Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nőne, vagy csökkenne a Fidesz...

Nőne, vagy csökkenne a Fidesz támogatottsága, ha csökkentenék az állami propaganda szerepét, de erősen fellépnének a korrupció ellen?

Figyelt kérdés

2021. aug. 18. 15:36
A kérdező szavazást indított:
Nőne
Csökkenne
27 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
25%

Magyarországon tök mindegy, mi van, az ellenzék úgyis korrupciót kiált, bárki nyer, elad vagy épít valamit. Ezt a propagandát csak ellenpropagandával lehet semlegesíteni. Erről nem lehet lemondani, ez naivitás lenne.

Amúgy Magyarországon a legelterjedtebb korrupció az egészségügyi korrupció volt ("hálapénz"), ezt sikerült kiiktatni, ez már több, mint ami előtte 30 évben történt.

2021. aug. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

#1

A hálapénzre épült a magyar orvosok bére, ez volt az az ok ami miatt azt mondták, hogy jól van az orvosok bére. Hiába keresnek külföldön 3szor, 4szer annyit, de itt legalább volt hálapénz. Most azt elvették az orvosoktól, de a bér még mindíg csak töredéke a környező országok béreinek. Az mondjuk már tényleg sok volt, hogy néhány orvos már elvárta a hálapénzt és nem csak adható volt...


Másik dolog az, hogy a korrupció az nagyon is valós állami téren, ha ezt nem látod ott vannak bajok. Miért mészáros és társai nyerik az összes munkát?? Bármit kell csinálni ők nyernek mindent, hiába túl vannak árazva és a munka minősége is pocsék, mindíg ők csinálnak mindent. Sokkal jobbakat kínálnak más cégek, de ők mégis inkább legalább dupla áron vagy van úgy, hogy tízszeres áron csináltatnak valamit, de akkor is benne legyen valaki Orbán közeléből. Mi ez, ha nem korrupció??

Csak a barátok csinálhatnak bármit is, hiába sokkal kedvezőtlenebbek a körülmények.

2021. aug. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Az én szememben már attól megnőne a támogatottságuk, ha csak ezt az vérlázító gyűlületkampányt abbahagynák.
2021. aug. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Ha fellépnének keményen a korrupció ellen, akkor megszűnne a Párt, mivel a Fidesz fő összetartó ereje és célja a korrupció, illetve a lopás.
2021. aug. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
13%
2: Szimplán nem igaz, hogy Mészáros ("és társai) nyerik az összes munkát. 90%-ot más nyer. Az más kérdés, hogy a téged manipuláló propagandasajtó erről a 90%-ról nem számol be. Ezt a tízszeres árat meg nem tudom honnan szedted, ekkorát még a propagandasajtó sem szokott hazudni.
2021. aug. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Az én szavazatomat megnyernék.
2021. aug. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
96%

#5

Nézegethetnél pár összehasonlítást, hogy mi az amit mészárosék csinálnak és az külföldön mennyi árban. Vagy olyat, hogy amit ők csinálnak vs a második legdrágább ajánlat. Volt olyan, ahol tízszeres volt az árazás. És az nem propaganda, hanem a magyar valóság.



De amúgy ha ennyire penge vagy, meg propaganda, akkor mondok olyat, ami sehol nem található az ellenzéki sajtóban sem. A kormány meghírdetett egy digitális jótiti programcsomagot. Ezt úgy hintették el, hogy egy csomó szolgáltatást tesznek ingyenesen elérhetővé. Több, mint 2 milliárd forintot fordítottak erre. Mikor bedobták, hogy lesz ilyen annyira nem is néztem, hogy mi az amit bel rakhatnak, ami cikket meg olvastam, ott csak az áradozás ment, hogy milyen jó lesz ez, meg mekkora lehetőség, meg csomó minden lesz benne ingyenes. Mikor jött, hogy kész a programcsomag, nézem, hogy ez bizony egy .iso fájl. Gondoltam, hogy biztos valami telepítő dvd lesz ez, ahonnan lehet telepíteni a számos amúgy fizetős szolgáltatást. Gondoltam kicsomagolom és bele nézek mi van benne. Láttam, hogy ez bizony egy operációs rendszer és nem is igazán programok. De gondoltam, hogy biztos valami windows és akkor már be van aktiválva, meg akkor egy csomó fizetős szolgáltatás van előre telepítve, azért mégiscsak több, mint 2 milliárd forint ment erre a dologra.

Virtuálboxba felraktam, de elég sűrűn pislogva, mivel az egy linux mint operációs rendszer volt, ami teljesen jogtisztán, ingyenesen letölthető a honlapjukról és semmit nem kell aktiválni sem, az úgy ahogy van teljesesn jogtiszta és ingyenes. A rajta lévő programok mind teljesen ingyenesen letölthetők és telepíthetők.

Feltettem itt is egy kérdést a szakmai részhez, hogy másoknak mi erről a vélemény, vagy rá néztek-e?? Ott is mindenki csak pislogott, hogy igen nézték, de úgy ahogy van minden teljesen ingyenes rajta és így is 2milliárd forint volt. Volt aki el se akarta hinni, hogy erre több mint 2milliárd forintot költöttek (ha jól rémlik 2.2milliárd forint), ott raktak be egy linket is, hogy papíron mi került ott annyiba.

Szóval ezt mivel magyarázod??

0ft az alap, valaki megváltoztatta a hátteret, meg lecserélte a start menü ikonját, ennyi volt a módosítás és ez több mint 2 milliárd forintba került. Miért volt erre egyáltalán szükség?? Valamint miért került ez 2milliárd forintba?? Itt nem, hogy 10szeres árról beszélünk, hanem szerintem tízezerszeres árról. Aki itt számítógépes topikokba írkál az is megcsinálta volna a töredékéért. Nem az, hogy két milliárd ft.

Valamint tényleg megnyugodhatsz, ezt sehol nem láttam felkapva az ellenzéki vagy kormánypárti sajtóban, hogy ugyan a 0ft ból miért lett 2 milliárd.


Itt is olvashatod, hogy ingyenes és nyílt forráskódú operációs rendszer:

[link]


Ez meg a magyar linux mint hivatalos oldala, ahol ingyenesen és teljesen jogtisztán le lehet tölteni. Direkt nem az eredeti külföldi oldalt linkeltem, mivel az átlag felhasználók akiket megcélzott a kormány programja, ők itt is meg tudják találni. Valamint segítséget is kapnakna telepítéshez.

[link]


Szóval, ha szeretnél nekem segíteni áruld el, hogy lett a 0forintból 2 milliárd költség és miért volt erre szükség??

Emlékeztetnélek ez nem propaganda, hanem csak tények és számok.

2021. aug. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Magyarország jobban teljesít ***** válasza:
19%
Magyarországról a korruptak állítják azt, hogy korrupt, viszont valójában nem az.
2021. aug. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
hogy a francba lepnenek fel a korrupcio elllen azzok akik azz orszzag leg korrrumpaltabbb emberei hienai!!! mert a fideszben ezzeek vannak!-(trafikmutyi, foldmutyi;stb-stb)
2021. aug. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!