Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Erdélyiek, székelyek: ti...

Erdélyiek, székelyek: ti hogyan vélekedtek a magyarországi magyarokról?

Figyelt kérdés

Kivel tudtok jobban azonosulni, velünk vagy a románokkal? Attól, mert román útleveletek van, magyarnak tekintitek magatokat? Mennyire igaz, hogy bizonyos régiókban már megindult az erős keveredés a magyarok és a románok között? Munkátok során melyik nyelvet használjátok?


Bocsi a sok kérdésért, de tényleg érdekel, hogy milyen az élet odaát a székelyeknél.



2021. aug. 9. 01:08
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Nem székely vagyok, de szoktam járni székelyföldön. Megy a keveredés, mindenfele. Megismertem egy társaságot, főként magyarok voltak, de volt két román akik megtanultak magyarul, és magyar feleségük van. Ettől függetlenül románnak tekintik magukat. Egyikőjük kevert házasság volt, másik full román, de mivel ott él megtanult magyarul. Székelyek azok azt gondolom többségben magyarnak gondolják magukat, örülnének ha Magyarországhoz tartoznának, stb. A nagyvárosi magyaroknál azt tapasztaltam ez egyáltalán nincs így. Aki ilyennel találkoztam eddig, mind azt mondta, jól van minden ahogy van, ők románok, román útlevele van, stb, és még felháborodnak, ha revízióról és történelemről mer beszélni az ember. A székelyföldi románok, akik megtanultak magyarul, akiket említettem korábban, velük rendkívül jó történelmi beszélgetést folytattam trianonról, revízióról, román magyar kapcsolatokról stb. Meg is voltam lepődve. Elmondtam nekik a véleményem a második Bécsi döntésről, és nem volt semmi mocskolódás a részükről, teljesen megértették az álláspontomat, attól függetlenül, hogy sokszor elmondták, ez már nem fog változni soha. Tehát azért az insecurity még mindig ott van rendesen bennük. De a nagyvárosi magyarok jobban ugrottak eddig erre, mint a románok akikkel eddig találkoztam. Volt szó Attiláról, a dákó román elméletről és nagyot néztek amikor elmondtam nekik, hogy egyik sem igaz, és ez az oktatási rendszereink hibája, hogy sokan azt gondolják, a magyaroknak Attilához, a románoknak meg dákokhoz bármi köze lenne. Mivel akkor már volt bennünk pár feles, és amúgy is ezek ilyen egyszerűbb, nem egyetemet végzett emberek voltak, valószínűleg semmire nem emlékeznek belőle. De jókat poénkodtunk, beszéltünk ezekről. Szóval kellemesen csalódtam. Ezután ezzel a társasággal elmentem bulizni és oltári jó volt.


Szóval igen, megy a keveredés, de főként inkább román csávók veszik el a magyar lányokat szerintem, nem a magyar férfiak a román lányokat.


Persze amiket leírtam, ezek saját tapasztalatok csak, ebből általánosan nem lehet semmit levonni azt gondolom.



Remélem válaszol majd Székely ember is, kíváncsi lennék mit ír majd.

2021. aug. 9. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
A székelyek még egymást is utálják.
2021. aug. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem ugye magyarországi magyarként az egészben az a furcsa, hogy megszületsz egy országban, aminek te nem beszéled alapból az anyanyelvét, és sokan idegennek tekintenek rád? Ilyen környezetben hogy éli meg az ember a mindennapokat? Ok, én is külföldön élek, de sztem teljesen más ha valaki kimegy dolgozni, ahol valszeg angolul vagy németül beszél, minthogy egy olyan országban nő fel, amit sosem fog a sajátjának tekinteni. Vagy csak én látom ezt így?
2021. aug. 9. 11:48
 4/5 anonim válasza:
Szia én erdélyi vagyok az unokatesóm pesten él és semmiben nem különbözik egy -román magyartól- :) És nekünk Erdély az othonunk, én mindig magyarnak fogom vallani magam mivel ez az anyanyelvem és nem nem nehéz a román mármint anyanyelvi szinten tanítják már az oviban elkezdik tanítani.
2021. aug. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem lehet minden magyarországi magyart egy kalap alá venni. Székelynek-magyarnak tartom magam, és itt élek Erdélyben, de gyakran járok ki Magyarországra, mert édesapám onnan költözött ide, az apai nagyszüleim pedig ott is élnek, meg a nagynéném és az unokatestvéreim is. Elég csak nagyanyámra s nagyapámra nézni. Előbbi konkrétan a szavazási jogot is megvonná tőlünk, persze ezt úgy, hogy nem mondja a szemünkbe, utóbbi viszont kimondottan büszke arra, hogy erdélyi unokái is vannak, és 65+ évesen is 600 kilométert vezetett, hogy meglátogasson minket. Aztán voltam már magyarországi táborban, ahol eléggé ki lettem közösítve, mert hát "román" vagyok, ugyanakkor a legjobb barátnőm egy budapesti lány. Szóval tapasztaltam hideget is, meleget is, minden attól függ, hogy mennyire érett gondolkodású egy ember. Na meg azért itt is tapasztaltam érdekes dolgokat, konkrétan elemi iskolában volt, hogy az egyik székely osztálytársam táposnak nevezett, mert édesapám magyarországi.:) Úgyhogy úgy vélem, hogy nem az határoz meg minket, hogy hol élünk, milyen nyelvet beszélünk, vagy minek valljuk magunkat, hanem hogy hogyan gondolkodunk. Ettől függetlenül azért nem sok románt ismerek (bár ebben szerepet játszik az is, hogy egy 99%-ban magyarlakta településen élek, és magának a megyének is kb. 80%-a magyar), meg nem is szívesen beszélem a nyelvet, meg magyar párt szeretnék magamnak, de attól még egyáltalán nem ítélek el egy románt csak azért, mert román. Egyébként annak lehet nehéz így megélni a hétköznapokat, aki ide költözik. Aki ebbe beleszületik, annak ez lesz a normális, a hétköznapi, mert úgysem tud mit tenni ellene.
2021. nov. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!