Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Külföldön élő magyar állampolg...

Külföldön élő magyar állampolgárként milyen lépéseket kell megtennem, hogy ősszel szavazhassak?

Figyelt kérdés
Interneten is keresgéltem, de konrkét információt sehol sem találtam. Kérlek, segitsetek!
2010. aug. 29. 17:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%
Hazalépést.
2010. aug. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
39%
magyar lakcímmel kell rendelkezned. de ha nem itt élsz, akkor miért akarsz dönteni az itteni dolgokról?
2010. aug. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Van magyar lakcimem. Tovább?
2010. aug. 29. 17:59
 4/15 anonim ***** válasza:
43%
Ha nem élsz itt,akkor mi közöd van ahhoz,hogy a városodban ki lesz a polgármester? Szavazz ott,ahol élsz és adót fizetsz!
2010. aug. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Azért szeretnék dönteni magyarországo dolgokról, mert érdekel Magyarország sorsa.
2010. aug. 29. 18:00
 6/15 A kérdező kommentje:
Édesanyám otthon él, ahogyan a testvéreim, barátaim is, igenis érdekel, ki lesz a polgármester! Ha már egyszer jogom van, akkor szavazni akarok! Az oldal lényege nem az, hogy a véleményedet közvetitsd, hanem, hogy válaszolj a kérdésre!
2010. aug. 29. 18:02
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

Az új törvény értelmében már nem kötelező a magyarországi lakcím.

Önkormányzati választáson viszont úgy sem szavazhatsz, mert ott a helyi lakosok választanak polgármestert.

Ezesetben továbbra is érvényes, hogy kell a helyi lakcím, de azt én sem értem, hogyha nem ott élsz, akkor mit érdekel, hogy ki a polgármester?

Amúgy kérvényezni kell, hogy máshol szavazhass.

2010. aug. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hiába élek külföldön, külföldi állampolgárságom még nincsen, de egyébként nem is akarok itteni dolgokról szavazni. Honnan is tudjátok ti, hogy mióta vagyok külföldön, miért vagyok itt kinn, akkor miért itélkeztek? Én segitséget kértem tőletek, nem itélkezést, és ostoba kommenteket!
2010. aug. 29. 18:04
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Orszaggyulesi valasztason szavazhatsz kulkepviseleten is, onkormanyzatin nem. :( Valamilyen modon a hatalyos jogszabalyokbol adodik.
2010. aug. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Végülis logikus lenne... Biztos ez?
2010. aug. 29. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!