Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon fiatalként...

Magyarországon fiatalként esélyem sincs, hogy saját lakásom lehessen?

Figyelt kérdés
22 vagyok, eddig 2 millió forintot sikerült összekaparnom. Amilyen borzalmasan alacsonyak a fizetések és drágák az ingatlanok, elérhetetlennek látom azt, hogy valaha is saját lakásom legyen.

2021. aug. 19. 19:30
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

30 éves vagyok és úgy elgondolkodtam, hogy mit kellett volna azért tennem, hogy saját lakásom legyen.


Lehet, hogy mondjuk szakiskola után különbözetivel mondjuk gyorsan megcsináltam volt 18 éves koromig érettségit, utána visszatértem voltam ruházati vagy élelmiszerkereskedőnek és utána még csináltam volna ifjúságsegítői szakon kellett volna tanulnom, kommunikátor szak helyett. Utána szociológiát tanultam volna ugyanúgy, majd a mostani mesterszakra mentem volna.


A mai fejjel úgy gondolom, hogy lehet hamarabb elkellett volna kezdenem dolgoznom különböző képzések és egyetem mellett, és félre kellett volna raknom abból a pénzből önálló lakásra valót lakástakarékba (ami már nem opció) plusz önkéntes nyugdíjpénztárba.


Habár férfi vagyok, de nálam nem Opció a CSOK megy egyéb más gyerekszaporulatot eredményező szociálpolitikai dolgok. Meleg vagyok, de azért meg nem állok össze egy leszbikus lánnyal, hogy jó pár évig kirakat házasságban hozzunk össze lombikban fogant vagy fecskendővel beadott kisfickókkal hozzunk össze egy közös gyereket.


Különösen, hogy édesanyám özvegy nyugdíjas pedagógus, meg plusz 4. fiúgyermek vagyok, így eleve nem lehet az, hogy örököljek valamit is egyedül.


Ráadásul régebben 2 lakás összegéből vettünk egy családi házat, amit aztán eladtuk, hogy 3 szobást lakást vegyünk.

2021. aug. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
70%
Rühellem ezt a kormányt és ezer dolog miatt szidhatnám, de itt be kell ismerni hogy te tényleg csak a saját élhetetlenségedet akarod 100%-ban rákenni a kormányra.
2021. aug. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
47%

"Habár férfi vagyok, de nálam nem Opció a CSOK megy egyéb más gyerekszaporulatot eredményező szociálpolitikai dolgok. Meleg vagyok..."


Nem rontottál el semmit, ideje költöznöd (el az országból). Sajnálom, ez van.

2021. aug. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
79%
#4 Igazad van, mi az élet értelme, ha soha nem leszek olyan gazdag, mint Jeff Bezos? :)
2021. aug. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
72%

11#


A probléma, hogy a lehető legrosszabban fizető képzéseket végezted el.


Engem nem érdekelt a választott szakom, szoptam is a matekkal rendesen.De elvégeztem, mert tudtam,hogy jól lehet vele keresni, elsősorban ez motivált.

2021. aug. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Szociológusként van esélyem elhelyezkedni, de most egyelőre szakdolgozatomat írom a humánökológia szakon.
2021. aug. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
72%

Van esélyed szociológusként elhelyezkedni, csak a kérdés mennyiért.

Nem egy jól fizető terület.


A közszféra fizetéseit szerintem nem kell bemutatni.

2021. aug. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Nézd annyi minden nem fizet jól manapság, pláne ha abba gondolok bele, hogy a 3 bátyám is csak az alapbért kapja turizmus területén dolgoznak. Lakásválságra mondjuk egyedüli megoldás az lenne bár eléggé rosszul vagyok ettől a gondolattol, hogy összebarátkoznék egy idősebb egy nyugdíjas álló meleggel, akinek se kutyája, se macskája, és bejegyzett élettársi kapcsolatot kötnék vele, a jogszabály szerint halála után illetékmentesen örökölhetnék.
2021. aug. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Lehet csak az én szemléletem ennyire anyagias.

Én a tanulmányaim és annak kiválasztása során mindent annak rendeltem alá,hogy majd jól keressek vele.


A lakásvásárlás sem volt probléma, bár szívtam a fogam a sok hitel miatt.


De, az albérlet olyan, mintha kidobnád a pénzt az ablakon, amennyit arra fizetsz,sőt kevesebből havonta törleszthetsz egy lakást.

2021. aug. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
0%
Esélytelen de ne agodj már fiatal sincs itt városokba már a 10% se érik el.Gondolom nem szeretnéd az életed 50 esekel élni hiába lenne egy fital lány.Az 50 ki néznek meg felbátorodnak ha többségbe vannak.Bár csak a szovijeteknél ott lettek volna 1956-ba és nem a diákoknak kelet volna tankokal szembenézni.Gondolj arra hogy, külföldön sok a fiatal itt meg csak nyugerek vannak 0 lehetőségel.Ja de azt is biróm aki 1 milliós meg 500 jön el árulom hogy, akkik most a parlamentben ülnek azok se kerestek ennyit fiatalon.És kb 35-40 évesen lettek valakik de úgy hogy, volt feleség de hát itt hova vissz a fiatal az asszonyt sehova.Ja és nem olyan feleség volt aki meg szült 3 gyereket mert ez nem igy müködik paracsra.Szóval tök jó elvárásaitok vannak a fitalókra nézve amiket a mostani politikusok se tudnának tejesiteni rádásul akkor még ner tagnak se kelet lenni.De azt is bírom amikór mondják külföldön sincs az emberek töbségének lakása de ott szerintem a fizetésből telik az albérletre.Az ittenni minimálbér 160000ft gondolom ebből is telikre ja nem :).De tudom itt mindenki félmilliót meg 1 milliót keres.
2021. aug. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!