsz kérdező? Kb, olyan majom lehetsz mint azok a vegák, akik állandóan csesztetik a társadalmat a húsfogyasztással, miközben annyit se tudnak, hogy a nővényültetvények ahonnan táplálkozak állatok élőhelyeit veszik el.

Ahhoz meg mekkora hülyeség kell meg már, hogy pont a könyveket tiltsák be a fák miatt te nagyon hülye? Szerinted a könyvek miatt vágnak ki pl. Brazíliában magyarországnyi edőket? Istenem, hogyan maradtál eddig életben ennyi ésszel?

2021. aug. 25. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
80%

A wc papírt miért nem tiltják be, mikor már létezik bidé?

A biciklizért miért nem tiltják be, mikor már létezik autó?

A hajózást miért nem tiltják be, mikor már létezik repülő?


Kb ilyen szintű a te kérdésed is. Nagyon remélem, hogy csak valami unatkozó kistini, vagy, mert ha egy felnőtt embernek ilyen hülyeség jut az eszébe, ott bajok vannak.

2021. aug. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Én az e-book-ot támogatom, sokkal több előnnyel jár, mint a papír.

Nem is értem, sokan miért támogatják a papírt...


1. Az új könyvek számomra enyhén fogalmazva nem jó illatúak.

2. Miért halmozzon az ember könyveket a polcon, mikor egyetlen mappába is elfér? Nekem több száz könyvem van drive-on.

3. Miért kellene könyveket cipelni a táskába, ha elég egy telefon/tablet/e-book olvasó is, és kedvére váltogatja az ember a könyveket, bárhol is van?

4. Az ember kedvére nagyíthatja a betűket és állíthatja a fényt.

5. Bár e-könyveket is lehet vásárolni, de elég sok könyv ingyen is letölthető...


Szerintem az e-book-nak sokkal több előnye van!

2021. nov. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim válasza:
52%
Egy könyv 50-100-500 év alatt is használható marad megfelelő tárolás mellett. Egy e-book? 5 max 10 évet aztán kifut a terméktámogatás?Gazdaságtalan lesz a javítás, törlődik a memória. Oké felhőben meg van. De vajon meddig marad fent a mostani digitális rendszer? Semmilyen logikus érv nincs amellett hogy a könyv nyomtatást betiltsák. Nem egyik napról a másikra, hanem egyáltalán. Van előnye hátránya is mindkettőnek de még mindig az e-könyv az ami nélkülözhetőbb ha már valamelyiket mindenáron tiltani akarjuk. Vajon melyik a környezet szennyezőbb? A könyv ami azon felül hogy helyet foglal évszázadokig is olvasható vagy az elektronikai hulladék? És ne gyertek nekem az újrahasznosítással mert a végtelenségig nem lehet újra hasznosítani sem a műanyagot, sem a félvezetőket, sem az akkumulátort és a kijelzőhöz használt anyagokat sem.
2021. nov. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 BlackSword ***** válasza:
Dedikált e book...
2021. nov. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

#26: Nyílván egy eszköz nem fog évszázadokig működni, de felhőben elérhető!

Ha azt nézzük, akkor az internet is bedobhatja a törölközőt, sőt, a papír könyvvel is történhet akármi, azért papír könyvet sem tudsz évszázadokig úgy őrizni, hogy úgy nézzen ki, mint az új.

Arról nem is beszélve, hogy hány szegény fát vágnak ki azért, hogy papír könyvet olvashass... Én már papírra sem írok, nem hogy papír könyvet olvassak...

És elnézve, ahogy fejlődik a technika, nincs kizárva, hogy egyszer beszüntetik a papírt.

2021. nov. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
26 Hány 100 évnél öregebb könyvet olvastál?
2021. nov. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:

#29 100 évest még nem de a legidősebb könyvem 58 éves. Antikvárból ebook áron teljesen jó állapotban vásároltam. Úgyhogy ne jöjjön nekem senki azzal hogy a könyv drága, senki nem kötelezi az embert arra hogy drágán vegyen könyvet.

#28 Igen történhet a papír könyvvel is bármi. Elázhat, a gyerek tönkre teheti kiskorában, vagy eljuthatunk megint sötétebb korszakába a történelemnek és égethetünk megint könyveket az utcán. Semmi értelme ennek a sötét zöld hozzáállásnak amikor van környezetileg sokkal megterhelőbb felhasznalása a módja a papírnak.

2021. nov. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!