Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A székelyek minek örülnének...

A székelyek minek örülnének jobban?

Figyelt kérdés

2021. aug. 15. 21:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
48%
Magyarország csak addig jó nekik, ameddig kapják a zsét, meg a szavazati jogot. Ha a saját bőrükre menne a játszma, viselniük kéne a következményeket, inkább nem akarnának magyarok lenni.
2021. aug. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
44%

Csak a magam nevében beszélhetek, de azt hiszem vagyunk ezzel a véleménnyel néhányan!


Én személy szerint semmiképpen nem szeretnék Magyarországhoz tartozni, főleg a jelenlegi Magyarországhoz nem.


Személyes prioritási listám:


1. Önálló, többnemzetiségű Erdély, benne autonóm Székelyföld és autonóm Partium.


2. Önálló Székelyföld.


3. Adminisztratív értelemben egyesített Székelyföld, széleskörű autonómiával Románián belül.



De ha sem az 1, sem a 2, sem a 3 pont nem jönne össze, még mindig inkább a jelenlegi állapot, mint Magyarországhoz tartozni.

2022. aug. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
#12 Te troll vagy, vagy csak hülye? Székelyföld ma a független Románia része, a román kormány gyakorolja a hatalmat, az nem Donyeck. Ergo kérdezd már meg a terveidről a románokat, mit szólnának bármelyik verzióhoz. Hacsak nincs hadsereged, amivel ki tudod kényszeríteni az akaratod, addig mindhárom terv csupán utópia. Mindegyik papíron klassznak tűnik, de megvalósíthatatlan.
2022. aug. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#13 Szerintem te vagy hülye, troll vagy funkcionális analfabéta.


Alapszintű szövegértési készségek birtokában értelmezve a KÉRDÉST (merthogy ez egy olyan oldal, ahol a kérdésekre válaszolunk), egy enyhébb fogyatékos is képes megérteni, hogy a kérdező - szó szerint - azt kérdezte, arra volt kíváncsi, hogy a székelyek "MINEK ÖRÜLNÉNEK JOBBAN".


NEM arra volt kíváncsi, hogy minek mennyi a realitása, valószínűsége, életszerűsége (egyiknek sincsen esélye pillanatnyilag, sajnos), hanem arra, hogy MINEK ÖRÜLNÉNK JOBBAN.


Én erre a kérdésre válaszoltam (te nem tudom, mi a nyavalyára), a kérdés egyik címzettjeként - mert ez volt feltéve.


Ha te is székely vagy, válaszolj te is, a saját ízlésed, vágyaid, elgondolásod szerint, ne pedig velem vitatkozz!


Itt nem megvalósíthatósági tanulmány készül, hanem szubjektív válaszokat kért a kérdező arra vonatkozóan, hogy mi minek ÖRÜLNÉNK.


Szavaztam is (az önállóságra), de mivel csak két válaszlehetőséget adott, inkább ki is fejtettem, hogy milyen más lehetőségnek ÖRÜLNÉK még jobban.


Megjegyzem, a Magyarországhoz csatolásnak ugyanúgy nincs esélye, sőt még kevesebb esélye van NATO-tagállamok között, mint a másik háromnak. Ez tehát egy hipotetikus kérdés volt, és én aszerint válaszoltam.


A két megvalósíthatatlan opció közül én az önállóság vagy az autonómia valamelyik formájának örülnék - Magyarországhoz nagyon nem szeretnék csatlakozni. Ennyit mondtam.

2022. aug. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!