Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem divat az a fajta...

Miért nem divat az a fajta hazafiasság, hogy a magyarok felelősek egymásért?

Figyelt kérdés

A hazafiasságnak van 3 oldala:

-Kultúra. Ez jellemző a maguknak "nemzeti gondolkodásúnak" vallókra, hogy a magyar kultúrát előnyben részesítik. Ez tök jó, bár nem az én ízlésem szerint való a magyar kultúrának az a szelete, ami az elcsépelt, giccses, 19. századi parasztromantikát jelenti virágmintás pruszlikkal, házi pálinkával és népnemzeti írókkal. Még kevésbé az ősmagyar, rovásírásos, turulos, sámános, tarsolyos sohanemvolt kor iránti nosztalgia.

-Föld. Ez is fontos a magyar nacionalistáknak. Még Bukarest is lesz magyar falu egyesek szerint.

-Maga a nemzetközösség. Ez már problémásabb! Aki nem "megfelelő" helyre szavaz, annak a magyarságát is megkérdőjelezik sokan, ami elég furcsa nemzetfogalom.


Én viszont turbóhazafias lennék, ha azt jelentené nálunk a hazafiasság, hogy a magyar emberek egy nagy közösségben gondolkodnak, és egymásért felelősnek érzik magukat.


2021. aug. 18. 09:53
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
#9 Annyi pénzem sajnos messze nincsen.
2021. aug. 18. 11:44
 12/18 molnarmarcell21 ***** válasza:
78%

Igen, a hazafiság alapesetben azt jelentené, hogy szereted a hazádat (ami nem feltétlenül egy adott helyet jelöl, hanem a közösséget, a nem magyar közösséget is akár) és valamilyen formában teszel is érte.


Jellemzően ez sajnos manapság valami ELLEN irányul ahelyett, hogy pozitív és konstruktív lenne. Épp a magukat legnagyobb hazafiaknak tartók ártanak mindig legtöbbet a hazának.


Ugyanakkor, kérdező, nem kell, sőt nem szabad tenned semmit erőn felül. Ha van fölös pénzed, adakozz, ha van fölös energiád, önkénteskedj alkalmanként a környékeden. A legmagasabb szint pedig az, ha gyarapítod a magyar kultúrát.

2021. aug. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Akik ilyen vicces troll kommentekkel jönnek, mint lakás kéne: tényleg nem értitek a kérdést? Nem arra gondol a kérdező, hogy adjunk lóvét egymásnak, hanem hogy tartsunk össze és támogassuk egymást ahelyett, hogy egymást fúrnánk, hogy ki a hazaáruló.
2021. aug. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
12:32 - igen, trollkodtam. Akkor most komolyan: te felelős vagy értem? MINDEN magyar felelős MINDEN magyarért?
2021. aug. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én nem vállalok közösséget egyesekkel!
2021. aug. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

"MINDEN magyar felelős MINDEN magyarért?"


Természetesen nem. Ugyanakkor valahol a hazaszeretetnek szerintem része, hogy érzek veled valamiféle összetartozást, ami megnyilvánulhat sokféleképpen. Természetesen nem abban, hogy lakást veszek neked, sem abban, hogy felelősséget vállalok, ha bolti lopáson kapnak téged.

2021. aug. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

"MINDEN magyar felelős MINDEN magyarért?"


Minden magyar konkrétan felelős minden magyarért helyett inkább úgy fogalmaznám meg azt, amit én hiányolok, hogy minden magyar legyen felelős a magyar társadalomért. Remélem érthető az árnyalatnyi különbség.

2021. aug. 18. 13:57
 18/18 anonim ***** válasza:

Kérdés, én hazafi vagyok-e? Nem szeretem a sportot nézni, de minden esetben a magyar csapatnak szurkolok. Ha nincs magyar (pl. EB, VB döntő) akkor az európainak, ha mindkettő az, a közép-európainak.

Ha tehetem, magyar zenét hallgatok.

Ha választhatok, magyar terméket választok.

Ismerem a kultúránkat, irodalmunkat, történelmünket.

Utálom a Fideszt.

Nem fáj Trianon.

Igazságtalannak tartom Trianont, és ha lenne mód tárgyalások útján visszacsatolni az elvett területeket, visszaszerezném.

Nem értek egyet a határon túli magyarok szavazati jogával.

De nem venném el tőlük.


És rengeteg más szempont.

Én hazafi vagyok?

2021. aug. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!